AD

معرفی بازی LifeAfter

22 386

بازی LifeAfter یک بازی  تیراندازی کشور چین است که توسط ناشر Netease در سال 2018 ساخته و منتشر شده است. این یک بازی بقا است که در یک دنیای جایگزین اتفاق می‌افتد که در آن آخرالزمان زامبی‌ها اتفاق می‌افتد و بازیکن وظیفه دارد از طریق جمع‌آوری منابع برای ساخت تجهیزات و ساختن خانه‌ها برای تثبیت جایگاه خود در دنیای خیالی زنده بماند.

سایر عناصر گیم پلی عبارتند از، تجارت با بازیکنان دیگر، ایجاد اردوگاه، جنگ جناحی و ایجاد روابط در بازی وجود دارد. LifeAfter اولین بار در 1 نوامبر 2018 در چین راه اندازی شد و به دلیل موفقیت تجاری در چین نسخه انگلیسی آن به زبان انگلیسی در 28 فوریه 2019 منتشر شد.

معرفی بازی

در قاره­ای که به عنوان “فلات شمالی” شناخته می­شود، به نظر می­رسد شیوع یک ویروس ناشناخته وجود دارد که منجر به تهاجمی افراد به دیگران و نشان دادن علائم زامبی مانند می­شود. شروع بازی با سفر بازیکن در یک کامیون در Hope Valley برای فرار از یک منطقه آلوده شروع می­شود، جایی که آن­ها با زامبی­های زیادی روبرو می­شوند که جذب سر و صدای کامیون می­شوند و بازیکن وظیفه کشتن آنها را دارد. این عوامل باعث می­شود کامیون از جاده خارج شود و تصادف کند.

پس از بیدار شدن از خواب، مدت کوتاهی پس از حمله زامبی­های بازمانده به بازیکن، بازیکن متوجه می­شود که آن­ها تنها بازمانده هستند. سپس توسط یک غریبه نجات می­یابند. سپس بازی LifeAfter به بازیکن این امکان را می­دهد که با افراد آلوده مختلف روبرو شود تا زمانی که آن­ها توسط اردوگاه دوستانه نجات یافته به نام “Hope 101” نجات یابند. از این نقطه به بعد، به آن‌ها این انتخاب داده می‌شود که آزادانه شهر را کاوش کنند، خانه‌های خود را بسازند، به اردوگاه‌ها بپیوندند و زیست‌های مختلف مانند جنگل‌ها، بیابان‌ها، توندرا، تالاب‌ها و غیره را کشف کنند.

معرفی بازی

گیم پلی بازی

بازی LifeAfter یک بازی تیراندازی سوم شخص، شبیه سازی بقا mmorpg است. بازیکنان برای جمع‌آوری منابع در مکان‌های مختلف در سراسر جهان برای ساخت تجهیزات و ساختن خانه‌ها در حالی که وظیفه مقابله با تهدید مداوم طبیعت و آخرالزمان زامبی‌ها را بر عهده دارند، رقابت می‌کنند. بازیکنانی که در بازی از آنها به عنوان بازماندگان یاد می­شود با تهدید زامبی­ها مواجهه می­شوند. با این حال، هنگامی که آن­ها شروع به قوی تر شدن می­کنند، این تهدید کمتر وجود دارد، نگرانی­های دیگری مانند تهدید سایر بازماندگان که به طور مشابه برای منابع در حال رقابت هستند، ایجاد می­شود.

حالت اصلی بازی LifeAfter اکتشاف و جمع­آوری است، به این معنی که بازیکنان با مناطق مختلفی که به عنوان مناطق پیمان و مناطق جنگی از هم جدا شده­اند، معرفی می­شوند. در مناطق پیمان، آن­ها وظیفه جمع­آوری منابع، انجام ماموریت­های روزانه و تعامل با NPC­ها را دارند. هر منطقه منابع مربوطه خود را نگه می­دارد و فرد را در محیط­های مختلف قرار می­دهد.

مانند منطقه جنگل پاییز که یک جنگل بارانی است و اغلب فرد را در معرض باران قرار می­دهد. این محیط در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض باران باعث تب می­شود. به طور مشابه، سایر مناطق نیز چالش­های زیست محیطی منحصر به فردی را ارائه می­دهند.

محدودیتی در تعداد منابع منتقل شده در هر منطقه وجود دارد زیرا باید ضدعفونی شوند و از طریق کاروان­ها حمل شوند. بازیکنان روی یک سیستم پیشرفت سطح کار می­کنند که در آن باید سطح خود را در نقشه­های مقدماتی به عنوان پیش نیاز ورود به مناطق با شرایط سخت­تر بالا ببرند.

