AD

با هوش مصنوعی adobe Firefly Generative fill در فتوشاپ بزرگتر رویابافی کنید

ما بسیار هیجان زده هستیم که اعلام کنیم اپلیکیشن (بتا) فتوشاپ قابلیتی جدید به نام Generative Fill را منتشر کرده است که در جریان های کاری خلاقانه و طراحی به کاربران یک مسیر جادویی جدید برای کار می دهد. Generative Fill توسط Adobe Firefly (خانواده مدل‌های خلاقانه هوش مصنوعی مولد Adobe) پشتیبانی می‌شود. از امروز، مشترکین فتوشاپ می‌توانند تصاویر خارق‌العاده‌ای را از یک پیام متنی ساده ایجاد کنند.

فتوشاپ و هوش مصنوعی مولد در کنار هم به شما امکان می دهد محتوا را در داخل فتوشاپ با یک پیام متنی تولید کنید و آن را با طیف گسترده ابزارهای فتوشاپ ویرایش و نتایج خارق العاده ای ایجاد کنید.

بیش از یک دهه است که Adobe ده ها قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی را که توسط میلیون ها نفر در فتوشاپ استفاده می شود، مانند ابزارهای انتخاب Photoshop و Content-Aware Fill ارائه کرده است تا گردش های کاری را تسریع کند و بهترین ابزارهای حرفه ای را برای ایجاد هر چیزی که می توانید تصور کنید در اختیار شما قرار دهد.

ویژگی‌های نسخه می 2023 فتوشاپ، مانند Remove Tool، بر اساس این نوآوری است و اکنون که وارد عصر جدیدی از هوش مصنوعی می‌شویم، ظهور مدل‌های مولد فرصت جدیدی برای ارتقای قابلیت‌های تصویرسازی ارائه می‌کند. در طول چند ماه گذشته، این فناوری جدید هیجان انگیز را در فتوشاپ ادغام کرده ایم تا گامی اساسی به سمت یک روش طبیعی تر، شهودی و سرگرم کننده برای کار کردن داشته باشیم.

تصویر توسط کارمند Adobe: Russell Preston Brown

Generative Fill یک تجربه جدید جادویی است که برای دستیابی به نتایج واقع بینانه ای که شما را در عرض چند ثانیه شگفت زده، خوشحال و متحیر می کند، به شما امکان می دهد محتوایی از تصاویر را با استفاده از پیام های متنی ساده به صورت غیر مخرب اضافه کنید، گسترش دهید یا حذف کنید. Generative Fill به طور خودکار پرسپکتیو، نورپردازی و سبک تصویر شما را مطابقت می دهد تا کارهای وقت گیر قبلی را تسریع کند و نتایجی را ارائه دهد که واقعاً شگفت انگیز و لذت بخش هستند.

تصویر از Adobe Stock

Generative Fill در هر selection tool در فتوشاپ ادغام شده است و یک Generative Layer (لایه مولد( کاملاً جدید تولید می کند تا بتوانید به طور غیر مخرب کار کنید و در عین حال امکانات نامحدودی را که این فناوری جدید ارائه می دهد را بررسی کنید. بر این باوریم که هوش مصنوعی مولد ابزاری فوق‌العاده قدرتمند برای مشتریان خلاق فتوشاپ است.

تصویر از Adobe Stock

علاوه بر این، ما یک Task Bar (نوار وظیفه) متنی جدید به فتوشاپ اضافه کرده ایم که تولید محتوای جدید را بسیار آسان می کند. نوار وظیفه متنی با دکمه Generative Fill هر بار که انتخاب می کنید بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود، بنابراین این انتخاب از جانب شما است که در این مرحله به طور معمولی کار با فتوشاپ را ادامه دهید یا سعی کنید چیزی جدید مانند extended crop ایجاد کنید؛ نمونه ای که در تصویر بالا آورده شده است با بهره گرفتن از این قابلیت با کلیک روی دکمه Generative Fill و بدون هیچ پیام متنی ایجاد شده است.

