AD

معرفی بازی موبایلی Milo And the Magpies؛ زندگی از نگاه یک گربه

0 594

آن زمانی که بازی‌های موبایلی روزهای خوبی سپری نمی‌کردند گذشته است. حال گوشی‌های موبایل به یکی از بسترهای مهم برای تجربه گیم تبدیل شده‌اند. همین امر سبب شد تا کمپانی‌های بازی‌سازی خلاقیت بیشتری برای ساخت بازی‌های موبایلی به خرج دهند و بازی‌های موبایلی قابل‌ رقابت با دیگر بازی‌های مطرح دنیا باشند. در دنیای موبایلی خبری از کمپانی‌های خیلی مهم و مطرح نیست، بلکه کمپانی‌های زیادی وجود دارند که برای دیده‌شدن خودشان حاضر هستند بهترین گیم‌ها را تولید کنند. بازی Milo and the Magpies یکی از بازی‌هایی است که امسال منتشر شد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره آن صحبت کنیم.

 

داستان بازی Milo and the Magpies

داستان بازی Milo And Magpies

اول‌ازهمه باید بگوییم که این گیم ساخته کمپانی Second Maze است. کمپانی Second Maze این گیم جذاب را در سال 2021 منتشر کرده است. نکته جالب درباره این گیم این است که بازی Milo and the Magpies توانسته است یکی از بهترین بازی‌های سال شود و جوایزی نیز دریافت کرده است.

داستان بازی درباره گربه‌ای است که Milo نام دارد. تقریباً داستان بازی درون اسم آن گنجانده شده است. در واقع اگر اسم بازی را به فارسی ترجمه کنیم اسم بازی میلو و زاغ‌ها می‌شود. میلو یک گربه خاکستری است که راه خانه‌اش را گم‌کرده و تنها پشتوانه‌اش شما و دستان پرقدرت شما است.

یک روز خوب و خوش‌آب‌وهوا میلو خاکستری ما داشت به سمت خانه حرکت می‌کرد. اما گربه با زاغ‌های محله خصومت‌های شخصی دارد. این زاغ‌ها از هیچ فرصتی دریغ نمی‌کنند که میلو را اذیت کنند. حتی در این روز خوش‌آب‌وهوا نیز دست از سر میلو برنداشته و نقشه‌های شومی برای او دارند.

در آن روز زاغ‌ها به میلو حمله می‌کنند و میلو نیز با آن‌ها درگیر می‌شود. این درگیری باعث می‌شود میلو حواسش پرت شود و از خانه بسیار دور شود. حال گربه خاکستری ملوس نمی‌داند که خانه‌اش کجاست و چگونه باید آن را پیدا کند. اما بسیار خوش بخت است که شما می‌توانید به کمک او بیاید.

ممکن است در ادامه راه دوباره با زاغ‌های شرور و خطرناک روبه‌رو شوید. پس بهتر است با قدرتی که دارید یک‌بار برای همیشه به آن‌ها یک درس درست‌وحسابی بدهید تا آن‌ها دیگر مزاحم میلو خاکستری نشوند. با این کار لطف بزرگی به این گربه ناز و ملوس کرده‌اید.

شاید به نظر شما داستان بازی خیلی جذاب نباشد؛ اما سخت در اشتباه هستید. در طول بازی با چالش‌هایی روبه‌رو خواهید شد که شما را اذیت خواهند کرد. بهتر است خودتان را با هر چالش بزرگ و سختی آماده کنید. برای به پایان رساندن بازی Milo and the Magpies به تفکر بالایی نیاز خواهید داشت.

 

گیم پلی بازی Milo and the Magpies

گیم پلی بازی Milo And Magpies

این بازی بر خلاف چالش‌های زیبا و سرگرم‌کننده‌ای که دارد بسیار ساده است. هیچ مکانیزم سختی برای کنترل بازی وجود ندارد. شما می‌توانید به‌راحتی یک جای آرام و بی‌سروصدا دراز بکشید و این بازی را با یک‌دست انجام دهید. در واقع تنها کاری که لازم است بکنید این است که با انگشتتان روی صفحه ضربه بزنید.

با این ضربه‌ها می‌توانید مسیر حرکت میلو را مشخص کرده و او را راهنمایی کنید. تنها کافی است که با انگشت مکانی که می‌خواهید این گربه برود را مشخص کنید. خوشبختانه میلو خاکستری بازی Milo and the Magpies یک گربه حرف‌گوش‌کن است که کاملاً مطیع شما است.

البته حقیقت بازی تنها حرکت‌دادن گربه نیست. همان‌طور که گفتیم چالش‌هایی روبه‌روی شما قرار دارد. این چالش‌ها سعی می‌کنند مانع رسیدن میلو به خانه شوند. شما باید برای موفقیت و راهنمایی او این چالش‌ها را حل کنید. تنوع آن‌ها زیاد است و چالش‌های بازی برای شما تکراری نخواهد شد.

برای مثال ممکن است بازی یک پازل را روبه‌روی شما قرار دهد. برخی از مسیرها غیرقابل‌عبور هستند و شما باید حتماً این چالش‌ها را پیروز شوید. در غیر این صورت نمی‌توانید از این مسیرها عبور کنید و این پایان بازی برای شما است. پس بهتر است هیچ‌وقت تسلیم نشوید.

