AD

آموزش قدم به قدم رفع لگ بازی زولا

1 7,475

رفع لگ بازی زولا موضوع مقاله امروز ما است. لگ در همه‌ی بازی‌ها وجود دارد. منظور این نیست که بازی‌ها لگ دار ساخته می‌شوند، بلکه سیستم‌های اجرا کننده بازی هستند که گاها در اجرای بازی به مشکل برخورد می‌کنند. بازی زولا که توسط شرکتی ایرانی و دو شرکت خارجی ارائه شده است، فقط بر روی سیستم کامپیوتری یا همان PC قابل نصب می‌باشد.

اگر سیستم شما پایین باشد، ممکن است دچار لگ آزار دهنده شوید. مخصوصا در بازی‌های سبک زولا که عمدتا آنلاین هستند، لگ به معنای فاجعه هم می‌تواند در این بازی قلمداد شود. اما با یک سری ترفندهایی می‌توان لگ بازی را تا حدودی کم و به نقطه‌ی قابل قبول رساند. برای آشنایی با این ترفندها با این مقاله آموزش بازی از سایت ایموجو تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

این مطلب آموزش هم می تواند برای شما مفید باشد: آموزش گام به گام ساخت اکانت بازی زولا

دلایل عمده وجود لگ در بازی زولا

قبل از این که بخواهیم به علت وجود لگ در بازی‌ها بپردازیم، ابتدا یک تعریفی ساده از لگ را برایتان آورده‌ام. لگ چیست؟ درنگ و فاصله افتادن در اجرای بازی را لگ می‌گویند. مثلا شما در حال تیراندازی هستید، یهوی بازی دچار لگ می‌شود و ممکن است که  وضعیت شما از یک شلیک کننده، به یک مرده تغییر کند. این مورد در بازی‌هایی که گروهی و آنلاین هستند، از اهمیت بیشتری برای مخاطبان برخوردار است.

اما در بازی زولا، لگ چگونه به وجود می‌آید؟ وجود لگ در بازی زولا به سه عامل بستگی دارد. عامل اول را می‌توان سرعت اینترنت عنوان کرد. یعنی ممکن است که سرعت اینترنت شما زیاد خوب نباشد و یا در حال قطع و وصل باشد. در این صورت، در حین اجرای بازی زولا، دچار لگ خواهید شد. پس در وهله‌ی اول، سرعت اینترنت خود را چک کنید و بعد به سراغ سایر عوامل بروید.

عامل دوم، می‌تواند وجود لگ در خود بازی زولا باشد. یعنی برنامه نویسی این بازی به گونه‌ای باشد که در بعضی جاها و حالت‌ها، هیچ دستور و پیش فرضی برای آن قرار داده نشده است. در این صورت، هنگامی که شما به این مناطق یا به حالت‌های تعریف نشده در بازی برسید، امکان به وجود آمدن لگ در بازی وجود دارد. اما این موضوع قویا رد می‌شود. چون کسانی هستند که در اجرای بازی زولا با هیچ لگی روبه رو نیستند.

اما مهمترین عامل اصلی در به وجود آمدن لگ در بازی  زولا، که حتی آموزش رفع لگ بازی زولا هم برای این عامل می‌باشد، قدرت سیستم و نحوه‌ی تنظیمات شما می‌باشد. یعنی اگر قدرت سیستم شما پایین باشد یا در تنظیمات بازی به گونه‌ای تنظیم کرده باشید که اجرای بازی خارج از توان کامپیوتر شما شود، قطعا دچار لگ خواهید شد.

دلایل عمده وجود لگ در بازی زولا

نحوه رفع لگ بازی زولا

در بین عوامل به وجود آورنده لگ در بازی زولا، عامل سوم شایع‌ترین عامل می‌باشد. البته قابل درک می‌باشد که عوامل اول و دوم را کاربران عادی نمی‌توانند برای رفع آن‌ها کاری کنند. اما به خوبی می‌دانیم که بازی زولا به هیچ وجه لگ یا اشتباهی در برنامه نویسی ندارد. پس نیازی هم به درست کردن یا رفع آن نداریم.

سرعت اینترنت هم نمی‌تواند دلیل محکمی برای ایجاد لگ در بازی زولا باشد. چون که این بازی ایرانی است و متناسب با سرعت اینترنت ایران ساخته شده است. پس ما باید برای رفع لگ بازی زولا به سراغ عامل سوم برویم. عامل سوم هم به دو عامل سیستم و تنظیمات وابسته است.