قابلیت Generative Fill در عمل

قابلیت ابزار Generative Fill فتوشاپ در عمل

تصویر توسط کارمند Adobe: Russell Preston Brown

هوش مصنوعی مولد در فتوشاپ، نحوه ایجاد و ترکیب تصاویر را تغییر می دهد، به طور چشمگیری روند کار شما را تسریع می بخشد و سرگرمی بیشتری را به فرآیند خلاقانه اضافه می کند. به سادگی یک selection ایجاد کنید، Generation را بزنید و هر تعداد آپشن را که می خواهید ایجاد کنید.

از طرفی چون هوش مصنوعی مولد داخل برنامه فتوشاپ است، می‌توانید از تمام ابزارهای قدرتمند برنامه که قبلاً با آن‌ها آشنا هستید، برای تنظیم تصویر برای ایجاد نتایج دلخواه استفاده کنید. تنها با چند مرحله کوتاه می توانید تصاویر خود را به طور کامل تغییر دهید و از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای:

  • اضافه کردن به تصویر موجود
  • حذف یا جایگزینی بخش هایی از یک تصویر
  • extend کردن یک تصویر

استفاده کنید.

تصویر از Adobe Stock

آیا اشتراک فتوشاپ ندارید؟ مشکلی نیست می‌توانید برای تست آزمایشی فتوشاپ ثبت‌نام کنید و برنامه فتوشاپ (بتا) را از Creative Cloud دانلود کنید یا در Adobe Firefly ثبت نام کنید تا Generative Fill را به‌صورت آنلاین امتحان کنید.

سریعتر از تخیل به خلقت برسید

تصویر توسط کارمند Adobe: Cory Shubert

نگاهی بیندازیم که چگونه ویژگی جدید Generative Fill فتوشاپ کار روزانه شما را بهبود می بخشد:

جهش جادویی از ایده به تصویر

با یک دستور متنی ساده مرزهای تخیل خود را پیش ببرید و به راحتی محتوای خارق العاده ایجاد کنید. با یک تصویر شروع کنید و محتوای جدید را به سادگی با selection، وارد کردن یک پیام متنی یا خالی کردن قسمت درخواست متن ایجاد کنید. فتوشاپ بخش های اطراف تصاویر را آنالیز می کند و به طور خودکار محتوای جدیدی را با سایه ها، بازتاب ها، نور و پرسپکتیو مناسب تولید می کند. ایجاد نتایج واقعی در چند ثانیه آسان، سریع و سرگرم کننده است.

ایجاد تصویر با سرعتی متحول کننده

 Generative Fill به شما این امکان را می دهد که به همان سرعتی که تایپ کنید، ایجاد کنید. درباره مفاهیم مختلف ایده بگیرید و ده ها تنوع را در یک لحظه ایجاد کنید. به راحتی چندین پیشنهاد تصویر ایجاد کنید. هر فرمان سه گزینه تولید می کند و می توانید به تولید ادامه دهید تا زمانی که دقیقاً به آنچه می خواهید برسید. یا بهترین گزینه تولید شده را انتخاب کنید و از تمام ابزارهای سنتی فتوشاپ برای رسیدن به ظاهر نهایی استفاده کنید.

 Generative Fill همچنین شما را قادر می‌سازد تا فرآیند یادگیری خلاق را سریع به جلو ببرید، منحنی یادگیری را به شدت کاهش دهید (حتی اگر حرفه‌ای باشید) و به نتایج خلاقانه با کیفیت بالا (که قبلاً ایجاد آن ساعت‌ها طول می‌کشید) در عرض چند ثانیه دست یابید و شما را قادر می سازد زمان بیشتری را صرف تقویت خلاقیت خود کنید.

خلاقیت نامحدود، همراه با کنترل متمایز فتوشاپ

Generative Fill به صورت ساده در برنامه فتوشاپ (بتا) ادغام شده است، بنابراین می توانید آزادانه به کاوش بپردازید و در عین حال کنترل کامل بر فرآیند خلاقیت و خروجی های خود را در داخل فتوشاپ حفظ کنید. Generative Fill در هر ابزار انتخابی ادغام شده است.

محتوای جدید تولید شده در یک لایه مولد جدید ایجاد می‌شود و شما را قادر می‌سازد تا تعداد بی‌شماری از امکانات خلاقانه را کاوش کنید و در صورت تمایل افکت ها را معکوس کنید، بدون اینکه بر تصویر اصلی شما تأثیر بگذارد.

چه چیزی Generative Fill در فتوشاپ را متفاوت می کند؟

  • امکاناتی با کیفیت بالا: توسط Adobe Firefly، خانواده جدیدی از مدل های خلاقانه هوش مصنوعی که به شما امکان می دهد از ورودی های متنی ساده برای ایجاد نتایج فوق العاده فوری استفاده کنید.
  • طراحی شده برای ایمن بودن برای استفاده تجاری: Firefly بر روی صدها میلیون تصویر دارای مجوز حرفه ای و با وضوح بالا Adobe Stock آموزش دیده است و کمک می کند اطمینان حاصل شود که Firefly محتوایی بر اساس کار، مارک یا مالکیت معنوی دیگران تولید نمی کند.
  • تعیین استاندارد برای مسئولیت پذیری: از طریق اقداماتی مانند اعتبارسنجی و منشا محتوا، Adobe از مسئولیت پذیری، پاسخگویی و شفافیت در هوش مصنوعی و Firefly مولد دفاع می کند.

بازتاب ها، سایه ها و روشنایی ها

مانند سایر نقاط جهان، من هم اکنون یاد می‌گیرم که هوش مصنوعی مولد چه کاری می‌تواند انجام دهد. من چند هفته است که با آن در فتوشاپ کار می‌کنم و برای بسیاری از گردش‌های کاری، به‌ویژه بازتاب‌ها، سایه‌ها و نورپردازی باورنکردنی است، که شخصاً آن را بسیار چالش برانگیز می‌دانم.

در اینجا چند نمونه برای برجسته کردن مزایای منحصر به فرد هوش مصنوعی مولد در داخل فتوشاپ با ابزارهای قدرتمند آن آورده شده است. تصاویر من کامل نیستند و هوش مصنوعی مولد برای هر سناریویی مناسب نیست، اما من این مثال‌ها را ارائه می‌دهم تا با تصاویر خود به شما کمک کنم تا مشخص کنید چه زمانی Generative Fill بهترین ابزار برای نیازهای شما است.

من با این تصویر گرفته شده توسط تلفن هوشمند که در بالا در سمت چپ قرار دارد، شروع کردم. من ابتدا یک آسمان جدید، یک کوه برفی، یک قلعه به سبک الحمرا، یک قایق ایجاد کردم و رنگ ها و نور را با استفاده از ابزارهای تنظیم سنتی فتوشاپ کمی تنظیم کردم. سپس بازتابی از آسمان در دریاچه ایجاد کردم که به طرز شگفت انگیزی خوب بود.

سپس بوم خالی را به سمت چپ و راست (بدون پیام متنی) گسترش دادم و از اضافه شدن ساختمان‌های مشابه، جنگل، دریاچه، زنبقهای بیشتر، آسمان و ابرها، سایه‌ها و انعکاس‌ها، روشنایی و غیره شگفت‌زده شدم. در نهایت، من یک قو با دو بچه قو ایجاد کردم و یک بار دیگر، بازتاب های خوبی در آب ایجاد کردم.

در این تصاویر، من با تصویر سمت چپ شروع کردم و تقریباً همه چیز را ایجاد کردم (یک آسمان جدید، فانوس دریایی، آب صاف برای جایگزینی امواج اصلی، فلامینگوها و همه بازتاب‌ها). تصویر را در پایین گسترش دادم و بدون هیچ متنی در دستور، آب بیشتر و بازتاب بیشتری ایجاد شد.

