AD

نقد و بررسی بازی Wartile ؛ بازی استراتژیکی

0 209

بازی‌های ویدیویی به دلیل داشتن سبک‌های مختلف می‌تواند برای روحیه بسیاری از افراد خوشایند باشد. بسیاری از کاربران برای پر کردن اوقات فراغت خود بازی‌های ویدیویی را در برنامه خود قرار می‌دهند. یکی از بازی‌های مولتی پتلفرم که در تاریخ 19 مارس 2017 برای کنسول‌های ایکس باکس، پلی استیشن و سیستم رایانه منتشر شده است بازی Wartile است. این بازی ویدویی توسط استودیوی دانمارکیPlayWood Project Aps  تولید و منتشر شده است.

بازی Wartile در سبک بازی‌های استراتژیک است که بازیکنان باید بتوانند با مهارت خود  بازی را در مسیر درست و هموار قرار دهند. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بازی دارای ایرادات مختلف است که بسیاری از افراد در هنگام بازی متوجه آن خواهند شد. اگر می‌خواهید در مورد نقد و بررسی بازی فوق بیشتر بدانید بهتر است تا پایان این مقاله از مجله بازی موبایل ایموجو همراه ما باشید.

نقد بازی Wartile

اگر از جمله گیمرهای قدیمی باشید و بازی‌های رومیزی ایرانی را تجربه کرده باشید، به یاد دارید که بازی راز جنگل یکی از بازی‌های محبوب قدیمی ایرانی‌ها محسوب می‌شود. این بازی دارای کارت‌های مخصوص به خود بوده و قوانین منحصر به فردی دارد که بسیار سرگرم کننده است. با تجربه چند ساعته از بازی Wartile  می‌توان بیان کرد که بازیکنان در یک محیط مشابه با بازی راز جنگل قرار می‌گیرند. دنیای اساطیری بازی به گونه‌ای است که با مدیریت مناسب می‌توانید خود را به پیروزی برسانید.

با بررسی ابعاد مختلف بازی فوق می‌توان بیان کرد که نقش آفرینی در بازی بسیار بالا بوده و برای این که بتوانید به هدف‌های تعیین شده بازی دست پیدا کنید باید به خوبی کاراکتر را کنترل کنید. بازی دارای اهداف مختلف است که به شما نشان می‌دهد تا مسیر درست بازی به چه صورت است. در واقع با بخش بندی اهداف بازی می‌توان گفت که دو دسته هدف اصلی و فرعی در بازی گنجانده شده است.

بازی Wartile به گونه‌ای طراحی شده است که شما بدون عبور از مراحل فرعی بازی می‌توانید مراحل اصلی را به اتمام برسانید. با عبور از مراحل اصلی می‌توانید قفل مراحل جدید را باز کنید که هر مرحله می‌تواند برای شما به عنوان یک چالش محسوب شود.

نقد و بررسی بازی Wartile

بررسی کنترل بازی در مراحل مختلف

شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد و با خود بگویید که با حرکات ساده می‌توانید مراحل را طی کنید اما پس از ورود به بازی و در دست گرفتن کنترل بازی متوجه خواهید شد که کنترل کاراکتر بسیار دشوار است و با راه رفتن ساده نمی‌توانید به سادگی مراحل را به اتمام برسانید. در واقع سخت بودن کنترل بازی به گونه‌ای است که جزو ایرادات آن محسوب می‌شود. فاجعه بار بودن کنترل شخصیت بازی به گونه‌ای است که در بلندمدت شما را کلافه خواهد کرد. مهره‌های شما زمانی که در کنار خانه‌های دشمن قرار بگیرند با ضربه زدن می‌توانند مبارزات را آغاز کنند.

وجود آیتم‌های مختلف که در بازی گنجانده شده است هر کدام دارای کارایی خاص است که شما می‌توانید از آیتم‌های بازی برای حفظ سلامتی خود، احضار کردن موجودات مختلف در بازی و به کارگیری جادوهای گوناگون استفاده کنید. بازی Wartile با استفاده از مکانیزهام های مختلف شما را وادار می‌کند تا بتوانید خلاقیت خود را شکوفا کنید.