War Zones PVP به هر نقشه­ای اطلاق می­شود که فرد در هر زمانی می­تواند توسط بازیکن دیگری کشته شود. این­ها شامل مناطق جمع­آوری منابع مانند شهر Farstar و شهر چارلز می­شود که در آن، آن­ها می­توانند منابع اضافی را فراتر از مناطق معمولی پیمان و مناطق کمپ جمع­آوری کنند که شامل حمله به پایگاه­های سایر اردوگاه­های بازیکنان است.

پس از رسیدن به مرحله خاصی در دفتر خاطرات تازه کار خود، از بازیکنان خواسته می­شود تا یک حوزه تخصصی را انتخاب کنند، در رابطه با جمع­آوری، آن­ها ممکن است در معدن­چی، هیزم شکن یا جمع­آوری کنف تخصص داشته باشند.

گیم پلی بازی

ویژگی­ های بازی

مبارزه در بازی LifeAfter بازیکنان می­توانند از تجهیزات خود برای حمله به حیوانات و افراد آلوده در Pact Zones استفاده کنند. آن­ها به دلیل معاهدات نمی­توانند به بازیکنان دیگر در مناطق پیمان حمله کنند، با این حال، می­توانند آزادانه به بازیکنان در مناطق جنگی حمله کنند. آن­ها همچنین می­توانند از طریق دو عملکرد مختلف تیراندازی شلیک کنند، تیراندازی استاتیک که شامل تیراندازی ثابت در جلوی شخصیت است و تیراندازی غیر استاتیک که به بازیکنان اجازه می­دهد تا دید خود را حرکت دهند و تیراندازی کنند.

هر قطعه از تجهیزات مانند اسلحه، زره و ابزار دوام مربوط به خود را دارد که پس از از دست دادن تمام دوام، آن­ها می­توانند آن را تعمیر کنند یا در صورت عدم امکان وصله بازیافت کنند. یک بازیکن نمی­تواند به استفاده از اسلحه خود ادامه دهد اگر دوام 0 باقی مانده باشد، اما ممکن است آن را حفظ کند یا از طریق روش­ های دیگر آن را تعمیر کند.

هر تفنگ همچنین دارای مقدار مربوط به ظرفیت مهمات خود است که در صورت خالی بودن باید با ظروف مهمات قابل حمل یا در هر جعبه مهمات موجود برای استفاده دوباره پر شود. اگر گلوله ­ای باقی نمانده باشد نمی­توان اسلحه را شلیک کرد. هنگامی که در حال مبارزه هستند و سلامت بازیکن به 0 می­رسد، آن­ها به طور موقت وارد حالت خونریزی می­شوند که اگر خود را بانداژ نکنند سریعتر خونریزی می­کنند که منجر به مرگ سریعتر آن­ها می­شود.

بازی LifeAfter به شدت حول محور ویژگی «دست‌سازی» می‌چرخد، که به بازیکنان اجازه می‌دهد تجهیزات را بسازند و با استفاده از مواد خامی که جمع‌آوری کرده‌اند تا سطح مهارت مربوطه خود، منابع بسازند. تجهیزات پیچیده­ تر به سطوح بالاتری از مهارت در ساخت نیاز دارند. بازیکنان می‌توانند مهارت خود را در کاردستی از طریق ساخت تجهیزات و تکمیل ماموریت‌های روزانه خود افزایش دهند.

پس از رسیدن به مرحله خاصی، از بازیکنان خواسته می شود تا زمینه ای از تخصص خود را انتخاب کنند، در رابطه با صنایع دستی ممکن است در تولید پارچه، اسلحه سازی یا خانه سازی تخصص داشته باشند.

ویژگی های بازی

بازی LifeAfter دارای ویژگی خانه­سازی است، آن­ها ممکن است انتخاب کنند که در منطقه تازه کار Hope 101 اقامت کنند یا در یک کمپ با بازیکنان دیگر اقامت کنند. بازیکنان باید زیرساخت­های لازم برای تولید مبلمان، پخت غذا، تعمیر تجهیزات، پردازش مواد و ساخت مواد را ایجاد کنند. آن­ها همچنین وظیفه دارند خانه­های خود را تقویت کنند تا از آسیب احتمالی انبار زامبی­ها یا حمله بازیکنان به انبارها و اثاثیه مهم یا تعمیر خانه هایشان در صورت وقوع جلوگیری کنند.

بازیکنان همچنین می‌توانند مزرعه‌ای را اداره کنند که می‌توانند از آن برای پرورش حیوانات، تمایل به درختان و تمرینات برای منابع استفاده کنند. آن­ها ممکن است منابع خاصی را در مزرعه بدست آورند که فقط از طریق این فعالیت بدست می­آید. این امر به عنوان منبع دیگری از منابع برای بازیکن به دلیل محدودیت در تعداد کالاهای آلوده که ممکن است در روز دریافت کنند، حیاتی است.

