AD

نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans)

322 1,422

نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز را به صورت کامل در این مقاله از ایموجو بخوانید تا اطلاعات کاملی را درباره این بازی به دست آورید. این بازی محصول شرکت Supercell می باشد که در سال ۲۰۱۳ باعث رشد چشمگیر سهام این شرکت شد، کلش اف کلنز ۱۲ سطح دارد که شما از سطح ۱ شروع به بازی خواهید کرد، پیشرفت در سطح ها اول سخت نمی باشد، اما پس از سطح هشتم این بازی بسیار چالش بر انگیز می شود، با همه این احوال ممکن است منتظر ماندن برای پیشرفت شهرتان شما را خسته کند.

نقد کلش اف کلنز (Clash of Clans)

قبل از شروع نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز باید این را بگویم که در اصل نام بازی کلش اف کلنز (Clash of Clans)، قرار بوده است کلن وارز (Clan Wars) باشد. در حقیقت، بازی راجع به جنگ های قبیله ها و طایفه ها بود. برای همین است. به هر حال بعد از بحث طولانی درباره اسم این بازی Clash of Clans برای آن انتخاب شد.

حال زمان نقد کلش اف کلنز رسیده. بی شک، کلش اف کلنز (Clash of Clans) یکی از بازی های موبایلی می باشد که یک انقلاب ایجاد کرده است. پایه و اساس کمپانی supercell به سرعت رشد می کند. این موقعیت نیز فرصتی برای تولید کنندگان است تا کار خود را گسترش دهند و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

نقد کلش اف کلنز (Clash of Clans)

تاریخ انتشار بازی کلش اف کلنز

کلش اف کلنز در دو آگوست ۲۰۱۲ بر روی iOS منتشر شد. nv ابتدا، پرداختن به گسترش نسخه موبایل این بازی به عنوان خط اصلی فکری این شرکت شد. این کمپانی ابتدا بازی Hay Day در ۲۱ ژوئن سال ۲۰۱۲ منتشر کرد، پس از گذشت دو ماه، بازی انقلابی خود یعنی کلش آف کلنز (Clash of Clans) را منتشر ساخت. در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ کمپانی Supercell توانست یک کمپانی ژاپنی را جذب کند که نصف سهامی این شرکت را به ارزش 1.2 میلیارد دلار بخرد.

پس از محبوبیت آن، نسخه اندرویدی در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۳ به طور رسمی منتشر شد، Hay Day ، Boom Beach و Clash of Clans سه بازی فوق العاده کمپانی Supercell هستند که این شرکت را به یک شرکت ثروتمند تبدیل کرده است، حال بماند که بازی کلش رویال با آن مسابقه های جذب کننده و محبوبیت بالا ذکر نشده است.

گرچه همه ی بازی های این کمپانی رایگان می باشند، اما تمرکز این شرکت روی جلب توجه بازیکن ها برای پرداختن پول برای خریدهایشان در این بازی می باشد. اعتراف می کنم که پیشنهاد های Clash Royale بسیار شرم آور بود، این شرکت ۲.۵ میلیون دلار فقط با خرید درون برنامه ای از Clash of clans و Hay Day کسب کرد.

توضیحی مختصر در مورد بررسی کلش اف کلنز (Clash of Clans)

به نظر من قبل از نقد کلش اف کلنز شما نیاز دارید راجع به مکانیک این بازی بدانید. بازی با سطح اول شهر شروع می شود، ساختمان های اصلی در CoC می باشند. پس از داستان ها و دیالوگ ها شما یاد خواهید گرفت تا چطور بناهای خود را به روز رسانی کنید. بعد از آن نیز یاد می گیرید که بناهای دفاعی بسازید. در نهایت یاد خواهید گرفت که چگونه به دشمن هایتان حمله کنید. یک آموزش اولیه و کوتاه لازم می باشد تا بفهمید که این بازی را چگونه باید انجام دهید. پس از گذر از این ماموریت های ساده، وارد دنیای قبیله خواهید شد، که شما در آن می توانید از پایین ترین سطح به بالا ترین سطح بروید.