شاید در ابتدای کار یا حتی وقتی که این متن را می‌خوانید بازی Milo and the Magpies برای شما مسخره باشد. اما بهتر است گول تفکرات خود را نخورید. مطمئن باشید منتقدان بازی از هیچ فرصتی دریغ نمی‌کنند تا درباره یک بازی بد بنویسند و آن را به کل در ذهن شما گیمرها نابود کنند.

خوشبختانه این گیم توانسته نظر منتقدان زیادی را جلب کند. به‌هرحال قرارگرفتن در لیست بهترین بازی‌های سال اتفاقی نیست و همه سازندگان دوست دارند در این لیست قرار بگیرند. نظر مثبت بسیاری از منتقدان و قرارگرفتن بازی Milo and the Magpies در لیست بهترین بازی‌های سال به شما ثابت می‌کند که این گیم ارزش حداقل یکبار تجربه‌کردن را دارد.

 

گرافیک بازی

گرافیک بازی Milo and the Magpies

گرافیک بازی Milo and the Magpies یکی از دلایلی است که می‌توان از این گیم به‌عنوان یک اثر هنری یادکرد. تجربه و دیدن زندگی از نگاه یک گربه می‌تواند بسیار زیبا سرگرم‌کننده باشد. تجربه زندگی در محیطی دست‌ساز و خیالی که به‌سادگی و بهترین شکل ممکن طراحی شده است.

در واقع تمامی محیط‌هایی که در این بازی تجربه می‌کنید مجموع زیادی از نقاشی‌ها است. خبری از تکنولوژی‌های پیچیده برای طراحی کاراکترهای سه‌بعدی نیست. همین موضوع باعث شده است که این گیم بیشتر شبیه به یک اثر هنری باشد تا صرفاً یک بازی سرگرم‌کننده که وقت شما را پر می‌کند.

در واقع باتجربه این بازی انگار شما به یک موزه یا نمایشگاه رفته‌اید که پر از نقاشی‌های زیبا و جالب است. تک‌تک ساختمان‌ها و کاراکترها توسط دست نقاشی شده‌اند و در این گیم استفاده شده‌اند. شاید خود شما نیز با دیدن عکس محیط‌های بازی یا تجربه آن به‌سرعت متوجه این موضوع بشوید.

اگر به دنبال گرافیکی سه‌بعدی و بسیار باکیفیت هستید بدانید که چنین چیزی در این بازی پیدا نمی‌کنید. البته فکر نکنید؛ چون این یک بازی اندروید است چنین گرافیکی دارد. لازم به ذکر است که این بازی برای ویندوز هم منتشر شده است و می‌توانید آن را روی کامپیوتر خود نیز تجربه کنید.

اما لازم است بدانید کمترین چیزی که در این مدل گیم‌ها اهمیت دارد گرافیک بازی است. بهتر است شما نیز ذهن خود را کمی بازتر کنید و این موضوع را درک نمایید. گرافیک واقعاً همه چیز نیست و باید دیدگاهمان را در این زمینه تغییر دهیم. البته که هیچ اجباری در این مورد وجود ندارد.

به گفته سازندگان گیم بازی Milo and the Magpies به طور تقریبی 1.5 ساعت گیم پلی روان و بی‌نقص دارد. البته این موضوع به خود شما نیز بستگی دارد و اگر هوش بالایی داشته باشید می‌توانید در زمان کمتری آن را به پایان برسانید. بسیاری از ما وقت زیادی را برای تجربه خیلی از بازی‌های بی‌ارزش هدر دادیم. پس بهتر است 1.5 ساعت هم برای این گیم کنار بگذاریم.

 

موسیقی بازی Milo and the Magpies

موسیقی بازی Milo And Magpies

سازندگان سعی‌کردن که بهترین موسیقی‌ها را متناسب با محیط بازی و داستان آن بسازند و انتخاب کنند. موسیقی یک هنر سلیقه‌ای است؛ اما از نظر من که در این کار موفق بوده‌اند. موسیقی‌های عالی که می‌توانند به‌راحتی شما را با داستان بازی مرتبط کنند و در جریان بازی قرار دهند.

در برخی از مواقع شاهد موسیقی‌هایی غمگین هستیم که با ساز پیانو ساخته شده‌اند. این‌چنین موسیقی‌هایی می‌توانند به‌راحتی حس داستان را به شما منتقل کنند. یک گربه غمگین که راه خانه را گم‌کرده است و نمی‌داند آیا می‌تواند دوباره صاحب خود را ببیند و در تخت گرم و نرمش بخوابد؟

صداگذاری‌های بازی نیز خوب و عالی است و می‌توان به آن نمره قابل قبولی داد. اگر می‌خواهید بهترین لذت از تجربه این گیم را ببرید بهتر است که یک هدفون همراه خود داشته باشید. این‌گونه می‌توانید صداها را بهتر بشنوید و بهتر در جریان محیط بازی قرار بگیرید.

