نقد و بررسی بازی Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

نقد و بررسی بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

بازی Ghost Recon Breakpoint (گوست ریکون برک پوینت) یک بازی تیرانداز تاکتیکی است که در یک محیط دنیای آزاد قرار گرفته است. بازی از دید سوم شخص است و برای هدف قرار دادن سلاح ها از دید اول شخص، استفاده شده است. بازیکن باید بر اساس نقشه به یک محل برود و هنگامی که همه ی دشمنان را نابود کرد اطلاعات لازم را به دست آورده و از آن محل دور شود. در ادامه این مطلب از سایت ایموجو به نقد و بررسی بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

بررسی بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint یک بازی ویدیویی تیرانداز آنلاین است که توسط یوبی سافت پاریس تهیه شده است. این بازی در ۴ اکتبر ۲۰۱۹ برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹ برای استادیا منتشر گردید. Ghost Recon Breakpoint دنباله ی بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands است.

 این بازی در یک محیط دنیای آزاد به نام آئورا که زنجیره ای از جزیره ها است و در اقیانوس آرام قرار داردند، اتفاق می افتد. بازیکن نقش سرهنگ آنتونی نومد پری‌من را به عهده می گیرد که برای تحقیق در مورد یک سری آشفتگی های مربوط به نیروهای مستقر در آئورا از طرف ایالت متحده امریکا به آن جزیره فرستاده شده است. این جزیره توسط یک میلیاردر مشهور اداره می‌شود و مشغول ساخت فناوری Skell است که یک ابزار نظامی بسیار قدرتمند و خطرناک می باشد.

سرهنگ نومد پس از این که متوجه می شود، ایالت متحده هیچ ارزشی برای سربازان خود قائل نیست، ارتش آن ها را ترک و به یک گروه نظامی مخفی ملحق می شود و داستان از جایی شروع می‌شود که بالگرد گروه مبارزان در حمله‌ای سقوط می‌کند و تعدادی نیز کشته و زخمی می‌شوند. داستان بازی شامل گفتگوی میان شخصیت ها است؛ اما این ها بر روایت اصلی بازی تأثیر نمی گذارد، بلکه در عوض بازیکنان را قادر می سازد تا اطلاعاتی را که در ماموریت هایشان کمک کننده است، کسب کنند. به عبارت بهتر تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر اساس نقشه به یک محل بروید و برای کشتن دشمنان نقشه بریزید و هنگامی که همه ی دشمنان را نابود کردید اطلاعات لازم را به دست آورده و از آن محل دور شوید.

بررسی بازی Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

نقد و بررسی گیم پلی بازی گوست ریکون برک پوینت

بازی گوست ریکون یک بازی تیرانداز تاکتیکی است که در یک محیط دنیای آزاد قرار گرفته است. بازی از دید سوم شخص است و برای هدف قرار دادن سلاح ها از  دید اول شخص، استفاده شده است. دنیای آئورا یک محیط جهان باز و دارای مناظر متنوعی است. از این ویژگی ها می توان برای مزایای تاکتیکی استفاده کرد. به عنوان مثال، بازیکنان می توانند زمین های صخره ای را پایین بیاورند و از گل ها برای استتار خود استفاده کنند.

همچنین بازیکنان می توانند روش های مختلفی برای عبور و کنترل وسایل نقلیه مختلف هوایی، زمینی و دریایی داشته باشند. آن ها به انواع سلاح ها و تجهیزات جدید مانند ضربه گیر برای بریدن نرده ها، نارنجک های دارای گاز گوگرد برای کشتن دشمنان و نارنجک های پالس الکترومغناطیسی جهت غیرفعال کردن هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه، مجهز هستند. وسایل نقلیه مستقر در زمین به طور کلی بدون استفاده هستند، زیرا آنها به راحتی دشمنان را نسبت به حضور شما هشیار می کنند. همچنین بازیکنان می توانند اجساد دشمنان را حمل و آن ها را مخفی کنند تا دشمنان دیگر هشیار نشوند.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی بازی UFC 3 ( یو اف سی) ؛ بازی مبارزه ای

بررسی هوش مصنوعی و دشمنان در بازی Ghost Recon Breakpoint

دشمنان به بسیاری از سلاح ها، مهارت ها و تجهیزات موجود در دسترس بازیکن، دسترسی خواهند داشت. بازیکنان باید منابع مختلفی را در دنیای بازی جمع و از آن ها برای تهیه منابع دیگر از قبیل بانداژ استفاده کنند. همچنین آن ها باید خستگی و گرسنگی خود را کنترل کنند. عدم انجام این کار ممکن است توانایی آن ها را برای احیای سلامتی، محدود کرده یا باعث ایجاد سر و صدای بیشتری در حین حرکت و لگد پراکنی آن ها شود.

همچنین اگر آن ها خسته و گرسنه شوند، دیگر نمی توانند با اسلحه ی خود به طور دقیق هدف گذاری کنند. بازیکنان می توانند برای بهبود خود یک سرپناه برپا کنند. سرپناه، محلی است که بازیکنان می توانند اسلحه و موجودی خود را مدیریت نمایند. پیمایش آئورا با پای پیاده به دلیل زمین لرزان و دامنه های شیب دار آن، بسیار دشوار است. اگر خیلی سریع به سمت پایین حرکت کنید یا سعی کنید از ارتفاعات بالا بروید، شروع به سر خوردن خواهید کرد.

بررسی ویژگی های بازی گوست ریکون برک پوینت

این بازی را می توان با همکاری حداکثر سه بازیکن دیگر یا به صورت تک نفره انجام داد. داستان زیبای هر یک از شخصیت‌ها، آزادی در انتخاب روش انجام ماموریت‌ها و گشت و گذار و امکان ورود به هر یک از ساختمان‌ها، تجربه انجام این بازی را بسیار هیجان انگیز و جذاب می نماید.

با مراجعه به  نقد و بررسی بازی سایت ایموجو شما می توانید با نقاط قوت و ضعف بازی های موبایلی آشنا شوید و اطلاعات کاملی را در خصوص این بازی های به دست آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا