AD

بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion؛ کپسول زمان دهه 2000

0 481

بدون شک بازی Crisis Core: Final Fantasy VII یکی از بهترین بازی‌هایی بود که در سال 2007 منتشر شد. حال امسال نسخه ریمیک این بازی ساخته شده است، اما با یک نسخه ریمستر شده از بازی طرف هستیم. بازی که در آن همچنان حس و حالی از گذشته وجود دارد تا با روحیات گیمرهای قدیمی سازگار باشد و بازیکنان می‌توانند خاطره بازی کنند و این گیم قدیمی را با ظاهری جدید و به‌روزتر تجربه کنند. اگرچه در نگاه اول شاید این بازی برای گیمرهای کم سن و سال جذاب به نظر نرسد؛ اما علی‌رغم ظاهرش می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم نگه دارد. اگر علاقه دارید تا بیشتر درباره بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion اطلاعات کسب کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

داستان بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

داستان ریمستر بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

اول‌ازهمه باید بگوییم که این گیم شاهکار توسط Square Enix و Tose ساخته و منتشر شده است. بازی که در سال 2008 برای کنسول‌های PSP منتشر شده بود. حال شما می‌توانید این گیم را روی پلتفرم‌های دیگر از جمله کنسول‌های نسل نهمی و کامپیوترهای شخصی تجربه کنید.

در واقع وقتی سری بازی‌های فاینال فانتزی ساخته شد داخل داستان یک سری ابهاماتی وجود داشت. ابهاماتی که باعث شده بود گیمرها خیلی با کاراکترهای بازی ارتباط نگیرند. کاراکترهایی که تغییر شخصیت داده بودند و در داستان بازی هیچ سرنخی برای یافتن حقیقت وجود نداشت.

همین دلیل باعث شده تا بازی فاینال فانتزی 7 به وجود بیاید تا این ابهامات رفع شود.

 

در واقع داستان بازی برمی‌گردد به چند سال قبل از داستان اصلی تا شما بتوانید ابهامات آن را حل کنید؛ جایی که کلی اتفاق عجیب افتاد تا ما شاهد داستان امروزی این گیم باشیم.

 

این بازی به‌طورکلی دارای ده مرحله اصلی است که شما باید آن‌ها را به پایان برسانید. در واقع این تمام ماجرا نیست بلکه 30 مرحله فرعی نیز در کنار این 10 مرحله اصلی طراحی شده‌اند تا بازی خیلی کوتاه نباشد. برای دسترسی به برخی از این مراحل فرعی شما مجبور هستید که مراحل اصلی بازی را به پایان برسانید.

البته در این موضوع یک نقد اساسی به این بازی وارد است که بهتر است شما نیز آن را بدانید. در واقع کمبود تنوع در محیط بازی موجب شده تا برخی از مراحل شبیه به هم باشند. همین موضوع باعث می‌شود که فرد دچار تکرار شده و در یک نقطه از بازی‌کردن دست بکشد.

با دنبال‌کردن داستان بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion شما حقایق زیادی خواهید فهمید. برای مثال می‌فهمید که چه اتفاقی باعث شد تا هویت شخصیت سفیروث از یک قهرمان به یک اهریمن و موجود بد تغییر کرد. همچنین متوجه می‌شوید که زاک و کلود چگونه با هم رفیق شدند. همچنین سرکی هم در رابطه عاشقانه زاک و اثاریس خواهید کشید.

 

گرافیک بازی

گرافیک بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

لازم است بدانید که بازی بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion یک ریمستر است و ریمیک نیست. البته تا به اینجای کار می‌توان این نسخه را یکی از بهترین ریمسترهای تاریخ لقب داد؛ بنابراین نیازی نیست که انتظارات خود را خیلی بیش از حد بالا ببرید و کمی عادلانه به موضوع نگاه کنید.

در نسخه جدید قرار است که شما این گیم جذاب را باقدرت کنسول نسل نهمی بچشید. محیط‌های بازی به‌خوبی طراحی شده‌اند و همه چیز عادی و نرمال است. اگر به تصاویر بازی دقت کنید می‌توانید متوجه شوید که چهره شخصیت‌های بازی به‌خوبی از دوباره طراحی شده‌اند.

نکته قابل‌توجه درباره این بازی پایداری و ثبات آن در طول زمان است. امروزه اکثر بازی‌ها دارای یک سری باگ‌های مسخره هستند که بسیار آزاردهنده هستند. تا به اینجای کار هیچ باگی از بازی بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion گزارش نشده است. همچنین قرار نیست در هنگام تجربه بازی هیچ افت فریمی را تجربه کنید.

همچنین در ساخت این نسخه ریمستر سعی شده است تا باگ‌های قدیمی نیز رفع شوند. اگر شما خوش‌شانس بودید و نسخه اولیه را تجربه کرده باشید حتماً از باگ دوربین بازی خبر دارید. در روایت داستان بازی در برخی از موارد دوربین دچار اشکالاتی می‌شد و تجربه بازی را برای ما تلخ می‌کرد. اما دیگر خبری از این باگ در نسخه ریمستر نیست.

 

موسیقی بازی

معرفی بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

تقریباً سازنده تمام سعی خود را کرده است تا از موسیقی‌های قدیمی بازی استفاده کند. موسیقی‌های درام و غمگینی که با محیط و داستان بازی نیز ارتباط دارند. موسیقی‌های این گیم باعث می‌شوند تا شما با داستان بازی بیشتر ارتباط برقرار کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این گیم را با صدا تجربه نمایید. هر قسمت از گیم موسیقی خاص خودش را دارد تا بتواند بازی را برای شما جذاب‌تر کند. برای مثال در هنگام انجام مبارزه موزیک تغییر خواهد کرد.

 

در یک‌کلام موسیقی این گیم بسیار خوب است و می‌توان از آن به‌عنوان یک اثر هنری یاد کرد که به‌راحتی می‌تواند باروح و روان شما بازی کند.

 

صداگذاری محیط نیز به‌خوبی انجام شده است. صداگذاری‌هایی که به‌خوبی به شما القا می‌کنند دقیقاً در حال انجام‌دادن چه کاری هستید و در کجا این کار را انجام می‌دهید. مسلماً بودن در یک میدان جنگ بدون شنیدن صدای برخورد شمشیرها با یکدیگر بی‌معنی خواهد بود.

البته بهتر است یک خبر شوکه‌کننده به پلیرهای قدیمی بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion بدهیم. در واقع در نسخه ریمستر شده خبری از صدا پیشگان قدیمی این گیم نیست. در واقع کمپانی سازنده سعی کرده تا از صدا پیشگان نسخه ریمیک فاینال فانتزی 7 در این گیم استفاده کند.

 

گیم پلی بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

گیم پلی بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

گیم پلی بازی شاید در تجربه اول کمی سخت و گیج‌کننده باشد؛ اما به‌مرورزمان به آن عادت می‌کنید. یک سیستم مبارزه‌ای خوب و شسته‌رفته که شما را سرگرم خواهد کرد. البته برخی از افراد معتقد هستند که سیستم‌های مبارزه‌ای بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion از مد خارج شده و دیگر جذاب نیستند.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با یک شمشیر برنده به دشمنان حمله کنید و آن‌ها را بکشید. البته دراین‌بین متریا‌ها نیز هستند تا نبرد را برای شما آسان‌تر کنند. این متریا‌ها شبیه به یک جادو هستند که به شما امکانات متنوعی را هدیه می‌دهند. در طول بازی متریا‌ها به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند.

اولین دسته گوی‌های سبز هستند و شما می‌توانید با کمک این گوی‌ها نوار جان خود را در بازی پر کنید و از مردن فرار کنید. البته تمام کاربر این گوی‌ها افزایش جان نیست. بلکه می‌تواند به شما قدرتی دهد که دشمن را نابود کنید. شما می‌توانید با کمک این گوی با استفاده از سم، آتش یا یخ به دشمن ضربه بزنید.

دسته دوم گوی‌های زردرنگ هستند. این گوی‌ها قدرت شما را افزایش می‌دهند. برخی از حرکات در بازی هستند که در حالت عادی قفل بوده و نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با استفاده از گوی زرد می‌توانید یک سری حرکات بهتر با شمشیر خود انجام دهید و دشمن را راحت‌تر نابود کنید.

داستان بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

دسته سومی هم وجود دارد که به آن گوی بنفش می‌گویند. در واقع این گوی یک پک کامل است که می‌تواند تمام کارها را هم زمان برای شما انجام دهید. لیست متریا‌های شما در گوشه پایین سمت راست صفحه قرار دارد. شما می‌توانید بر اساس قدرت و شیوه بازی خود چینش آن‌ها را شخصی‌سازی کنید.

همچنین سیستمی به‌عنوان چرخه شانس نیز در بازی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. این چرخه بر اساس شرایط نبردهای شما می‌تواند کمک‌حال زاک باشد. درصورتی‌که بتوانید از این سیستم به‌خوبی استفاده کنید می‌توانید به‌راحتی مراحل بازی را یکی پس از دیگری رد کنید.