از طریق اقامت در یک کمپ، یک بازیکن ممکن است مزایای بیشتری از زندگی مشترک با سایر بازیکنان دریافت کند، مانند تحقیق در مورد پیشرفت‌های تکنولوژیکی که باید در کمپ ایجاد شود، از سایر بازیکنان در صورت حمله به خانه‌شان محافظت می‌شود، و مأموریت‌های خاص کمپ را به دست می‌آورد یا مناطقی مانند از بین بردن هیولاهای آلوده منحصر به فرد و کاوش در مناطق جدید، کار در یک گروه همچنین یافتن بازیکنان برای انجام ماموریت های مختلف روزانه را آسان تر می کند.

گرافیک بازی

بازی LifeAfter دارای گرافیک جذاب و هیجان انگیزی همراه با جلوه­های ویژه است. در این بازی طراحی بسیار زیبا، با جزئیات فراوان و صداگذاری بی­نظیری صورت گرفته­است. که می­تواندگیمرها را در مدت زیادی سرگرم خود کند. در این بازی تیراندازی گیمرها می­توانند خود را در فضای بازی تصور کرده، برای مثال صدای زامبی­ها که به بازیکنان نزدیک می­شوند و سرمای وحشتناک شب در این بازی به راحتی قابل لمس است.

امتیازات بازی از نظر کاربران

بازی LifeAfter به دلیل گرافیک عالی، صداگذاری جذاب همجنین گیم پلی هیجان انگیزش گیمرهای زیادی را جذب خود کرده­است. این بازی به تعداد زیادی توسط بازیکنان هرروزه در گوگل پلی دانلود می­شود و همواره جزو محبوب­ترین بازی­های تیراندازی و اکشن می­باشد.

گرافیک بازی

سیستم ­های موردنیاز و پیشنهادی

بازی LifeAfter در نسخه­ی اندروید و ios همچنین برای ویندوز قابل دسترسی است. این بازی با وجود حجم بالایی که دارد اما به خاطر گیم پلی محشر و گرافیک بی نظیرش محبوبیت زیادی در بین گیمرها دارد. این بازی به صورت آنلاین اجرا می­شود.

جمع ­بندی

بازی LifeAfter که توسط NetEase توسعه داده شده است، یک بازی اکشن است که در آن بازیکنان وظیفه دارند در دنیای آلوده به ویروس پسا آخرالزمانی به هر طریق زنده بمانند. عنوان نسخه انگلیسی بازی محبوب چینی The Day After Tomorrow  است.

 

بازی را به عنوان یک بازی دیگر که وارد ژانر زامبی شده است را نادیده نگیرید زیرا بقا تنها شعار این بازی است و بازیکنان باید به آنچه دارند بسنده کنند و در دنیای آلوده به ویروس پیشرفت بیشتری کنند. طراحی گرافیکی فوق‌العاده روی پلتفرم موبایل، آن را به تجربه‌ای هیجان‌انگیزتر تبدیل می‌کند.

بازیکنان وظیفه دارند غذای خود را شکار کنند و باید با سناریوهای مختلفی دست و پنجه نرم کنند تا موادی را برای دفع طولانی‌تر زامبی‌ها پیدا کنند.

علاوه بر این، حتی می‌توان سلاح‌های خود را ساخت و پناهگاهی برای محافظت از خود و زنده ماندن آن روز ساخت. ایجاد تله در اطراف پناهگاه­ها برای دفع دشمن در بازی نیز وجود دارد. LifeAfter تلاقی ظریفی بین Resident Evil و Minecraft همیشه محبوب انجام می­دهد.

این بازی جزو بهترین بازی­های سبک بقا و تیراندازی است که اگر بخواهیم ویژگی­های خوب و منفی آن را با یکدیگر مقایسه کنیم مطمئنا ویژگی­های مثبتش در صدر قرار می­گیرد. آیا شما به این سبک بازی­ها علاقه دارید؟ بازی تیراندازی دیگری می­شناسید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید تا ما آن­ها را برای دیگران معرفی کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 نظرات
 1. سالخورده می گوید

  سلام وقتتون بخیر بهترین سگ همراه توی بازی LifeAfter کدومه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در این بازی قابلیت انتخاب سه سگ را خواهید داشت که یکی از آن‌ها The Labrador نام دارد و امکان دسترسی به دو اسلات اضافه را در بسته همراه خود، برای شما فراهم خواهد کرد؛ دسترسی به دو اسلات اضافه به شما کمک می‌کند تا منابع بیشتری را در مسیر حرکتتان جمع آوری کنید

 2. کیوانلو می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر من اول بازی LifeAfterبرام فیلم اموزشی اومد تو اونجا کلی وسیله جمع کردم و لی وقتی بازی اصلی شروع شد اون وسایل و بهم نداد چرا اخه؟😭😭😭😭

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر هیچیک از آیتم‌هایی که در بخش آموزشی بدست خواهید آورد، قابلیت انتقال به بازی اصلی را نخواهند داشت، بنابراین وقت خود را با جمع آوری منابع زیاد هدر ندهید و صرفا با نحوه اجرای بازی آشنا شوید.

