AD

بهترین نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی

بهترین نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی
0 2,912

چکیده : شرکت کسرا انواع نرم افزارهای کنترل تردد و حراست را با ویژگی های منحصر به فرد طراحی و ارائه می کند. یکی از بهترین نرم افزارهای این شرکت، نرم افزار حراست و انتظامات سازمانی است که به کلیه ویژگی ها و امکانات ذکر شده در پاراگراف بالا مجهز شده است. در صورتی که به تامین و افزایش امور حراست و ترددهای محل کار خود اهمیت می دهید، می توانید با انتخاب این نرم افزار شاهد افزایش امنیت امور حراست سازمان خود باشید.

بسیاری از شرکت ها و سازمان های دولتی همواره با بحث مهم تامین امنیت و نگه داری و بایگانی اطلاعات روبرو هستند. چرا که یکی از حیاتی ترین اقدامات برای سازمان ها، و کارخانجات تولیدی و بزرگ، حفظ امنیت و نظارت بر کلیه ترددها است. خوشبختانه با رشد و پیشرفت تکنولوژی تا حد قابل توجهی امکان تامین امنیت به منظور حراست هر چه بهتر در سازمان های مختلف فراهم شده است. در واقع همان طور که می دانید بخش حراست در همه سازمان ها وظیفه حفاظت از تاسیسات، دارایی ها، اسناد و مدارک، اماکن، نظارت بر تردد افراد، خودروها، و … زمان ورود و خروج به سازمان های مختلف را بر عهده دارد. به همین دلیل برای رسیدگی به این امور لازم است که از نرم افزارهای تخصصی و کاربردی در این زمینه استفاده شود. به همین منظور در این مقاله نیز به بررسی کامل تر ویژگی های مهم نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی می پردازیم.

نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی چیست؟

نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی یک نرم افزار یا سیستم مدیریتی است که به بخش حراست سازمان ها و ادارات امکان بررسی و نظارت بر بخش های مختلف سازمان و ادارات دولتی یا خصوصی را می دهد. این نرم افزار به دلیل مجهز شدن به قابلیت ها و ویژگی هایی منحصر به فرد، تمام اطلاعات مربوط به عبور و مرور افراد را ثبت کرده و در صورت لزوم برای نظارت بر عملکرد کارمندان از آن استفاده می کند. در واقع با استفاده از نرم افزار حراست سازمانی نیاز به نیروی انسانی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

اهمیت استفاده از سیستم اتوماسیون حراست برای سازمان ها

سال هاست برای تامین و نظارت بر رفت و آمد کارمندان یا سایر ارباب رجوع ها به سازمان ها و ادارات مختلف، یک یا چند نفر در بخش نگهبانی استخدام می شوند. اما با روی کار آمدن و طراحی سیستم ها و نرم افزارهای حراست تا حد قابل توجهی نظارت و حراست از سازمان ها آسان تر شده است. چرا که نیاز به استخدام نیروی انسانی برای گفتگو با مراجعین در سازمان ها نیست. همچنین لزوم استفاده از این نرم افزار این است که باعث افزایش دقت بر نظارت و کنترل عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه می شود.

امکانات نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی کسرا چیست؟

بسیاری از شرکت های مطرح در زمینه طراحی نرم افزارهای تخصصی انواع نرم افزارهای کنترل تردد، حراست و انتظامات و … را با ویژگی های خاص خود طراحی و ارائه می کنند. به همین دلیل ممکن است انتخاب نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی کار آسانی نباشد. شرکت کسرا نیز به منظور حفظ و افزایش رضایت مشتریان خود، یک نرم افزار جامع حراست و انتظامات سازمانی با ویژگی های شاخص طراحی کرده است. به همین منظور ویژگی های نرم افزار حراست سازمانی کسرا را مورد بررسی قرار می دهیم تا آگاهی و شناخت بیشتری در مورد آن داشته باشید و در صورت لزوم اقدام به خرید کنید. از جمله امکانات مهم این نرم افزار می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

  • مجهز شدن به سیستم پلاک خوان

با استفاده از این سیستم امکان بررسی و نظارت کردن بر عبور و مرور خودروی ارباب رجوع و افرادی که مجوز وارد شدن به محیط را دارند، همچنین پرسنل و مهمانان وجود دارد. این سیستم ها به یک دوربین مجهز شده اند که از پلاک ها عکاسی کرده و آن را با پلاک ثبت شده در سیستم مطابقت می دهند.

