AD

نقد و بررسی بازی Choo-Choo Charles

0 671

شاید مسخره به نظر بیاید اما بازی Choo-Choo Charles یکی از مورد انتظار‌ترین گیم‌های ترسناک سال 2022 بود. شاید اسم آن خیلی بامزه باشد و در ذهن خود یک بازی شبیه‌ساز قطار بسازید، اما اصلاً این‌طور نیست و شما با یک گیم ترسناک طرف هستید. گیمی که تجربه آن باعث می‌شود تا مدت‌ها همیشه حواستان به پشت سرتان باشد و یک نگاهی به آن بیندازید. اگر خیلی به بازی‌های ترسناک علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم به‌محض منتشرشدن بازی Choo-Choo Charles آن را بخرید و تجربه کنید. البته شاید هم این گیم از نظر خیلی‌ها ترسناک نباشد. با ما همراه باشید تا در ادامه این نوشته از سری مقالات نقد و بررسی بازی بیشتر درباره این بازی اطلاعات کسب کنیم.

 

داستان بازی Choo-Choo Charles

داستان بازی Choo-Choo Charles

لازم به ذکر است که این بازی توسط کمپانی Two Star Games ساخته شده است و قرار است توسط همین کمپانی نیز عرضه شود. البته نکته مهم درباره بازی این است که هنوز در حالت انتشار قرار نگرفته است. به گفته سازنده قرار است این گیم در تاریخ 9 دسامبر 2022 روانه بازار شود و شما می‌توانید در این تاریخ بازی را خریداری کنید.

شما شخصی هستید که به‌تازگی وارد جزیره‌ای مرموز شده‌اید. جزیره‌ای که مردم آن از موجودی به نام چارلز وحشت بسیار زیادی دارند و آن را هیولا می‌دانند. شما یک لوکوموتیوران ساده هستید که با قطار قدیمی خود در حال گشت‌زنی در این جزیره هستید و از منظره لذت می‌برید.

ناگهان از شانس بد شما با این موجود عجیب یعنی چارلز که همه درباره آن صحبت می‌کنند روبرو می‌شوید. در مرحله اول شما باید سعی کنید هرچه سریع‌تر از دست این موجود خلاص شوید وگرنه به پایان عمر خود و گیم اور شدن نزدیک خواهید شد.

این موجود یک قطار است. یک قطار که قسمت جلویی آن شبیه یک دلقک طراحی شده است. این گیم برای افرادی که از دلقک می‌ترسند ترسناک‌تر خواهد بود. اما نکته قابل‌توجه اینجا است که این قطار شش تا پا هم دارد و حاصل ترکیب یک عنکبوت با قطار است.

لازم به ذکر است که بازی Choo-Choo Charles یک بازی جهان باز است و قرار نیست که همیشه در قطار و مسیرهای ریلی باشید. شما می‌توانید از قطار خارج شده و با مردم تعامل داشته باشید. همین موضوع باعث شده که این گیم از دیدگاه کاربران جذاب به نظر برسد.

شما در مسیرهای ریلی هیچ‌وقت در امان نخواهید بود. معلوم نیست که این بار چارلز قرار است از کدام سمت به شما حمله کند. شما باید همیشه هوشیار باشید و در قدم اول فرار کنید.

 

گرافیک بازی

گرافیک بازی Choo-Choo Charles

لازم به ذکر است که کمپانی Two Star Games برای تولید این گیم از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 4 استفاده کرده است. به همین دلیل انتظار می‌رود که گرافیک این بازی در بدترین حالت خود نیز قابل‌قبول باشد و باسلیقه شما مشترک باشد. اما به نظر نمی‌آید که در گیم‌های ترسناک گرافیک خیلی مؤثر باشد.

ازآنجایی‌که داستان بازی‌های ترسناک بیشتر در شب رقم می‌خورد. خیلی از جزئیات محیط بازی به چشم ما نخواهد آمد. همین دلیل باعث شده که سازندگان نیز خیلی روی جزئیات نقشه تمرکز نکنند. طبق تریلرهای منتشر شده به نظر می‌رسد که بیشتر داستان بازی Choo-Choo Charles نیز در شب روایت می‌شود.

در تریلرهای منتشر شده طراحی قطارها نیز عالی به نظر می‌رسید. البته اگر نسخه اصلی گیم با تریل بازی برابر باشد. سازندگان بازی قطار را طوری طراحی کرده‌اند که واقعاً ترسناک به نظر می‌رسد. تصور کنید که عکس چارلز به‌یک‌باره جلوی چشمانتان قرار بگیرد؛ به نظر من که حتماً می‌ترسید.

همچنین در تریلر بازی مشخص بود که نورپردازی محیط نیز به‌خوبی انجام شده بود. لازم به ذکر است که قسمت عظیمی از گرافیک بازی‌ها به شیوه نورپردازی بستگی دارد. شما حتی اگر در GTA San ANdiras نیز از نورپردازی درستی استفاده کنید یک اثر گرافیکی خوب تحویل خواهید گرفت.

نورپردازی در روز تأثیر بیشتری دارد و خودش را بهتر نشان می‌دهد. اما نباید از تأثیر آن در محیط‌های تاریک غافل شد. یک نورپردازی درست می‌تواند موجب خلق سایه‌ها با بهترین کیفیت شد. به نظر من که سایه تأثیر به سزایی در ترسناک‌تر شدن یک بازی دارند.

به‌هرحال که بازی هنوز منتشر نشده است. باید برای نکته‌های تکمیلی تا 9 دسامبر صبر کنیم تا گیم بالاخره منتشر شود. به‌هرحال تا انتشار بازی تمامی این موضوعات حدس و گمان است. البته اگر تریلر با خود بازی یکی باشد حدس و گمان نخواهد بود و می‌توان از این اطلاعات استفاده کرد.