جم بازی کلش اف کلنز

ارز رایج در بازی کلش اف کلنز سنگ های سبز می باشد که به منظور خرید چیز هایی مانند کارگر و یا موارد دیگر است. علاوه بر این سنگ های سبز طلا، اکسیر و اکسیر تیره وجود دارد. هر یک از آن ها برای به روز رسانی یک ساختمان خاص استفاده می شود، در این بازی هدف اصلی این می باشد که این منابع را جمع کنید.

حمله کردن به بازیکن های دیگر و به دست آوردن منابع آن ها از بهترین راه ها برای به دست آوردن یک حجم عظیمی از طلا و اکسیر می باشد. علاوه بر آن شما می توانید در در جنگ های قبیله ای و رویداد ها شرکت کنید تا مقداری از منابع را به دست آورید. یک نمونه از استفاده های منابع برای آموزش دادن سرباز ها می باشد، که البته شما به اکسیر و اکسیر مشکی نیاز خواهید داشت. برای به روز رسانی بناهای دفاعی مانند توپ ها شما به طلا نیاز خواهید داشت، بعضی از سرباز های خاص فقط با اکسیر سیاه به دست می آیند.

توضیحی مختصر در مورد بررسی کلش اف کلنز (Clash of Clans)

اکنون ما دوازده سطح برای شهرها داریم که رسیدن به سطح های اولیه بسیار آسان می باشد، اما برای سطح ۸ به بعد بازی خیلی چالش بر انگیز می شود. بهترین استراتژی این می باشد که شما همه ی بنا ها را در هر سطح به روز رسانی کنید و سپس به سطح بعدی بروید، اما خوب بعضی از بازیکن های کلش اف کلنز این روش را قبول ندارند، روش آن ها این می باشد که بعضی از ساختمان های خاص را ارتقا دهند تا به سطح بعدی برسند.

ساختمان های کلش اف کلنز

حال در این بخش از نقد و بررسی بازی کلش اف کلنز به بررسی ساختمان های موجود در این بازی می پردازیم. در کل ساختمان های موجود به سه دسته تقسیم می شود. اول از همه ساختمان های دفاعی و آموزشی، دسته دوم منابع می باشند که برای ذخیره سازی به کار می روند. دسته سوم نیز دکورها می باشند، آن ها ساختمان های خاصی می باشند که خانه های قهرمان های این بازی می باشند Barbarian king، Machine battle  Archer queen و Grand Warden. هر قهرمان در یک سطح مشخصی از شهر شما باز می شود، شما نیز می توانید توانایی های آن ها را در هر سطح افزایش دهید.

نیروهای ماورائی در باز Clash Of Clans

حال بیایید که نیرو ها (Troops) و جادو ها (Spells) را را در نقد بازی کلش اف کلنز بررسی کنیم. به وسیله سربازخانه ها و سربازخانه های مشکی شما می توانید که بربرین ها، تیر انداز ها، جادوگر ها و بقیه ی نیرو ها را آموزش دهید. در بعضی از سطح های شهر شما شخصاً می توانید که نیرو ها و بعضی از پشتیبان ها را پیدا کنید. شما می توانید از آن ها در جا های خاصی استفاده کنید، به عبارت بهتر شما می توانید از نیرو های خود محافظت کنید و در مواقع لازم آن ها را به جایی ببرید که احتیاج دارید.

با وجود انواع نیرو ها، شما می توانید از روش ها مختلف استراتژی استفاده کنید و همچنین هزاران نوع نقشه برای دفاع از منابع شما وجود دارد، به نظر من مزیت اصلی این بازی این است که شما می توانید از استراتژی های گوناگون استفاده کنید.

بعد از یک به روز رسانی گسترده، روستای دوم به این بازی اضافه شد و بازیکن ها را برای بازی در یک حالت جدید جذب کرد. در نبرد های زنده شما به روستای دشمن هایتان در  همان لحظه ای که او به روستای شما حمله کرده است، یورش خواهید برد. برای روستای جدید نیروها و بناهای جدیدی وجود دارد اما طبیعت موجود در آن ها یکسان می باشد.