عدم به کارگیری صحیح آیتم‌ها در روند بازی Wartile

با بررسی بخش‌های مختلف گیم پلی می‌توان متوجه شد که بازی Wartile دارای آیتم‌های بی شمار است که آیتم‌های قرار داده شده در بازی باعث می‌شود تا تنوع گیم پلی افزایش پیدا کند. زمانی که سازنده بازی نتواند به خوبی ارتباط بین آیتم‌های مختلف را برقرار کند می‌توان گفت که بازی بدون خلاقیت خاصی ارائه شده است. تنوع گیم پلی زمانی مؤثر است که بتوانید از امکانات ویژه درون بازی برای حفظ سلامتی خود و نبردهای مختلف استفاده کنید.

بازی Wartile با وجود آیتم‌های مختلف به گونه‌ای طراحی شده است که نمی‌توان از امکانات بازی جهت خلق وضعیت مناسب استفاده کرد. نبردهای بازی قابل قبول بوده اما تنوع آن بسیار کم است. در واقع شما پس از چند ساعت احساس می‌کنید که یک بازی تکراری را بازی می‌کنید. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد کنترل شخصیت اصلی بازی بسیار عذاب آور است.

در بازی‌های سبک استراتژیک شما می‌توانید پیشروی شخصیت بازی را به صورت فردی و گروهی انجام دهید. اگر بخواهید یک حمله گروهی انجام دهید باید با انتخاب نیروهای خودی بتوانید کنترل گروه خود را بر عهده بگیرید. متأسفانه حرکت فردی و گروهی مهره‌های بازی به گونه‌ای سخت و دشوار است که شما در هنگام جا به جایی نمی‌توانید کنترل مناسبی بر روی شخصیت‌های بازی داشته باشید.

عدم به کارگیری صحیح آیتم‌ها در روند بازی Wartile

بررسی طراحی کاربری بازی Wartile

با نگاه دقیق به بخش طراحی رابط کاربری می‌توان گفت که رابط کاربری ساخته شده برای بازی فوق بسیار سطحی انجام شده است. دسترسی به امکانات بازی بسیار رنج آور است و اگر بخواهید کارت‌های مختلف را در منوی بازی پیدا کنید دچار سردرگمی خواهید شد. نظم خاصی در منوی بازی و همچنین بخش کارت‌ها دیده نمی‌شود که این امر می‌تواند به عنوان یک نکته منفی برای بازی Wartile در نظر گرفته شود.

اگر علاقه‌مند به نقد بازی‌های ویدویی مختلف هستید می‌توانید نقد و بررسی بازی والفاریس Valfaris؛ بازی اکشن و جذاب را مطالعه کنید. نمایش آیتم‌های مختلف در منوی بازی بسیار شلوغ و گیج کننده است و بدون هیچ نظم و ترتیبی قرار گرفته است. اگر بخواهید آیتم‌های مختلف را بفروشید و مدیریت بهتری بر روی آیتم‌های کسب شده داشته باشید باید وقت زیادی را صرف کنید که این امر از حوصله گیمر خارج است.

با توجه به این که بازی برای نسل هشتم منتشر شده است انتظار می‌رفت که بخش رابط کاربری بازی بسیار مدرن‌تر باشد اما سازندگان بازی بدون توجه به این امر بازی را تولید و روانه بازار کرده‌اند.

بررسی سیستم مبارزات بازی

سیستم مبارزات بازی Wartile به صورت نوبتی است و شما نمی‌توانید به صورت پی در پی با فشردن کلیدهای مختلف از فنون گوناگون استفاده کنید. هر ضربه‌ای که به دشمن وارد می‌کنید تا ضربه بعدی باید کمی صبر کنید که این امر می‌تواند از اکشن بودن بازی کم کند. تنوع دشمنان موجود در بازی بسیار کم است و با یه لیست کوتاه از دشمنان مواجه هستید. بأس فایت‌های کمی در بازی دیده می‌شود که می‌توانید در برخی از مراحل برای نابودی بأس فایت ها تلاش کنید.

