AD

طراحی صفحه نمایش iPhone 11 Pro در مقابل آیفون 15 پرو و Note 10 Plus در مقابل S23 Ultra

0 88

وقتی نوبت به تغییراتی می‌شود که می‌خواهیم در مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند ببینیم، حاشیه‌های صفحه نمایش در اولویت اکثر افراد قرار ندارند. با توجه به اینکه فناوری‌های مرتبط مانند سنسورهای زیر نمایشگر پیشرفت چندانی نکرده‌اند، در حال حاضر، سازندگان گوشی‌های هوشمند نمی‌توانند کار زیادی در این مورد انجام دهند.

به‌ویژه اپل مدت‌ها رویای یک گوشی تمام صفحه‌نمایش را در سر می‌پروراند که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا چنین آیفونی را عرضه کند، اما تلاش می‌کند اصلاحات دیگری مانند نازک سازی حاشیه‌ها را برای iPhone 15 Pro انجام دهد.

اخیرا تصویری به اشتراک گذاشته شد که نشان می‌داد حاشیه‌های iPhone 15 Pro به وضوح نازک‌تر از iPhone 14 Pro است. شایعه شده است که اپل اندازه را از 2.2 میلی متر به 1.5 میلی متر کاهش می‌دهد که این اعداد کاهش 30 درصدی را نشان می‌دهد.

ایان زلبو (Ian Zelbo)، یک 3D artist رندرهایی را به نمایش گذاشته است که به ما نشان می‌دهد آیفون از نظر طراحی صفحه نمایش چقدر پیشرفت کرده است. اگرچه ممکن است به تفاوت‌های سال به سال زیاد فکر نکنید، تغییر از آیفون 11 پرو 2019 به آیفون 15 پرو آینده چشمگیر است، با فرض اینکه اطلاعات فاش شده درست باشد.

iPhone 11 Pro طبق استانداردهای امروزی دارای حاشیه‌های ضخیم و یک بریدگی است که قسمت قابل توجهی از بالای صفحه نمایش را اشغال می‌کند.

صفحه-نمایش-ایفون14پرو-و-آیفون15-پرو

در مقابل، iPhone 14 Pro بریدگی قرصی شکلی به نام Dynamic Island را حذف کرده است و حاشیه‌های باریکتری نسبت به مدل iPhone 11 Pro دارد.

تنها نقطه ضعف این است که با حاشیه‌های باریک، Dynamic Island، که با وجود کوچک‌تر بودن از بریدگی، به کوچکی بریدگی‌های گوشی‌های اندرویدی برتر مانند Galaxy S23 Ultra نیست، حتی برجسته تر نیز به نظر می‌رسد. احتمالاً باید حداقل تا سال 2026 برای آیفون بدون هیچ نوع بریدگی صبر کنیم.

صفحه-نمایش-گوشی-گلکسی-نوت-10-پلاس-و-گلکسی-اس23-اولترا

طراحی صفحه Galaxy Note 10 Plus در مقابل Galaxy S23 Ultra

iPhone 15 Pro اگرچه حاشیه‌های نازک‌تر و Dynamic Island مربوط به آن طرح پیشگامانه‌ای ندارند، اما اپل در مقایسه با گوشی‌های رده بالای سامسونگ پیشرفت بیشتری داشته است.

اگر Note 10 Plus را که در سال 2019 درست مانند iPhone 11 Pro عرضه شد و Galaxy S23 Ultra را کنار هم قرار دهید، متوجه خواهید شد که طراحی جلو آن تغییر چندانی نکرده است. همانطور که گفته شد، سامسونگ مجموعه‌ای از تغییرات دیگر مانند صفحه نمایش بهتر، دوربین‌های با وضوح بالا و محدوده بزرگنمایی چشمگیر را معرفی کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.