نیروهای ماورائی در باز Clash Of Clans

گرافیک و موسیقی بازی Clash of Clans

در نقد کلش اف کلنز فاکتور های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها راجع به موسیقی این بازی می باشد. واقعا لازم است که این را بگویم که موسیقی موجود در این بازی واقعا عجیب می باشد، من در هنگام بازی کردن در گذشته آهنگ های مختلفی گوش می کردم و هر کدام از آن ها را بار ها تکرار می کردم. اما موسیقی این بازی واقعا متفاوت می باشد، این موسیقی واقعا مردم را جذب می کند، موسیقی ریتمیک و عالی در طول بازی تغییر می کند و شما را پس از هر جنگ بد آرام می کند.

بحث دیگر نقد کلش اف کلنز گرافیک می باشد. راجع به گرافیک این بازی باید بگویم که گرافیک خاصی در این بازی وجود ندارد، گرافیک موجود در آن ساده می باشد، البته طراحی نیرو ها و ساختمان ها جذاب می باشد. به نظر من بهترین نقطه گرافیکی این بازی محیط بازی می باشد که بسیار جالب می باشد.

جمع بندی

با همه این چیزها راجع به نقد کلش اف کلنز (Clash of Clans)، این بازی پس از گذشت زمان خسته کننده می شود، شما دلتان می خواهد که این بازی را رها کنید. صرف وقت زیاد برای پیدا کردن یک رقیب که بتوانید به آن یورش ببرید، جمع کردن منابع از ساختمان ها که همیشه کم هستند، همگی خسته کننده می باشند، از طرف دیگر جنگ های قبیله ای و رویداد هایی که اتفاق می افتند عالی هستند و واقعا به پیشرفت شما در بازی کمک می کنند. علاوه بر آن این بازی یک بازی سرگرم کننده می باشد که شما هر وقت بخواهید می توانید آن را تجربه کنید.

این هشدار را نیز به شما بدهم که این بازی بسیار اعتیاد آور می باشد، خیلی از بازیکن ها تمام وقت خود را روی این بازی می گذارند پس مراقب باشید. در آخر نیز باید بگویم که این بازی بسیار خوب است، اما در حد یک یا دو بار در روز، حواستان باشد که پس از ورود به بازی دنیا را به کل فراموش نکنید.

خرید جم کلش اف کلنز

برای اینکه بتوانید در بازی جذاب Clash Of Clans ارتقا یابید و به تجهیزات و نیروهای قدرتمندی دسترسی داشته باشید شما باید جم کلش را خریداری کنید. وب سایت های زیادی در حوزه فروش جم کلش اف کلنز مشغول به فعالیت هستند. فروشگاه جم ایران موجو با چندین سال سابقه در حوزه فروش جم یکی از بهترین و معتبرترین سایت های موجود می باشد که شما می توانید یک خرید ارزان و مطمئن را تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

322 نظرات
 1. رایجی می گوید

  سلام یه سوالی داشتم من لیدره یه کلنی هستم و وار لیگ استارت کردیم و یه ۳ ساعت پیش وار لیگمون تموم شده ولی الان مدالی در کار نیس و حتی گرینه ی نیس که وار معمولی رو استارت کنم لطفا راهنمایی کنین

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر باید صبر کنید تا مدت وار لیگ تموم بشه

 2. رجبی کیا می گوید

  سلام خسته نباشید سطح کلن ها الان چطوریه؟ زده حرفه ای 3 وقتی تا الان وار لیگ نبوده و سطوح پایینتر هم داریم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بر اساس وار معمولی

 3. کاهه می گوید

  این مدال لیگ رو تو هر وار که تموم میشه میده یا اخر 8 روز میده ؟ الان ما تو لیگ وار اول رو بردیم واس من 50 تا مدال لیگ اومده .. واس همه همینه تعدادش ؟ یا بستگی داره اتک که.زدی چند ستاره کردی ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر .پایان لیگ ومقداری ثابت هست و بر اساس که اول بشید یا اخر متغیر هست