  • مجهز به سیستم کنترل تردد کالا

یکی از بخش های مهم دیگر در حراست سازمان ها، پخش تردد و وارد شدن کالاها است. به همین منظور لازم است که با استفاده از سیستم ها و نرم افزارهای کنترل تردد بر تعداد کالاهای وارد شده به سازمان یا خارج شده از آن نظارت کامل داشت. عملکرد این سیستم بدین صورت است که لیست کالاهای مجاز برای عبور یا خروج مشخص شده و زمان خروج از محل، با لیست مطابقت داده می شود.

  • دارای سیستم کنترل تردد ارباب رجوع

در برخی از سازمان ها صرفا به برخی افراد خاص اجازه ورود به محیط کار داده می شود. علاوه بر این، در برخی از سازمان ها که افراد مختلفی به سازمان یا شرکت وارد شده یا از آن خارج می شوند، احتمال بروز سرقت، اغتشاش، برخی از حوادث عمدی و … وجود دارد. اما با استفاده از نرم افزار کنترل تردد ارباب رجوع در بخش حراست و انتظامات سازمان ها، اطلاعات افراد مراجعه کننده، سوابق و همه ترددهای آن ها ثبت می شود. بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکلی امکان پیگیری و ردیابی کردن فرد وجود دارد.

یک نرم افزار حراست با کیفیت و کاربردی چه ویژگی هایی دارد؟

در صورتی که برای اولین بار قصد خرید و انتخاب یک نرم افزار حراست برای سازمان خود جهت تامین و افزایش امنیت را دارید، لازم است که مشخصات و ویژگی های مهم آن را بشناسید. از جمله مهم ترین ویژگی های یک نرم افزار حراست و انتظامات با کیفیت و کارآمد می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

  • نرم افزار با کیفیت باید در برابر سایر حملات نرم افزاری مقاوم و ایمن باشد.
  • یک نرم افزار حراست خوب باید قابلیت ثبت و ذخیره کردن کلیه اطلاعات مربوط به عبور و مرورها در سیستم حضور و غیاب را داشته باشد.
  • نرم افزار باید امکان ثبت کردن اطلاعات مربوط به کلیه مهمانان و مراجعین از جمله ثبت شماره ملی، نام، مشخصات و … را به شما بدهد تا برای مراجعات بعدی نیازی به کنترل تردد آن ها با استفاده از وسایل و تجهیزات دیگر نباشد.
  • نرم افزار حراست باید قابلیت ثبت و دسته بندی و تفکیک کردن خودروهای شخصی و سازمانی از یک دیگر را داشته باشد. بدین صورت که تشخیص دهد خودروی وارد شده جز کدام دسته از خودروهای مجاز است.
  • اپراتور باید امکان ثبت و دسته بندی کردن لیست کالاهایی که مجوز ورود یا خروج آن ها از سازمان را دارند، داشته باشد. سپس زمان خارج یا وارد شدن کالاها کد و مشخصات آن ها را با یک دیگر مطابقت دهد.

جمع بندی

شرکت کسرا انواع نرم افزارهای کنترل تردد و حراست را با ویژگی های منحصر به فرد طراحی و ارائه می کند. یکی از بهترین نرم افزارهای این شرکت، نرم افزار حراست و انتظامات سازمانی است که به کلیه ویژگی ها و امکانات ذکر شده در پاراگراف بالا مجهز شده است. در صورتی که به تامین و افزایش امور حراست و ترددهای محل کار خود اهمیت می دهید، می توانید با انتخاب این نرم افزار شاهد افزایش امنیت امور حراست سازمان خود باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.