AD

روش های حل مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰

1 9,894

زمانی که مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ برای شما پیش می آید، بهتر است که ابتدا دلیل آن را شناسایی کنید. ما نیز در ابتدای این مقاله از رسانه بازی موبایل ایموجو سعی کرده ایم تا روش های فهمیدن مشکل ایکس باکس را به شما بگوییم تا بتوانید با توجه به آن کنسول خود را تعمیر کنید. اگر با مشکل روشن نشدن ایکس باکس دست و پنجه نرم می کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: آموزش قدم به قدم حل مشکل open tray ایکس باکس ۳۶۰

آموزش حل مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰

در این پست می خواهیم، در مورد آموزش رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ صحبت کنیم. در اول بگویم که اگر مشکل روشن نشدن xbox 360 برای شما پیش آمده است نگران نباشید، راه های زیادی هست که شما می توانید از آن ها برای رفع مشکل نشدن ایکس باکس ۳۶۰ استفاده کنید. البته اگر مشکل روشن نشدن xbox 360 شما جدی می باشد بهتر است که آن را به دست یک شخص حرفه ای بسازید.

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: بررسی چراغ روی Xbox 360

برای حل مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰، در قدم اول باید مشکل را شناسایی کنید، برای این کار نیز در ابتدا چراغ روی ایکس باکس ۳۶۰ خود را بررسی کنید. رنگ این چراغ در دور دکمه پاور شما می تواند نشان دهنده دلیل مشکل روشن نشدن xbox 360 شما باشد.

 • نور سبز، نشان دهنده این می باشد که سیستم به درستی کار می کند.
 • یک چراغ قرمز، که نشان دهنده یک خرابی کلی سخت افزار است و معمولا با یک کد در صفحه همراه می باشد، به عنوان مثال یکی از این کد ها E74 می باشد. ما در ادامه پست راهنمایی ها برای حل کردن این نوع از مشکل روشن نشدن xbox 360 را ارائه کرده ایم.
 • دو چراغ قرمز نشان دهنده این است که کنسول در حال گرم شدن می باشد و بهتر است که ایکس باکس ۳۶۰ خود را برای چند ساعت خاموش کنید و مطمئن شوید که هوا از همه طرف آن در حال تهویه شدن می باشد.
 • وقتی سه چراغ قرمز باشد شرایط کمی سخت است و نشان دهنده خرابی سخت افزاری بزرگ است. این معمولا به این دلیل اتفاق می افتد که مادر برد بیش از حد گرم شده و باعث از بین رفته تراشه ها می شود. شما برای رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ خود در این حالت، آن را برای تعمیر حرفه ای ارسال کنید.
 • وقتی چهار چراغ قرمز باشد، این نشان دهنده این می باشد که کابل A/V شما معیوب می باشد و شما باید آن را حل کنید تا مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ شما حل شود.

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: بررسی چراغ روی Xbox 360

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: بررسی چراغ روی منبع تغذیه

چراغ منبع تغذیه خود را بررسی کنید. چراغ منبع تغذیه ایکس باکس در پشت دستگاه قرار گرفته است، این چراغ می تواند به شما کمک خوبی در پیدا کردن دلیل مشکل روشن نشدن xbox 360 بکند. حالت های زیر ممکن است در این چراغ پیش آید:

 • بدون نور-منبع تغذیه برقی از دیوار دریافت نمی کند.
 • چراغ سبز- منبع تغذیه درست کار می کند و ایکس باکس شما روشن می باشد.
 • چراغ نارنجی- منبع تغذیه به درستی کار می کند و ایکس باکس خاموش است.
 • چراغ قرمز-منبع تغذیه خراب است. شایع ترین علت این می باشد که منبع تغذیه بیش از حد گرم است. آن را از دو انتها جدا کنید و اجازه دهید حداقل یک ساعت بماند.

رفع مشکل روشن نشدن Xbox 360: پیشگیری های اولیه

۱.از انگشت خود برای فشار دادن دکمه پاور ایکس باکس ۳۶۰ خود استفاده کنید. مدل s ایکس باکس دکمه حساس لمسی دارد و ممکن است با انگشت پوشیده شده یا نوک ناخن کار نکند و شما باید از انگشت خود بدون هیچ پوشیدگی ای استفاده کنید.