 

موسیقی بازی

موسیقیoo charles بازی choo ch

موسیقی یکی دیگر از بخش‌های پراهمیت در بازی‌های ترسناک است. یک موسیقی درست و اصولی می‌تواند آدرنالین را در بدن به ترشح‌کردن بیندازد. وقتی که آدرنالین ترشح شد هیجان فرد نیز بالاتر خواهد رفت. همین امر باعث می‌شود که شما تجربه بهتری از بازی داشته باشید.

به‌هرحال وقتی که هیجان بالا می‌رود بدن آماده ترسیدن می‌شود و صحنه‌های گیم بیشتر روی شما تأثیر می‌گذارد. خود من اگر بخواهم یک گیم ترسناک را تجربه می‌کند سعی می‌کند تا صدای آن را قطع کنم. قطع صدای بازی بیشتر صحنه‌های بازی را بی‌معنی می‌کند و آن صحنه‌ها دیگر برای شما ترسناک نخواهد بود. به نظر می‌رسد که موسیقی بازی خوب باشد و نمره قابل قبولی بگیرد.

 

گیم پلی بازی Choo-Choo Charles

گیم پلی بازی Choo-Choo Charles

شما تصمیم گرفته‌اید که این قطار شرور عجیب‌وغریب را نابود کنید. اما تنها سلاحی که در اختیار شما است یک مسلسل است. همچنین باید به این نکته توجه کنید که قطار شما خیلی قدیمی است و آن‌چنان‌که فکر می‌کنید قدرتمند است. پس شست دادن این قطار شیطانی با چنین امکاناتی غیر ممکت به نظر می‌رسد.

اعضای جزیره به شما کمک خواهند کرد تا قطار خود را آپگرید کنید تا قدرت لازم برای مقابله با چارلز را داشته باشید. شما باید در جزیره بگردید و آیتم‌های مختلفی پیدا کنید تا بتوانید قطار و مسلسل خود را آپگرید کنید. البته اگر می‌خواهید دوباره با این قطار روبه‌رو شوید و آن را شکست دهید.

هرچقدر که سریع‌تر آپگریدها را انجام دهید  روند پیروزی شما نیز سریع‌تر خواهد بود. البته بهتر است که فکر فرار از جزیره با هر وسیله‌ای را بیرون کنید. اگر شما هم بخواهید مسلماً کاراکتر بازی این را نمی‌خواهد. او می‌خواهد که چارلز شیطانی را شکست دهد. پس بهتر است شما نیز مانند کاراکتر بازی شجاع باشید و هدایتش را در دست بگیرید.

البته لازم به ذکر است وقتی‌هایی که قطار را در دست می‌گیرید دیگر نمی‌توانید با مسلسل به دشمن حمله کنید. نه خبری از شخص دوم است که مسلسل را در دست بگیرد و نه کسی که قطار را هدایت کند تا شما حمله کنید. در واقع باید قدرت قطار را تنظیم کرده و آن را ول کنید. سپس پشت مسلسل بایستید و قطار شیطانی پشت خود را مورد هدف قرار دهید.

ازآنجایی‌که این قطار 6 پای عنکبوتی دارد فرارکردن از آن واقعاً سخت است. این قطار می‌تواند از هر مسیری که دوست دارد به سراغتان بیاید و محدود به هیچ مسیر ریلی نیست. اما بر اساس تریلرها این‌گونه است که این قطار همیشه در پشت شما است و می‌خواهد شما را نابود کند.

شما آزادید که هر کاری بکنید. حتی می‌توانید در طول مسی قطار را متوقف بکنید و از داخل آن بیرون‌آمده و به درون جنگل فرار کنید. البته که این کار واقعاً منتقی به نظر نمی‌رسد. به‌هرحال شما امید یک جزیره هستید و قهرمان آن‌ها محسوب می‌شوید. پس بهتر است که این‌همه آدم را از خود ناامید نکنید.

 

شخصیت های موجود در بازی

شخصیت های موجود در بازی choo choo

شخصیت‌های بازی خیلی زیاد نیستند. یکی خود شما هستید که به‌عنوان قهرمان و ناجی داستان قصد نابودی قطار را دارید. ر طرف دیگر نیز یک قطار شیطانی قرار دارد که قصد جان شما را دارد. دراین‌بین مردمان جزیره نیز وجود دارند که می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

وسایل نقلیه‌ای نیز در این جزیره وجود ندارد و برای حمل‌ونقل شما یک قطار زردرنگ در اختیار دارید. البته قطاری که خیلی امن نیست. به‌این‌علت که قطار قدیمی است و همچنین ممکن است با صدای آن چارلز به شما حمله کند تا شما را از بین ببرد پس بهتر است مراقب باشید.

 

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Choo-Choo Charles

سیستم موردنیاز برای نصب بازی Choo-Choo Charles

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب بازی

نوع سیستم: 64 بیت

ویندوز: ویندوز 7

CPU: 2.5 GHz Quad-Core Intel Or AMD

رم: 4 گیگابایت

کارت گرافیک: Nvidia Geforce 480 GTX یا AMD Radeon 6870 HD

حداقل فضای موردنیاز برای نصب: 3 گیگابایت

 

جمع‌بندی

در نهایت با بازی Choo-Choo Charles آشنا شدیم. به‌هرحال هنوز خیلی چیزها درباره این گیم نامشخص است و نمی‌توان نظر 100% قطعی درباره این بازی داد. نظر شما چیست؟ آیا بازی Choo-Choo Charles می‌تواند موفق شود و نظر طرفداران خود را برآورده کند؟ خوشحال می‌شویم که در قسمت کامنت‌های emojo درباره این موضوع با ما صحبت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.