 

سیستم چرخه شانس چطور کار می‌کند؟

در واقع این سیستم به احساسات کاراکتر بازی گره‌خورده است. برای مثال خود را در یک محیط پر از دشمن تصور کنید. مسلماً در چنین شرایطی در دردسر بزرگی افتادید و نیازمند کمک هستید. در چنین شرایطی چرخه شانس به کمک شما خواهد آمد تا دشمنان را نابود کنید.

این چرخه 3 قسمت دارد که در هر قسمت به‌صورت شانسی کارت‌هایی قرار می‌گیرند. برای مثال اگر در این مکان‌ها سه کارت 7 مشاهده کنید می‌توانید سطح کاراکتر خود را ارتقا دهید. یا اگر سه کارت ایریث هم شکل ببینید نوار جان شما بیش از حد مجاز می‌شود. البته برای بهره‌مندی از امکانات این چرخه نیازی نیست که سه کارت هم شکل دریافت کنید؛ بلکه امکانات آن متفاوت است.

 

شخصیت‌های موجود در بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

شخصیت‌های موجود در بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion به‌طورکلی دارای 5 کاراکتر اصلی می‌باشد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد. اولین کاراکتر که اصلی‌ترین آن‌ها نیز است همان زاک خودمان است. زاک یک سرباز کلاس 2 در گروه سولجر است که بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

کاراکتر دوم آنجل است که می‌توان از آن به‌عنوان مربی زاک یاد کرد. جنسیس شخصیت سوم است که با زاک در گروه سولجر قرار دارد. اما فرق آن با زاک این است که جنسیس یک سرباز کلاس یک بوده و مهارت‌های بیشتری از شما دارد. شخصیت چهارم نیز سفیروث است که احتمالاً خیلی از شما می‌خواهید داستان آن را بدانید.

سفیروث یک قهرمان افسانه‌ای بوده و یک سرباز کلاس یک گروه سولجر است که در بازی به یک شخصیت منفی تبدیل خواهد شد. در آخر شخصیت پنجم نیز اریث می‌باشد. اریث یک دختر کاملاً مرموز است که با آن آشنا می‌شوید. در واقع اریث یکی از شخصیت‌های اصلی بازی فاینال فنتسی 7 نیز هست.

دراین‌بین آنجل، جنسیس و سفیروث با یکدیگر رفیق هستند و رابطه صمیمی دارند. در وقع در جهان بازی این تنها جنسیس و آنجل هستند که رابطه خوبی با سفیریث دارند و می‌توانند به او نزدیک شوند. از طرفی آنجل مربی شما نیز هست و این یک فرصت عالی برای زاک محسوب می‌شود.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10 و ویندوز 11

CPU: Intel Core i3-3210 یا AMD A8-7600

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 750 TI یا AMD Radeon RX 460 یا Intel Arc A380

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 30 گیگابایت

(با رزولوشن 1280×720 می‌توان 30 FPS گرفت)

 

سیستم پیشنهادی سازنده

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 10 و ویندوز 11

CPU: Intel Core i5-6500 یا AMD Ryzen3 1200

رم: 8 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce GTX 1060 3G یا AMD Radeon  RX 5500 XT یا Intel Arc A750

DirectX: نسخه 12

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 30 گیگابایت

(با رزولوشن 1920×1080 می‌توان 60FPS گرفت)

 

امتیاز ریمستر بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion از نظر شما چند است؟

در نهایت با بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion آشنا شدیم. یک نسخه ریمستر شده که آماده است روی کنسول‌های نسل نهمی قدرت خود را نشان دهد. ازآنجایی‌که این گیم ریمستر است هیچ داستانی به بازی اضافه یا از آن حذف نشده است. در واقع کسانی که قبلاً این گیم را تجربه کرده‌اند می‌توانند بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion را باکیفیت بهتری بازی کنند. اگر شما از طرف‌داران فاینال فنتسی 7 هستید بهتر است برای درک بهتر داستان این گیم را تجربه کنید. درصورتی‌که شما تابه‌حال موفق به تجربه بازی فاینال فانتزی 7 شده‌اید لطفاً نظر خود را درباره این گیم جذاب در قسمت نظرات emojo با ما در میان بگذارید.

80%
Awesome

آیا بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion ارزش تجربه کردن دارد؟

بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion یک بازسازی فوق العاده است، بازی که همه طرفداران Final Fantasy VII را مشتاق داستان‌سرایی خودش می‌کند. البته که نباید انتظار هیچگونه روایت جدیدی را داشته باشید ولی مطمئن باشید از تجربه بازی کردن این گیم پشیمان نخواهید شد

  • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.