رفع لگ در بازی زولا توسط تنظیمات ویدیوی بازی

در بازی زولا و در تنظیمات ویدیوی این بازی، چندین گزینه وجود دارد که باید آن‌ها را بر روی سیستم خود، متناسب کنید. سیستم‌هایی که قدرت بالایی دارند و یا به نوعی، گیمینگ هستند، بهترین تنظیماتی که برای آن‌ها وجود دارد به شرح زیر می‌باشد.

 • گزینه اوا را بر روی صفحه نمایش پنجره‌ای تنظیم کنید.
 • برای رزولوشن مقادیر زیادی وجود دارد، اما بهتر است اتوماتیک را انتخاب کنید.
 • برای بافت تصاویر هم، گزینه پایین را انتخاب کنید.
 • محدودیت فریم ویت را بر روی عدد 200 تنظیم کنید.
 • دستگیره کنتراست را هم به بالاترین درجه برسانید.
 • گرافیک را در حالت حداقل تنظیم کنید.
 • بقیه موارد و گزینه‌های گفته نشده را، خاموش در نظر بگیرید.

اما برای سیستم‌های ضعیفی که احتمال وقوع لگ در آن‌ها زیاد است، بهتر است که تنظیمات را به روش زیر درست کنند. این تنظیمات برای رفع لگ بازی زولا در سیستم‌های ضعیف بسیار کارساز می‌باشد.

 • گزینه اوا را بر روی حالت پنجره‌ای تنظیم کنید.
 • این بار به جای استفاده از حالت اتوماتیک برای رزولوشن، آن را در 1360/768 تنظیم کنید. .
 • برای بافت تصاویر هم، گزینه پایین را انتخاب کنید.
 • محدودیت فریم ویت را از عدد 90 تا 160 تنظیم کنید. برای انتخاب بهترین عدد، بعد از اجرای بازی، کلید F11 را از صفحه کلید فشار دهید و FPS خود را چک کنید. این شاخص باید در حدود عدد 60 ثابت بماند.
 • دستگیره کنتراست را در وسط تنظیم کنید.
 • گرافیک را در حالت حداقل تنظیم کنید.
 • بقیه موارد و گزینه‌های گفته نشده را، خاموش در نظر بگیرید.

رفع لگ در بازی زولا توسط تنظیمات ویدیوی بازی

رفع لگ در بازی زولا توسط خود سیستم

ممکن است که لگ بازی به خاطر سیستم شما باشد. برای رفع مشکل از طرف سیستم، به سراغ آیکون PC در ویندوز 10 و یا My Computer در ویندوز 7 بروید. روی آن کلیک راست و آخرین گزینه، یعنی Properties را انتخاب کنید. بقیه مراحل زیر را هم به دقت برای رفع لگ بازی زولا طی کنید.

 • در قسمت راست بالا، آخرین گزینه، یعنی Advanced system setting را انتخاب کنید.
 • در پنجره باز شده، تب Advanced را باز و Setting را انتخاب کنید.
 • در پنجره باز شده هم، تب Data Execution Prevention را باز کنید. 
 • (Turn on DEP for all program…) را انتخاب کنید.
 • در همان پنجره با گزینه ADD، بازی زولا لانچر را به آن لیست اضافه کنید.
 • سپس گزینه Apply و سپس OK را انتخاب کنید.

همجنین بخوانید: نقد و بررسی بازی crysis 3

نتیجه گیری

بازی زولا هر روزه طرفدارن بیشتر به خود جذب می‌کند. اما گاها برای برخی از گیمرهای عزیز مشکلاتی از جمله لگ، در بازی به وجود می‌آید که زیبایی و هیجان بازی را می‌گیرد. اما جای نگرانی نیست. رفع لگ بازی زولا کار بسیار راحتی است. همانطور که می‌دانیم، لگ بازی به خاطر دو عامل تنظیمات و قدرت سیستم به وجود آمده است. در این مقاله که سایت مجله بازی موبایل ایموجو آن را برای شما آماده کرده، تمام راه‌ها و روش‌های از بین بردن لگ را به شما آموزش داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. S.j می گوید

  دمت گرم ب مولا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.