 4. کلاسنگیانی می گوید

  سلام این که میگن جوایز بین همه اعضا پخش میشه منظور کل اعضای کلنه یا فقط اون هایی که تو لیگ بودن؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر فقط همون ۱۵ نفر از وار بعد همه رو بیارید داخل لیگ

 5. قایمی نصب می گوید

  سلام من چطور میتونم نفرات رو تو وار کلن وار کنم در روز اماده سازی اصلا گزینه اضافه کردن نیست؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر از وار دوم چهار ساعت اول امکان تغییر دارید

 6. معادی فر می گوید

  سلام راهنماییم کنید لطفا اگه یه کلن وار مساوی بشه کلن اکس پی مربوط به پیروزی تو کلن وار چی میشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر هیچ کدام از کلن ها این تجربه را کسب نخواهند کرد.

 7. زهرا موسوی می گوید

  باسلام و وقت بخیر ،یه سوال از حضورتون داشتم ،اونم اینکه ایا میشه از روز دوم به بعد نفراتی که توی استارت کلن وار لیگ مشخص نشدن رو توی کلن وار لیگ گذاشت وبه عبارتی جایگزین کرد یا فقط نفراتی که توی استارت بودن؟ممنون ازپاسختون.

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله میتونید عوض کنید البته در روز اماده سازی نه در روز وار فرصت کمی دارید که نفرات و عوض کنید

 8. ساسان می گوید

  سلام ببخشید من وقتی روی کانکت کیلیک میکنم صفحه هنوز قرمزه چیکار کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای اینکا رکافیه چند بار روی دکمه Connect کلیک کنید سپس اگر مجدد قرمز بود ولی با پیام خوش امد گوییمواجه شدید یکبار از بازی خارج شوید و مجدد وارد بازی شوید حال دکمه کانکت باید سبز شده باشد و Connected نوشته شده باشد .

 9. عسکری می گوید

  سلام وقت شما بخیر – دستگاهم را ریستور فکتوری کردم جیمیل /گوگل پلاس و گوگل پلی نصب کردم ولی با اینکه جیمیل و رمزش را میزنم همچنان دهکدم لول یک میاد چکار کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر یکبار برنامه تغییر آی پی را روشن کنید بعد وارد بازی بشین روی sign in کلیک کنید سپس جمیل و رمز جیمیل را که قبلا بازی به ان متصل بوده را بزنید و سپس دکمه ok در پنجره باز شده را بزنید و منتظر باشید تا بازی شمابازگردد اگر بازم موفق نشدین به سوپرسل ایمیل بزنید.

 10. نیما تجری می گوید

  سلام وقت بخیر – من کلش اف کلنز نصب کردم ولی هر کاری میکنم بازی باز نمیشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر به احتمال زیاد مشکل از سرعت اینترنت شما است با اینترنت ایرانسل یا همراه و یا وایفا تست کنید ببینید با کدوم نت بهتر کار میکنه و میتونید واردبازی بشید

 11. غفاری می گوید

  عدد بالا سمت چپ یا Trophies چیست و برای چه استفاده می شود؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این عدد نشان دهنده غنايم جنگی بدست آمده می باشد که در موقع حمله به یک نفر از آن گرفته شده و به شما داده می شود و یا برعکس وقتی کسی به شما حلمه کند و شما ببازید غنائم شما به آن شخص واگزار می شود. در موقع دفاع پس اگر شما پیروز شوید نه تنها غنایم شما از بین نمی رود بلکه غنایم شخص حمله کننده هم به شما تعلق می گیرد. این عدد اگر به 1250 برسد به شما 450 عدد Gem رایگان تعلق می گیرد که اگر 50 عدد هم داشته باشید یک کارگر اضافه می توانید تهیه کنید. از عدد Trophies برای رده بندی لیگ قهرمانی هم استفاده می شود و همچنین برخی قبله ها محدودیت هایی برای ورود دارند که این محدودیت همان عدد غنایم شما می باشد