۲. بگذارید منبع تغذیه خنک شود. منبع تغذیه بیش از حد گرم یکی از دلایل اصلی مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ می باشد. بسیاری از افراد منبع تغذیه را از بین می برند، اما این می تواند منجر به گرما شود، اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه شما به خوبی تهویه شده است و توسط جسم دیگر مسدود نشده است. منبع تغذیه را در هر دو انتها قطع کنید و بگذارید حداقل یک ساعت بماند تا خنک شود.

اطمینان حاصل کنید که فن در منبع تغذیه هنوز کار می کند. هنگام وصل شدن و روشن شدن منبع تغذیه، ممکن است شما صدای ضعیف و نگران کننده ای بشنوید. در این حالت اگر فن خراب شده است، بهتر است که یک منبع تغذیه جدید برای رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ تهیه کنید.

۳. بگذارید کنسول خنک شود. اگر دیدید که دو عدد از چراغ ها روی دکمه پاور ایکس باکس ۳۶۰ شما قرمز شده است، دستگاه شما در حال گرم شدن می باشد. برای همین شما باید آن را برای چند ساعت خاموش کنید. برای پیشگیری از بروز مشکل روشن نشدن xbox 360 مطمئن شوید که تهویه دستگاه شما به صورت مناسب انجام می گیرد و وسیله ای روی دستگاه شما قرار نگرفته است.

البته شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد افقی نگه داشتن و گذاشتن دستگاه ایکس باکس شما باعث می شود که خنک شدن آن راحت تر اتفاق بیافتد.

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: راه حل های اولیه

۱.از کابل ویدیویی دیگر استفاده کنید. اگر ایکس باکس ۳۶۰ شما چهار چراغ قرمز را نشان داد، ممکن است که کابل ویدیو شما خراب شده باشد، یا این که اتصال به طور کامل بر قرار نباشد. شما باید همه ی کابل های اتصال را بررسی کنید. شما می توانید از یک ویدیو کابل جایگزین استفاده کنید.

۲.وسایل جانبی را قطع کنید. بعضی اوقات می توانید وسیله های خیلی زیادی را به ایکس باکس ۳۶۰ خود وصل کنید و باعث می شود که قدرت زیادی را بخواهد. این موضوع به ویژه در مورد کنسول های اصلاح شده با هارد دیسک غیر رسمی یا سایر لوازم جانبی معمول است. شما باید برای حل مشکل روشن نشدن xbox 360 همه ی لوازم جانبی متصل به آن را قطع کنید. این خرابی معمولا با کد E68 قابل مشاهده می باشد.

۳.به دنبال پین های خم شده در درگاه های USB باشید. یکی از دلایل اصلی مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰، پین های خم شده در پورت های USB است که باعث ایجاد اتصال کوتاه می شود:

-درگاه های USB را در ایکس باکس ۳۶۰ چه در قسمت جلویی و چه در قسمت پشتی بررسی کنید. اگر هر یک از پین های داخل آسیب دیده باشند، به احتمال زیاد باعث خرابی در اتصال می شوند.

-با خاموش کردن ایکس باکس، از موچین استفاده کنید تا پین ها را به آرامی به حالت اولیه خود برگردانید. در صورت امکان استفاده از درگاه USB حواستان را جمع کنید تا دوباره دچار خرابی نشود.

رفع مشکل روشن نشدن Xbox 360: بازسازی حلقه قرمز خرابی

۱.از ضمانت کنسول خود استفاده کنید. کنسول خود را توسط مایکروسافت تعمیر کنید. وقتی که کنسول شما دارای ضمانت باشد شما می توانید با تخفیف یا رایگان مشکل روشن نشدن xbox 360 خود را بر طرف کنید. اگر آسیب ایکس باکس ۳۶۰ شما قابل تعمیر نباشد، کمپانی یک کنسول جدید به شما خواهد داد. شما می توانید از سایت مایکروسافت وضعیت گارانتی کنسول خود را بررسی کنید.

