AD

معرفی و بررسی بازی Arena of Valor

0 422

بازی Arena of Valor یک بازی استراتژیک است که اقتباسی بین‌المللی از افتخار پادشاهان است که توسط نبردهای آنلاین ساخته شده است. این بازی در سال 2017 با الهام گرفتن از بازی معروف League of Legends  توسط کمپانی Tencent Games منتشر شد. در این بازی گیمر به همراه دوستان خود در صحنه نبرد حاضر می شوند و شخصیت هایی مانند جادوگران، قاتل، تیرانداز،پشتیبان، به کمک آنها می پردازند همچنین بازیکن با کشتن شیاطین و دشمنان خود می تواند سکه ها و مهارت های خود را افزایش دهد. گیمر به همراه هم تیمی های خود باید برج ها و مقر فرماندهی تیم حریف را تصرف کنند. این بازی به صورت آنلاین می باشد که گیمر بلافاصله بعد از وارد شدن به بازی می تواند به دیگر بازیکنان متصل شود.

معرفی بازی Arena of Valor

بازی Arena of Valor در ابتدا Strike of Kings نام داشت و قرار بود نامی مشابه با Honor of Kings باشد، اما تیم ناشر فکر می کرد که این نام ممکن است برای جذب مخاطب غربی مناسب نباشد. علاوه بر این، تفاوت محتویات ارائه شده در بازی باعث شد تیم ناشر تصمیم بگیرد که نام بهتری لازم است. با این حال، این بازی چندین نام جایگزین دارد که در کشورهای مختلف منتشر شود، مانند Realm of Valor در تایلند، Liên Quân در ویتنام، Penta Storm در کره جنوبی و Legendary Showdown در تایوان و ژاپن.

شخصیت‌های درون بازی از شخصیت‌های الهام‌گرفته از فولکلور چینی و اساطیر چینی به شخصیت‌هایی با الهام از فولکلور اروپایی و چندین اسطوره از کشورهای دیگر است. در این بازی میدان نبرد به دو دسته تقسیم می شود که بخشی از آن در اختیار تیم بازیکن و بخش دیگر در اختیار تیم حریف است که آن ها برای رسیدن به هدف والا که گرفتن برج ها و مقر فرماندهی دشمن است می جنگند.

بازی Arena of Valor

 

گیم پلی بازی

بازی Arena of Valor یک بازی آنلاین چند نفره عرصه نبرد (MOBA) است که برای موبایل توسعه یافته است. گیم پلی کلی Arena of Valor شباهت زیادی به League of Legends دارد.

بازیکنان شخصیت هایی را کنترل می کنند که به آنها قهرمان می گویند و هر یک از این قهرمانان دارای مجموعه ای منحصر به فرد از توانایی ها هستند. قهرمانان بازی را در سطح پایینی شروع می کنند و می توانند از طریق کشتن موجودات غیربازیکن مانند مینیون ها یا هیولاها، شکست دادن سایر بازیکنان، تخریب سازه ها امتیاز و سکه دریافت کنند. مسابقات به بازیکنان جوایزی مانند طلا می‌دهد که می‌توان از آن برای خرید انواع قهرمان‌ها یا آرکانا استفاده کرد.

بازیکنان می‌توانند یک نوع مسابقه «رتبه‌بندی‌شده» بازی کنند، که به آن‌ها اجازه می‌دهد با بازیکنانی که در سطح مهارت خود هستند مطابقت داده شوند و از طریق «رتبه‌های» درون بازی ارزیابی شوند. گیمر با بدست آوردن پیروزی می تواند سکه های خود را افزایش دهد اما با شکست خوردن سکه های خود را از دست می دهد.

بازیکنان در این مسابقات به رقابت می پردازند که به طور متوسط حدود 12 تا 18 دقیقه طول می کشد. هدف بازیکنان از بین بردن برجک های دشمن بر روی نقشه و تامین امنیت اهدافی مانند کشتن اژدهای ابیسال و قاتل تاریک است و شرط پیروزی نابودی هسته اصلی دشمن است.

Abyssal Clash یکی از حالت های بازی Arena of Valor است که در آن بازیکنان و قهرمانان به صورت تصادفی انتخاب می شوند. نقشه بازی، Abyss Canyon، تنها دارای یک خط است، با دو برجک و یک پایه اصلی که در دو انتهای مسیر به هم متصل هستند. محدودیت ‌های خاصی وجود دارد که در حالت پیش‌فرض ظاهر نمی‌شوند: آیتم‌ها را فقط می‌توان قبل از خروج از پایگاه یا پس از مرگ خریداری کرد و شفای قهرمان در پایگاه تیم غیرفعال است. جعبه هایی برای بازسازی سلامتی وجود دارند که در کنار هر برجک ظاهر می‌شوند، که جلوه‌های بازسازی کوچکی برای قهرمانان فراهم کنند.