 12. محمد اسدی می گوید

  سلام وقتتنون بخیر یه سوال داشتم چینش ساختمان بازی باید چه جوری باشه تا حمله نشه بهم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این مورد هم بر اساس نوع بازی شما از سه نوع گفته شده است که بهترین منبع را گوگل معرفی می کنیم! برای مثال من به دنبال چند چینش برای بخش مزرعه داری هستم در صفحه گوگل عبارت “clash of clans town hall 5 farming base” را جست جو می کنم. مشاهده می کنید که نام بازی و سطح تالار شهر و نوع بازی بسایر مهم هست. یک مثال دیگر عبارت “clash of clans town hall 5 defense base” را برای بازی دفاعی و سطح 5 از تالار شهر جستجو می کنیم. برای نوع حمله لازم به نوشتن نیست اکثرا. دقت کنید نوع بازی در هر زمان می تواند متغیر یا حتی آمیخته ای از هم باشد!

 13. امیر علی دلاوری می گوید

  سلام دوستان چگونه در بازی نام خود را عوض کنیم؟ یا یک نام خاص را بگردیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر سوال بسیاری از بازیکن ها که ابتدای بازی وقتی نام آنها پرسیده می شود نوشته زیر آن را نخوانده اند که به هیچ وجه بعدا نام بازیکن عوض نمی شود! مگر اینکه نام و نام خانوادگی و یا نام حیوان باشد و در مورد سوال بعدی که فعلا نمی توان نام بازیکنی را جستجو کرد ولی این قابلیت در دستورکار سازنده برای نسخه های بعدی هست.

 14. احمد می گوید

  سلام وقت شما بخیر آیا می توان بازی Clash of Clans را در کامپیوتر بازی کرد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله! ولی این را حتما اول بخوانید، سازنده بازی این کار را ممنوع اعلام کرده و گفته در صورت شناسایی بازیکنانی که از کامپیوتر استفاده می‌کنند اکانت آنها بن خواهد شد.

 15. محمد اسدی می گوید

  سلام وقت بخیر چطور در بازی به ما حلمه نکنند؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در بازی اگر شما آنلاین باشید یا Shield فعال باشد، نمی توان به شما حمله کرد ولی در حالی که آفلاین باشید و Shield شما فعال نباشد می توان به شما حمله کرد. ولی شما می توانید حالت ساختمان ها را به صورتی بچینید که کمتر به شما حمله کنند. شاید سوال دیگر پیش بیاید که اگر گوشی کلا روشن بماند دیگر کسی نمی تواند حمله کند؟ خیر! با ده دقیقه دست نزدن به چیزی در بازی پیغامی ظاهر شده و وضعیت شما آفلاین می شود.

 16. سعید می گوید

  سلام وقت بخیر مقامات داخل قبیله از لیدتر تا الدر چیست و محدودیت کارهای آنها تا چه کارهایی می باشد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر رئیس قبیله Leader نام دارد و دارای تمام امکانات مانند تغییرات در قبیله، عزل و ارتقای اعضا و … را دارا می باشد و بار اول سازنده قبیله لیدر می باشد ولی بعدها می تواند یک شخص دیگر با لیدر کند و یک قبیله یک لیدر دارد. معاون لیدن Co-Leader نام دارد و کو لیدرها فقط نمی توانند کولیدر و لیدر را انتخاب کنند و سایر موارد را دارا می باشند. در انتها Elder دارای یک ویژگی آن هم بیرون کردن اعضای عادی (الدر نمی تواند الدر به بالا را بیرون کند) و دعوت از افراد دیگر به قبلیه هست.

