AD

آموزش بازی اوکی (Okey) ترکی، بازی اوکی ترکیه

0 13,086

بازی اوکی (Okey)، یک بازی آنلاین جالب و جذاب، با سابقه طولانی و تغییرات زیادی است. هدف از این بازی این است که قبل از حریفان خود، خطی از پنج کاشی هم رنگ بسازید. به محض اینکه یک بازیکن، پنج بار پشت سر هم موفق به انجام این کار شد، برنده است.

معرفی بازی اوکی

بازی ok، یک استراتژی انتزاعی از ناشر Big Potato Games است. بازی شبیه به بازی کلاسیک Connect Four می باشد و یک بازی سنتی، با سابقه طولانی و تغییرات زیادی است. این بازی، در ترکیه و در بین مردم آن، محبوبیت زیادی دارد و عمدتا در قهوه خانه ها، توسط مردم در هر سنی بازی می شود.

بازی Okey کاملا واقع گرایانه است و رابط کاربری ساده و گیم پلی هیجان انگیزی دارد. این بازی توسط دو تا چهار بازیکن با مجموعه ای از 106 کاشی انجام می شود و 104 تای آن ها از 1 تا 13 با چهار رنگ مختلف شماره گذاری می شود. این رنگ ها عبارتند از، مشکی، آبی، قرمز و زرد. 2 تا از کاشی ها جوکر هستند و می توانید آن ها را با کاشی های دیگر عوض کنید.

معرفی بازی اوکی

هدف بازی OK

هدف از این بازی این است که قبل از حریفان خود، خطی از پنج کاشی هم رنگ بسازید. این خط می تواند به صورت عمودی یا مورب پیش رود. بازیکنان باید روی کاشی های خود و همچنین سایر بازیکنان تمرکز کند؛ یعنی در عین توجه به کاشی های خودشان، از کاشی های حریفشان نیز غافل نشوند و به آن ها اجازه ندهند پنج کاشی هم رنگ را در کنار هم قرار دهند. در طول بازی، هر بازیکن 14 کاشی دارد و آن ها را روی تخته خود قرار می دهد و در هر نوبت، یک کاشی برمی دارد و یک کاشی را دور می اندازد. کاشی ها باید به صورت متعامد در مجاورت کاشی های موجود قرار گیرند.

گیم پلی بازی Okey

هر بازیکن می تواند کاشی های بازی شده قبلی را در مکان های جدید قرار دهد. فضای پخش تا حدودی آزاد است. اولین کاشی بازی در وسط جدول قرار گرفته است. تمام کاشی های قرار داده شده، متعاقباً باید به صورت کاشی که قبلاً قرار داده شده است، باشند نه به صورت مورب. بازیکنان در تلاشند 5 کاشی خود را در یک ردیف مستقیم یا مورب قرار دهند. به محض اینکه یک بازیکن، پنج بار پشت سر هم موفق به انجام این کار شد، برنده است، که اغلب این اتفاق، قبل از اینکه بازیکنان پشته کاشی خود را تمام کنند، نمی افتد. به جای پایان دادن به یک تساوی، یک کاشی حذف می شود. نه تنها از بین بردن یک کاشی، یک ردیف را حذف می کند، بلکه فضایی را ایجاد می کند که حریف می تواند از آن استفاده کند.

بنابراین، بازیکنان باید به طور مداوم توجه داشته باشند که چه فرصتی برای از بین بردن کاشی در اختیار دیگران قرار می گیرد. بازی اوکی، یک بازی جالب و جذاب است و ذهن را به چالش می کشد. هوش مصنوعی پیشرفته، انیمیشن های جذاب و گرافیک فول اچ دی، عدم محدودیت زمانی، قوانین ساده و توانمندی بالا در اجرای بازی از ویژگی های بازی اکی می باشند. با آموزش بازی Okey شما می توانید به تمامی مراحل این بازی تسلط پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.