Hook Wars یکی دیگر از حالت های بازی Arena of Valor است که نقشه بازی، Treasure Bay، از دو کشتی بزرگ متصل تشکیل شده است. هیچ مینیون، برجک یا پایه ای در این حالت وجود ندارد همچنین هر بازیکن می تواند از یک هوک به عنوان یک توانایی ویژه استفاده کند که می تواند دشمن را در قایق مقابل یا از فواصل دوراز بین ببرد. هدف بازیکنان این است که منطقه کنترل را که در مرکز نقشه قرار دارد، گرفته و منطقه را برای مدت معینی نگه دارند (تا زمانی که شمارنده به 100٪ برسد). با تعداد بازیکنانی که در منطقه ایستاده اند، نرخ ضبط افزایش می یابد.

گیم پلی بازی

Football Fever یکی دیگر از حالت های بازی Arena of Valor است که نقشه بازی، جزیره فانتزی، شبیه به یک زمین فوتبال واقعی با فضای تابستانی-ساحلی است. برای رسیدن به پیروزی، باید تعداد مشخصی گل را با استعدادی منحصر به فرد به نام Kick به ثمر برسانید استفاده از این توانایی باعث می شود توپ در مسافتی طولانی در جهت مشخص شده ضربه بزند.

Death Match یک حالت دیگر از بازی Arena of Valor بر روی نقشه بازی است که به عنوان Death Realm شناخته می شود. پنج تیم در میدان نبرد به مبارزه با یک دیگر می پردازند. بازیکنان با شکست دادن حریف امتیاز کسب می کنند. تایمر مرحله روی 8 دقیقه ثابت شده است. پس از اتمام 8 دقیقه، تیم ها بر اساس امتیازات کلی خود رتبه بندی می شوند و امتیازات نقشه از رتبه اول تا پنجم نشان داده می شود.

حالت Mayhem یک حالت دیگر از بازی Arena of Valor است. نقشه بازی، Horizon Valley، نسخه بزرگتر   Antaris Battlefield  است. بازیکنان می توانند مهارت قهرمانان خود را با سکه ارتقا دهند تا مهارت ها و ویژگی های قهرمانان فعال، غیرفعال را تقویت کنند.

Duo-Race یک حالت مسابقه ای است. هر تیم دو نفره چهار تیم دیگر مسابقه می دهند. تیمی برنده است که دو دور را تمام کند گیمرها می توانند به وسیله نقلیه تبدیل شوند و با هم تیمی خود رانندگی کنند.

112 قهرمان در بازی Arena of Valor وجود دارد. این بازی قهرمانان را به دسته های متعددی تقسیم می کند که هر کدام نقش های متفاوتی دارند. بارزترین تفاوت این قهرمانان در نوع آسیبی است که وارد می کنند – برخی از قهرمانان آسیب فیزیکی وارد می کنند، در حالی که سایر قهرمانان عمدتاً آسیب جادویی وارد می کنند، برخی از قهرمانان هر دو نوع آسیب را وارد می‌کنند و برخی آسیب‌های واقعی را وارد می‌کنند. همه قهرمانان در شش دسته طبقه بندی می شوند.

تیرانداز: تیراندازان قهرمانان درجه‌بندی هستند که معمولاً از طریق حمله خودکار خود آسیب فیزیکی وارد می‌کنند. این نوع قهرمان آسیب های پایدار را وارد می کند و بنابراین در مبارزات تیمی به منظور کاهش سلامتی حریف مفید هستند. آنها بهترین گزینه برای تصرف برجک ها هستند. با این حال، آنها اغلب شکننده و آسیب پذیر هستند. نمونه هایی از تیراندازان عبارتند از Tel’Annas، Valhein و Yorn.

جادوگرها: جادوگرها مقدار زیادی آسیب جادویی انفجاری وارد می کنند. برخی از جادوگرها شکننده هستند در حالی که برخی از آنها بسته به موارد مربوطه دوام بیشتری دارند. جادوگرها ترکیبی از قهرمانان محدوده‌ای هستند که از دور آسیب می ‌رسانند، یا قهرمان ‌هایی که از فواصل نزدیک آسیب وارد می‌کنند. نمونه هایی از جادوگرها عبارتند از: لوریل، لیلیانا و تولن.

قاتل: اینها قهرمانانی هستند که برای آسیب رساندن سریع به مقادیر زیادی طراحی شده اند و اغلب سلامت چندانی ندارند. قاتلان اغلب به دنبال تیرانداز یا جادوگر دشمن و همچنین هر قهرمان شکننده دیگری می گردند تا سریعاً آنها را از بین ببرند. آنها همچنین دشمنانی که در حال جنگ هستند را از بین می برند. آنها نیز تحرک زیادی دارند نمونه هایی از قاتل ها عبارتند از Murad، Nakroth و Zill.

تانک: تانک ها قهرمانانی هستند که مقادیر زیادی HP دارند و معمولاً دژ های دفاعی می سازند تا بتوانند آسیب را برای تیم کمتر کنند. در نتیجه، آنها اغلب آسیب کمی وارد می کنند. با این حال، آنها اغلب توانایی هایی به نام “کنترل جمعیت” دارند که به آنها اجازه می دهد از حرکت تیم دشمن جلوگیری کنند. علاوه بر این، آنها می توانند از این توانایی ها برای شروع یک مبارزه تیمی یا جلوگیری از حمله تیم دشمن به اهداف با اولویت بالا مانند تیرانداز متحد یا جادوگر استفاده کنند. نمونه هایی از تانک ها Xeniel، Thane و Toro هستند.

جنگجو: رزمندگان معمولاً دارای میزان متعادلی از آسیب سلامت، دفاع و حمله هستند، که یک نام رایج برای دوئل از فاصله نزدیک است. بنابراین، آنها می توانند در دوره های طولانی جنگ زنده بمانند و در انجام صدمات مداوم موفق باشند. جنگجویان همه جانبه هستند و بسیار قوی هستند. نمونه هایی از جنگجویان فلورنتینو، رورک و اومن هستند.

پشتیبان: قهرمانانی که توانایی‌هایشان به بقیه اعضای تیم کمک می‌کند، از طریق ارائه شفا، مقابله با متحدان، از بین بردن تیم دشمن یا ترکیبی از موارد فوق. قهرمانان پشتیبانی اغلب با تیرانداز در مرحله اولیه بازی جفت می‌شوند، جایی که پشتیبان مینیون‌ها را نمی‌کشد، بلکه روی کمک به شریک خود و آزار و اذیت قهرمانان دشمن تمرکز می‌کند. قهرمانان پشتیبانی معمولاً به تیراندازان متحد کمک می کنند زیرا آنها اغلب در مرحله اولیه بازی ضعیف تر هستند و برای زنده ماندن به کمک نیاز دارند. نمونه ای از پشتیبانی ها عبارتند از: Alice، Annette و Krizzix.

در بازی Arena of Valor بازیکنان می‌توانند گزینه هایی را خریداری کنند که تأثیر زیادی بر ویژگی های بازی دارد. نمونه‌ای از آن Zephys  است، یک کلاس جنگجو/قاتل دوگانه. او دارای یک توانایی است که کاهش آسیب را در برابر آسیب های وارده بر اساس نسبت سلامتی از دست رفته افزایش می دهد. اگر فقط آیتم های تهاجمی خریداری شود، آسیب زیادی وارد می کند، اما میزان سلامت و دفاع کمی خواهد داشت، که بر بقا تأثیر می گذارد. اگر Zephys  ترکیبی از آیتم‌های تهاجمی و دفاعی را خریداری کند، می‌تواند به تیم آسیب وارد کند و در عین حال مقدار قابل توجهی دفاع را افزایش دهد. اگر Zephys فقط آیتم‌های دفاعی بخرد، میزان آسیب بسیار کمتری را متحمل خواهد شد.

این نوع بازی را می توان برای همه قهرمانان اعمال کرد و به تانک ها اجازه می دهد به عنوان جنگجو، جادوگران به عنوان پشتیبان عمل کنند و بالعکس.

گرافیک بازی

جلوه های گرافیکی بازی Arena of Valor  به بازی League of Legends شباهت دارد که از گرافیک بالا و جذابی برخوردار است همچنین صداگزاری زیبا به همراه استفاده از المان ها و جلوه های ویژه این بازی را نسبت به دیگر بازی های این سبک متمایز کرده است.

گرافیک بازی

امتیازات بازی از نظر کاربران

بازی Arena of Valor به دلیل وجود جلوه های ویژه، گرافیک بالا، استفاده از رنگ های متنوع در دنیای فانتزی هم چنین صداگزاری مطلوب رتبه خوبی را از سمت کاربران گوگل پلی و پلی استور دریافت کرده است. هم چنین از سپتامبر 2018، بازی Arena of Valor بیش از 140 میلیون دلار در خارج از چین به دست آورده است. Arena of Valor یکی از شش بازی ویدیویی Esports بود که در بازی‌های آسیایی 2018، بازی‌های آسیای جنوب شرقی 2019، بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیایی 2021، و بازی‌های SEA 2021 به عنوان بخشی از این ورزش رقابتی به نمایش درآمد.

سیستم موردنیاز و پیشنهادی

بازی Arena of Valor در دو نسخه اندروید و IOS در اختیار کاربران قرار می گیرد هم چنین این بازی نیاز به حجم بالایی ندارد و بر روی سیستم ها به راحتی قابل نصب می باشد.

جمع بندی

بازی Arena of Valor یک بازی استراتژیک – اکشن که توسط کمپانی Tencent Games منتشر شد. این بازی به مخاطبان خود این امکان را می دهد تا با دوستان خود وارد یک میدان نبرد شوند با تجهیزات و مهارت های گروهی به پیروزی دست یابند. هم چنین این بازی دارای حالت ها و ماموریت های متفاوتی است که در آنها قهرمانان معروفی به بازی می پیوندند که هر کدام توانایی های مختص به خود را دارند.

در طول بازی شیاطین و هیولاهایی به میدان نبرد اضافه می شوند که بازیکنان با از بین بردن آنان جوایزی ارزشمند مانند سکه دریافت می کنند و یا به قدرتشان افزوده می شود که به هیجان بازی اضافه خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.