۲.کد خطای ثانویه را دریافت کنید. سه چراغ قرمز در اطراف دکمه پاور می تواند مشکلات سخت افزاری مختلفی را نشان دهد. بیشتر اوقات به دلیل گرمای بیش از حد ممکن است مشکل روشن نشدن xbox 360 برای شما رخ دهد. شما برای تعیین دقیق علت آن می توانید از کد خطای ثانویه استفاده کنید:

-در حالی که کنسول روشن است و چراغ قرمز چشمک می زند، دکمه همگام سازی را در قسمت جلوی ایکس باکس فشار دهید و نگه دارید. در حین نگه داشتن دکمه همگام سازی دکمه eject را فشار داده و آزاد سازید.

-به چراغ چشمک زن توجه کنید که رقم اول را نشان می دهد. یک چراغ به معنی رقم اول ۱ است، دو چراغ یعنی عدد دو، سه چراغ عدد ۳ و چهار چراغ عدد صفر را نشان می دهید، برای گرفتن رقم بعدی دوباره دکمه eject را فشار دهید، به این روش شما باید چهار رقم را دریافت کنید.

۳.معنی کد را بفهمید. شما وقتی کد ثانویه را دریافت کنید می توانید آن را برای فهمیدن دلیل مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ خود به لینک  xbox-experts.com/errorcodes.php ببرید.

۴.روی قسمت جزئیات در کنار کد دریافت شده کلیک کنید. در این قسمت تعمیرات شناخته شده ای وجود دارد که می تواند برای کد ارائه شود. همچنین قسمت ها و ابزار های مناسب را به شما نشان خواهد داد.

مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰
مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰

 

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: تعمیر

۱.تعمیر حرفه ای را در نظر بگیرید. حتی اگر کنسول شما از ضمانت خارج شده باشد، تعمیر آن در فروشگاه الکترونیک محلی راحت تر از این است که خودتان بخواهید مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ خود را انجام دهید. این امر در موقع خرابی های جدی نیز بسیار ضروری است، زیرا شما به تجهیزات حرفه ای برای رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ خود نیاز خواهید داشت.

۲.کیت تعمیر مناسب را سفارش دهید. یکی از رایج ترین قطعات مورد نیاز که باید تعویض شود، x clamp می باشد. این قطعه ای است که heatsink را به CPU متصل می کند. شما برای این تعویض ها نیاز به تجهیزات ویژه ای پیدا خواهید کرد برای همین بهتر است که کیت تعمیر مناسب را سفارش دهید.

۳.یک راهنما برای تعمیر و رفع مشکل روشن نشدن xbox 360 خود پیدا کنید. دفترچه های راهنمای زیادی وجود دارد که من می توانم برای شما نام ببرم، اما بهتر است شما دنبال دفترچه راهنمایی باشید که راه حل مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ شما را حل کند. ممکن است شما تجهیزات بیشتری بخواهید که در این دفترچه نام برده شده است.

۴.ایکس باکس ۳۶۰ خود را باز کنید. بیشتر تعمیر ها نیازمند این می باشد که شما ایکس باکس خود را باز کنید. این یک پروسه پیچیده می باشد و شما نیازمند ابزار خاصی برای انجام این کار می باشید. شما می توانید ویدیو هایی را برای یادگیری این کار روی گوگل نگاه کنید.

۵.قطع و حذف درایو دی وی دی. برای باز کردن و رسیدن به قسمت های دیگر باید درایو دی وی دی را قطع کنید. دو کابل که از پشت درایو بیرون می آید را جدا کنید، سپس درایو را به سمت بالا بکشید و خارج کنید.

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: مراحل بعدی تعمیر

۱.جدا کردن فن ها، شما می توانید پنکه فن و جای آن را جدا کنید و آن ها را باز کنید. کابل اتصال فن ها به مادر برد را بردارید و سپس فن ها را از محفظه فلزی خود جدا کنید.

۲.تمیز کردن گرد و غبار. اگر دستگاه شما تند تند گرم می شود، بهتر است که گرد و خاک داخل آن را تمیز کنید زیرا تاثیر زیادی می گذارد. از یک برس تمیز استفاده کنید تا گرد و غبار را پاک کنید و از روی پنکه فن ها کنار بزنید.