سیستم مبارزات بازی نوبتی و خواب آور است که این امر می‌تواند برای بسیاری از گیمرها به عنوان یک نقطه ضعف کلیدی محسوب شود. وجود اهداف تکراری و مأموریت‌های مشابه در نقشه‌های بازی به گونه‌ای است که حتی گنجاندن مخفی کاری در بازی نتوانسته است تا محیط‌های مشابه بازی را برای گیمرها هیجان انگیز کند.

در بسیاری از بازی‌های اکشن برای این که بتوانید هیجان متفاوت‌تری را تجربه کنید باید ریتم و آهنگ بازی را در اختیار داشته باشید. تغییر ریتم بازی باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی از گیم پلی بازی لذت ببرید که این امر در بازی Wartil دیده نمی‌شود.

بررسی سیستم مبارزات بازی

بررسی صداگذاری بازی بازی Wartile

با توجه به هزینه ساخت بازی Wartile  می‌توان گفت که صداگذاری بازی در حد متوسط است و شاید برای برخی از گیمرها بسیار نا امید کننده باشد. شنیدن صداهای گنگ و بی هویت در بازی شما را کلافه خواهد کرد. عربده‌هایی نیز از شخصیت‌های بازی به گوش می‌رسد که به همراه صداهای موجود در محیط بازی بوده که این امر باعث افت کیفیت صدا می‌شود.

موسیقی‌های به کار رفته در بازی Wartile به گونه‌ای است که می‌توانید از شنیدن آن لذت ببرید. با توجه به نوع سبک بازی استفاده از موسیقی‌های حماسی باعث شده است تا از شنیدن این گونه موسیقی‌های در هنگام بازی لذت ببرید.

بررسی گرافیک بازی wartile

با توجه به این که در بخش‌های مختلف بازی ضعف‌های زیادی دیده می‌شود بخش گرافیک بازی به گونه‌ای طراحی شده است که چشم نواز است. جزئیات مراحل مختلف و استفاده از رنگ بندی‌های مناسب باعث شده است تا از دیدن محیط بازی لذت ببرید. بازی Wartile دارای دوربین ایزومتریک است که از نمای بالا بازی را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر با استفاده از سیستم بزرگ نمایی موجود در بازی بتوانید مهره‌ها را از نزدیک تماشا کنید، جزئیات به صورت کامل برای شما نمایش داده می‌شود. گرافیک بازی با توجه به بخش‌های دیگر بررسی شده قابل قبول است و جلوه‌های بصری مناسبی در آن دیده می‌شود.

بررسی گرافیک بازی wartile

جمع بندی

می‌توان گفت که اکثراً بخش‌های بازی Wartile بسیار ضعیف کار شده است و اگر بخواهید بازی را تجربه کنید به احتمال زیاد خیلی زود از بازی خسته خواهید شد. مبارزات بازی خواب آور است و جذابیت نبردها به گونه‌ای است که شما را کلافه خواهد کرد. کنترل شخصیت‌های بازی آزار دهنده است و منوهای بازی شما را سردرگم خواهد کرد. از نقاط قوت بازی می‌توان به وجود موسیقی‌های حماسی و گرافیک قابل قبول اشاره کرد.

اگر از علاقه‌مندان به بازی‌های سبک استراتژیک هستید و فضای اسکاندیناوی را دوست دارید می‌توانید به دور از حواشی یک بار بازی را تجربه کنید. همچنین اگر به سبک بازی‌های ترسناک علاقه‌مند هستید بهتر است نقد و بررسی بازی Resident Evil 3 Remake را در سایت ایموجو مطالعه کنید.

شما برای ما از بازی Wartile بنویسید

بازی Wartile را در این مطلب از سایت ایموجو مورد بررسی قرار دادیم. می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.