من چند ناحیه را با استفاده از healing brush تمیز کردم و رنگ تولید شده فلامینگوها را کم کردم تا دلپذیرتر شود. من روی بازتاب‌های فلامینگو زوم کردم تا بتوانید به این فکر کنید که چه زمانی این نوع خروجی در جریان کار شما قرار می‌گیرد یا چه زمانی ممکن است لازم باشد آن را با ابزارهایی فراتر از ابزارهای ویرایش سنتی فتوشاپ انجام دهید.

تصویر از Adobe Stock

البته من همیشه دوست دارم کمی سرگرم باشم، بنابراین این بار با تصویر Adobe Stock در سمت چپ شروع کردم. همه چیز جدید تولید می شود (توله سگ ها، بچه گربه ها، تاج ها و کلاه مهمانی، بال ها، جنگل اضافی در سمت راست). توجه داشته باشید که چگونه بچه گربه ها در زیر نور خورشید هستند و توله های قرار گرفته در قسمت زیر سگ در سایه آن و چگونه در برخی قسمت ها علف ها به طور مناسب جلوی بچه گربه ها قرار می گیرند.

تاج و کلاه چشم انداز درستی دارند و متناسب با سر کوچک خود هستند. همه اینها به طور خودکار بدون هیچ تنظیماتی توسط من ایجاد شد. من همچنین از این که چگونه نور از میان آن بال‌های شگفت‌انگیز تولید شده عبور می‌کند، خوشحال بودم و من شخصاً مهارت ایجاد آن‌ها را با دست ندارم. بنابراین این تصویر بدون هوش مصنوعی مولد برای من امکان‌پذیر نخواهد بود.

نمونه‌های الهام بخش تر از کارمندان Adobe

موارد زیر نمونه کوچکی از نحوه کار کارکنان Adobe با این فناوری در طول دوره آزمایشی است.

Generative Fill

این فقط یک بخش کوچک از نحوه لذت بردن من و همکارانم از این فناوری جدید است. من مطمئن هستم که مشتریان ما (ماهرترین جامعه خلاق جهان) این قابلیت را در دست دارند تا نمونه‌های بسیار بهتر و زیباتری ایجاد کنند. برخی از نتایجی که به دست می‌آورید ممکن است غافلگیر کننده باشد یا آن چیزی نباشد که در ذهن داشتید؛ در نسخه‌های آینده، شما مشاهده خواهید کرد که در بسیاری از ابزارهای داخل فتوشاپهوش مصنوعی تزریق شده است، بنابراین می‌توانید نتایج تولید شده خود را کنترل و تکرار کنید تا دقیقاً همان چیزی را که در ذهن دارید به دست آورید.

چگونه می‌توان این قابلیت را به دست آورد؟

اکنون زمان آن است که Generative Fill را داشته باشید و هوش مصنوعی مولد را در گردش کار خود آزمایش کنید.

برنامه فتوشاپ (بتا) را دانلود کنید تا Generative Fill in Photoshop را امتحان کنید و به جامعه گسترده فتوشاپ بپیوندید تا ابزارهایی را که Adobe برای کمک به افزایش خلاقیت شما ایجاد می‌کند، شکل دهید.

هیجان زده هستیم که در ماه‌های آینده به ساخت Generative Fill ادامه دهیم و آن را تا پایان سال در اختیار همه کاربران فتوشاپ قرار دهیم.

هوش مصنوعی مولد مرز جدیدی برای خلاقیت است که به سازندگان در تمام سطوح مهارتی قدرت می‌دهد تا از کلمات و تصاویر خود برای تولید محتوا به شکلی که تصور می‌کنند استفاده کنند، و ما نمی‌توانیم منتظر باشیم تا ببینیم با Generative Fill و ابزارهای متحول کننده مشابه چه چیزی خلق خواهید کرد. .

Generative Fill Generative Fill

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.