هر محیط صدای خاص خودش را دارد و می‌توانید این موضوع را به‌راحتی متوجه شوید. برای مثال اگر به کنار رودخانه بروید می‌توانید به‌راحتی صدای حرکت آب را بشنوید و از محیط لذت ببرید. در واقع بازی Milo And Magpies از جمله گیم‌هایی است که می‌تواند به شما آرامش بدهد.

 

شخصیت‌های موجود در بازی

شخصیت های بازی Milo And Magpies

در کل در بازی Milo and the Magpies  شخصیت‌های زیادی وجود ندارد. شخصیت بازی میلو است که یک گربه خاکستری می‌باشد و شما کنترل آن را در دست دارید. در کنار میلو زاغ‌ها نیز وجود دارند که دشمن شما هستند. کسانی که میلو در ابتدا آن‌ها را به‌عنوان یک دوست می‌شناخت؛ اما آن‌ها باعث شدند میلو از خانه دور شود.

انسان‌های مختلفی نیز در این بازی وجود دارند که در گوشه کنار محیط قرار گرفته‌اند. یکی از این انسان‌ها صاحب شما است که در پایان بازی با او آشنا خواهید شد. برخی از این انسان‌ها نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا به خانه برسید که در مراحل با آن‌ها آشنا خواهید شد.

وسایل مختلفی نیز در بازی هستند که با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد. این وسایل می‌توانند در ادامه راه به شما کمک کنند. میلو باید بتواند این وسایل را کنترل کند تا به منزل خود برسد. این وسیله می‌تواند یک سنگ یا حتی یک سبد باشد پس بهتر است خودتان را برای رویارویی با هر چیزی آماده کنید.

به‌طورکلی ابزار داخل بازی به دو بخش تقسیم می‌شوند. بخش اول وسایلی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را تکان دهید. این ابزارها می‌توانند شما را در حل‌کردن برخی از پازل‌های بازی حل کنند. برخی از المان‌ها نیز غیرقابل‌حرکت هستند. در واقع این المان‌ها راهنمای شما هستند و می‌توانید از آن‌ها چیزهای جدید یاد بگیرید.

 

نکات موردنیاز برای نصب بازی Milo and the Magpies

اول‌ ازهمه باید بگویم که برای تجربه بازی Milo and the Magpies گوشی موبایل شما حداقل باید اندروید نسخه 4.4 را داشته باشد در غیر این صورت نمی‌توانید این گیم را روی گوشی خود نصب کنید. امروزه کمتر گوشی پیدا می‌شود که نسخه اندروید آن کمتر از 4.4 باشد

این بازی دارای نسخه مود شده نیز می‌باشد که شما می‌توانید آن را دریافت کنید. در نسخه مود شده امکانات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با کمک این امکانات شما می‌توانید راحت‌تر بازی را به اتمام برسانید و چالش‌های سخت خیلی شما را اذیت نخواهند کرد.

این بازی کاملاً آفلاین است و برای تجربه آن نیازی به اینترنت نخواهید داشت؛ بنابراین می‌تواند یک گیم بسیار عالی برای زمانی باشد که شما به اینترنت دسترسی ندارید. البته یک مسئله مهم این وسط وجود دارد. بازی Milo And Magpies با قیمت 2.49 دلار در گوگل‌پلی و با قیمت 1.99 دلار در استیم به فروش می‌رسد.

بنابراین، برای اینکه بتوانید این گیم را به‌صورت رسمی از جاهای معتبر که خود سازنده بازی را در آنجا منتشر کرده است نیازمند پرداخت پول هستید. البته شما می‌توانید این گیم را به‌صورت رایگان از وب‌سایت‌های دیگر دانلود کرده و این بازی را تجربه کنید.

 

نصب و دانلود بازی Milo and the Magpies

این گیم هیچ فایل دیتایی ندارد و به‌راحتی می‌توانید اپلیکیشن بازی را به‌صورت مستقیم دانلود کنید؛ بنابراین نیاز ندارید فایل دیتا را در مسیری مشخص کپی کنید. فایل دیتا داخل خود اپلیکیشن موجود است و پس از نصب برنامه به‌صورت اتومات کپی می‌شود. همچنین لازم به ذکر است برای نصب بازی به حداقل 150 مگابایت فضا نیاز دارید.

دانلود بازی Milo and the Magpies از گوگل‌پلی

 

 

نظر شما درباره بازی Milo and the Magpies  چیست؟

در نهایت با بازی Milo and the Magpies آشنا شدیم. شما می‌توانید در وقت‌های خالی خود این گیم را تجربه کنید. باتجربه این بازی علاوه بر سرگرم‌شدن از مغز خود برای حل پازل‌ها استفاده کرده و قدرت ذهنی شما افزایش می‌یابد. همچنین صداگذاری محیطی این بازی بسیار عالی است. درصورتی‌که این بازی را با هدفون تجربه کنید موجب آرامش درونی شما شده و از مشغله کاری دور می‌شوید. اگر شما نیز بازی Milo And Magpies را تجربه کرده‌اید بهتر است از تجربیات خود را در قسمت نظرات emojo برای ما و دیگران بگویید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.