 3. بیگی می گوید

  سلام خسته نباشید چجوری تو بازی lifeafterقابلیت ردیابی و فعال کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ویژگی دیگر پنجره ماموریت‌ها، قابلیت ردیابی آن است؛ زمانی که پنجره ماموریت‌ها را باز کردید، ماموریت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در بالای پنجره ماموریت‌ها قرار بگیرد؛ همچنین در نقشه بازی، یک نشانگر زرد بوجود خواهد آمد که موقعیت ماموریت مورد نظرتان را نشان می‌دهد

 4. تابان می گوید

  سلام خسته نباشید شهر تجاری تو بازیlifeafterچجوری بوجود میاد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر یک کمپ خوب قابلیت تبدیل شدن به یک «شهر تجاری» (Trade City) را خواهد داشت که به شما اجازه خرید و فروش اجناس مختلفی را می‌دهد.

 5. دارابی می گوید

  سلام خسته نباشید بخش مامویت های روزانمون تو بازیLifeAfter کجاست؟من پیداشت نمیکنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر جهت مشاهده این ماموریت‌ها، روی آیکون تقویمی که در بالای صفحه نمایش قرار دارد ضربه بزنید. ماموریت‌های روزانه معمولاً شامل ماهیگیری در حوضچه، عبور از دانشگاه Miska، کشتن باس‌ها و … می‌شوند

 6. کمالی می گوید

  سلام خسته نباشید تو طول بازیLifeAfter چه تعدادVigorمیتونیم دریافت کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما با گذشت هر ۱۰ دقیقه، ۱۰ ویگر دریافت خواهید کرد که حداکثر میزان آن، ۶۰۰ است

 7. صبوری می گوید

  سلام وقتتون بخیر تواناییSpiritedتو بازیLifeAfter چجوری به دست میاد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر زمانی که مقدار ویگرتان بالای ۲۰۰ باشد، توانایی به نام Spirited بدست خواهید آورد که توانایی شما در کنترل حرکاتتان را دو برابر می‌کند؛ زمانی که وضعیت Spirited برایتان فعال بود، تلاش کنید که بیشترین استفاده را از آن ببرید.

 8. پدرامی می گوید

  سلام خسته نباشید من یه چند روزی دارم بازیLifeAfterرو بازی میکنم یه نقطه ی ابی رنگی روی نقشه اومده اون چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این نقطه آبی رنگ نشان دهنده محل یک NPC است که می‌تواند ماموریتی به شما محول کند؛ به محل نقاط آبی رنگ رفته و با NPC که در آنجا قرار دارد صحبت کنید و ببینید که آن‌ها چه چیزی از شما می‌خواهند، نگران درجه سختی این سبک ماموریت‌ها نباشید، چراکه آن‌ها از درجه سختی بالایی برخودار نیستند و معمولاً آسان هستند؛

 9. واحدی می گوید

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر برای ارتقا توانایی هامون توی بازی lifeafterباید چیکار کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر جهت بدست آوردن توانایی‌های جدید و یا ارتقاء توانایی‌های فعلی، شما باید مقداری New Dollor یا «اسکیل پوینت» (Skill Points) خرج کنید

 10. بهرام زاده می گوید

  سلام خسته نباشید تو بازیlifeafterبرنج نانسی چیه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر «برج نانسی» (Nancy Town) یکی از بهترین موقعیت‌ها جهت پیدا کردن تجهیزات مختلف در این بازی است؛در برج نانسی شما با تعداد زیادی از بازیکنان روبرو خواهید شد که تجهیزات و ابزارشان از لول بسیار بالایی برخوردار هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم که تا پیش از بدست آوردن قدرت و لول کافی، از حضور در برج نانسی خودداری کنید.

 11. سپنتا می گوید

  سلام وقتتون بخیر برای بالا بردن لول مانور تو بازیlifeafterباید چیکار کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر دستیابی به برخی سلاح‌های خاص، فرمول‌ها، تخصص‌ها و …، تنها زمانی ممکن خواهد بود که لول Manor شما به میزان مشخصی رسیده باشد. جهت افزایش لول Manor، باید میزان لول «جمع آوری» (Gathering)، «ساخت» (Crafting) و «مبارزه» (Combat) شما نیز به مقدار معینی برسد،

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.