-پنکه ها را جدا کرده و با استفاده از برس خود گرد و غبار را از هر تیغه با دقت جدا کنید. حواستان باشد به فن ها ضربه نزنید، زیرا امکان دارد برای آن ها مشکل ایجاد کند.

۳.ماژول RF را از جلوی کنسول جدا کنید. این یک صفحه کوچک می باشد که به صورت عمودی در امتداد جلوی کنسول باز نصب شده است. برای جدا کردن آن شما باید از یک پیچ گوشتی Torx و تجهیزات دیگر استفاده کنید.

۴.پیچ های نگه دارنده مادر برد را بردارید. ۹ پیچ طلایی Torx T10 طلایی و هشت پیچ مشکی Torx T8 وجود دارد. کیت تعمیر RRoD به احتمال زیاد در این قسمت بتواند کمک زیادی به شما برای رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰ بکند.

۵.با دقت کنسول را به عقب برگردانید و مادر برد را خارج کنید. می توانید مادر برد را از جلو بلند کنید. مراقب باشید در هنگام چرخاندن کنسول اجازه ندهید که مادر برد دچار خرابی شود.

رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰: مراحل آخر تعمیر

۱.گیره های x را از پشت مادر برد بکشید. اگر تعمیر شما خواستار تعویض گیره x است، یا می خواهید یک دستگاه حرارتی جدید را روی هیت سینک cpu اعمال کنید، باید گیره های ایکس را از پشت مادر برد جدا کنید. از تجهیزات خوبی استفاده کنید تا به گیره ها و مادر برد آسیب نزنید. شما باید از یک بالشتک نیز استفاده کنید تا آن را زیر گیره بگذارید و سپس گیره را خارج کنید. این عمل را باید برای هر گوشه گیره انجام دهید.

۲.hestsink را از CPU بیرون بکشید. برای این که بتوانید مهر و موم خمیر حرارتی را بشکنید ممکن است مجبور شوید کمی نیروی انسانی وارد کنید.

۳.خمیر حرارتی قدیمی را با استفاده از الکل تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را به درستی انجام داده اید تا هیچ یک از خمیر قدیمی باقی نماند، همان طور که می بینید برای رفع مشکل روشن نشدن xbox 360 همه مراحل را باید به درستی انجام دهید.

۴.خمیر حرارتی جدید را قرار دهید. مقدار کمی از خمیر را روی مرکز پردازنده ایکس باکس ۳۶۰ خود بمالید. قطره باید کوچک تر از اندازه یک نخود باشد. اگر قطره در مرکز قرار گیرد نیازی به پخش کردن آن نمی باشد. زمانی که شما بخواهید هیت سینک را وصل کنید به طور خودکار پخش خواهد شد.

۵.در قسمت آخر رفع مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰، هر گونه دستور العمل اضافی برای تعمیر را مطالعه کنید و یاد بگیرید. به راهنمای خود نگاه کنید تا ببینید چه کار های دیگری لازم است انجام دهید تا مشکل روشن نشدن xbox360 شما رفع شود ممکن است شما مجبور به یادگیری لحیم کاری شوید که این موضوع یک فرآیند پیچیده می باشد.

جمع بندی مشکل روشن نشدن ایکس باکس ۳۶۰

با یکی دیگر از مقالات سایت ایموجو در خدمت شما بودیم. در این مقاله به آموزش رفع مشکل روشن نشدن Xbox 360 پرداختیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. همچنین شما می توانید برای اطلاع از تازه ترین و جدیدترین اخبار بازی های موبایلی در دنیا می توانید به دسته اخبار بازی در سایت مراجعه کنید. شما می توانید هر گونه سوال خود را در مورد بازی های موبایلی با کارشناسان ایموجو به اشتراک بگذارید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین می توانید از طریق قسمت نظرات نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما میتوانید به مخاطبین سایت ایموجو کمک کند تا بهترین بازخورد را از این بازی به دست بیاورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. فرید می گوید

  درود با تشکر از مطلب بسیار مفید که زحمت کشیدی و به اشتراک گذاشتی…
  پیروز باشید🙏🙏

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.