AD

پنهان کردن IP در مرورگر کروم

پنهان کردن IP در مرورگر کروم
0 1,059

Google Chrome به زودی این امکان را فراهم میکند تا بتوانید به راحتی اقدام به پنهان کردن IP در مرورگر کروم کنید.

محبوب ترین مرورگر جهان در حال آماده شدن است تا به کاربران اجازه دهد آدرس IP خود را از وب سایت ها پنهان کنند، حتی بدون VPN.

Google این ویژگی حفاظت از IP را ایجاد کرده است تا با مرتبط کردن کاربران و فعالیت آنها با آدرس IP آنها، ردیابی بین سایتی را کاهش دهد. این ویژگی اساساً یک آدرس IP پروکسی ایجاد می کند، به این معنی که سایت های منتخب نمی توانند بدانند چه کسی صفحه آنها را بررسی می کند.

برایانا گلدشتاین (Brianna Goldstein) مهندس ارشد گوگل در زمینه نرم افزار نوشت که گوگل در حال آماده شدن برای اولین بتا IP protection اولیه خود است. این برنامه انتخابی خواهد بود و برای شروع آن فقط دامنه‌هایی را که Google قبلاً مالک آن است از جمله Google.com، Gmail، و Google Ad Services پراکسی می‌کند. اساساً، گوگل در حال آزمایش است که مسدودکننده‌های IP آن در سایت‌های خود شرکت که IP کاربران را برای ردیابی بین سایتی ثبت می‌کنند، چقدر خوب کار می‌کنند. علاوه بر این، این قابلیت برای آدرس‌های مستقر در ایالات متحده و برای کاربرانی که در کروم به حساب Google خود وارد شده‌اند، قابل دسترس خواهد بود و تعداد کمی از کاربران منتخب به طور خودکار برای اولین آزمایش مجاز خواهند بود.

شاید بخوانید: هوش مصنوعی گوگل کروم مقالات را خلاصه می‌کند.

گلدشتاین نوشت که پس از اولین آزمایش IP Protection شروع به استفاده از یک two-hop proxy می کند، که اساساً یک پروکسی برای پراکسی اولیه است که توسط یک شبکه اکسترنال اجرا می شود.

تمام هدف این نیست که IP کاربران از هر وب سایتی مخفی شود، بلکه این مخفی کردن برای ترافیکی است که به طور خاص به معنای ردیابی کاربران حتی فراتر از کوکی های مخوف است. گوگل قول می‌دهد که این ویژگی را ایجاد می‌کند تا عملیات قانونی متکی به آدرس‌های IP را مختل نکند.

این چیزی است شبیه به آنچه اپل با iCloud Private Relay از طریق سافاری پیاده‌سازی کرده است. این بدان معناست که آدرس های IP کاربران در اختیار ارائه دهنده شبکه و خود اپل است، اما ابتدا سوابق DNS را رمزگذاری می کند و سپس یک شبکه شخص ثالث یک آدرس IP موقت برای دسترسی به یک سایت ایجاد می کند. همه این مسیریابی‌ها می‌تواند بر سرعت اتصال دستگاه به یک سایت تأثیر بگذارد و اگر Google تصمیم بگیرد این ویژگی نوپا را گسترش دهد، می‌تواند به طور مشابه روی کاربران کروم تأثیر بگذارد.

جالب است که ببینیم گوگل اکنون گزینه‌های حفظ حریم خصوصی خود را گسترش می‌دهد، زیرا در حال گسترش به اصطلاح Privacy Sandbox خود است که مستقیماً به قلب مخرب کوکی‌های شخص ثالث ضربه می‌زند. این شرکت قصد دارد کوکی‌ها را در سال 2024 غیرفعال کند. در ترکیب با IP Protection، سایت‌های شخص ثالث گزینه‌های بسیار کمتری برای ردیابی کاربران در چندین سایت خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.