 17. امیرضا می گوید

  سلام وقت بخیر جعبه جواهر (Gem Box) موجود در بعضی دهکده ها چیست و چطور بدست آوریم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این جعبه همانند بوته ها (Bushes) و درختها (Trees) در دهکده ها ظاهر می شود و با گرفتن اکسیر از شما آن را از بین می برد و در بوته ها و درختها نهایتا 7 جم می توان بدست آورد ولی در این جعبه های جدید ۲۵ الی ۳۰ جم وجود دارد و در هر دهکده یکی می تواند در یک زمان باشد. راهی برای دست آوردن آنها نیست و بصورت رندم در دهکده ها می تواند ظاهر شود ولی تجره ثابت کرده در دهکده هایی که جم کمتری دارند بیشتر ظاهر می شود.

 18. احمد می گوید

  سلام وقت بخیردر BlueStacks چگونه می توان صفحه سیاه شدن را برطرف کرد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام برای رفع کلی این مشکل باید در موقع لود شدن نرم افزار اینترنت نداشت ولی برای رفع مشکل ابتدا از Task Manager تمامی موارد مربوط به BlueStacks را End Task کرده و اینترنت را قطع کرده و دوباره بلواستکس را در صورت امکان بصورت Run as administrator اجرا کنید.

 19. محمد سام می گوید

  سلام وقت بخیر آیا می توان در یک دستگاه دو یا چند اکانت داشت و با آنها بازی کرد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله می توان. ولی اینطور نیست که همزمان با این اکانت ها بازی کرد. البته در تبلت های Multi-user دار می توان بدون مشکل چند اکانت برای خود تبلت اضافه کرد و در هرکدام بازی را نصب و اکانتی با GMail ی جدا به آنها داد. ولی اگر دستگاه شما مالتی یوزر نیست کافی هست به تعداد اکانت هایی که می خواهید Google Account اضافه کنید (از بخش تنظیمات دستگاه) و در موقعی که می خواهید اکانت خود بازی را عوض کنید از Setting و Apps به بازی Clash Of Clans رفته و آن را Clear Data کنید. بازی از اول شروع می شود و در موقع شروع بالا روی Sign In کلیک کرده و اکانت مورد نظر را می دهید. هر دور که Clear Data کنید بازی فراموش می کند متعلق به کدام اکانت گوگل است و شما می توانید با چند اکانت گوگل بازی کنید.

 20. مرتضی می گوید

  سلام وقت بخیر چرا بعد از آپ دیت موقع اجرا روی Downloading content یا Loading گیر می کند؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در اندروید اگر با Play Store دانلود نمایید احتمال اینکه از اول بازی بیاید کم است، ولی همیشه بازی را ذخیره کنید (سوال هشتم) در این صورت خیال شما راحت می‌باشد که بازی پاک نمی‌شود. همیشه قبل از اتصال به گوگل Store از نرم‌افزار رفع تحریم هات اسپات که در انتهای این سوال با شرایط داده شده آمده است استفاده نمایید تا مشکلی نداشته باشد. با نرم افزار رفع تحریم وارد بازی شوید (فقط برای بار اول).

 21. مینا می گوید

  سلام وقت بخیر در صورتی که قبلا با جیمیل سینک نکرده باشیم می‌توان اکانت را بازگرداند؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برخی از دوستان این مشکل را دارند که قبلا از ذخیره کردن بازی اطلاعی نداشتند و با بروزرسانی بازی دهکده خود را از دست داده‌اند! ولی در جواب آنها باید بگوییم تنها یک راه و تماس با پشتیبان بازی باقی می‌ماند که مراحل خود را باید انجام دهید. آموزش تصویری برای انجام این کار را دوست عزیزی برای شما تهیه نموده‌اند که می‌توانید ازفایل فشرده فشرده که از اینجا دانلود کرده اید بصورت PDF مطالعه نمایید.

 22. تیلور می گوید

  سلام وقت بخیر جم باکس چیست؟چه زمانی به وجود می آید؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای دریافت جم باکس های بیشتر باید در زودترین زمان ممکن جم باکس نقشه خودتون رو بردارید تا زمان دریافت جم باکس بعدی شما به هم نخوره

 23. سارینا می گوید

  سلام وقت بخیرخوابیدن کارگر بیرون از کلبه در بازی کلش اف کلنز Clash of Clans چگونه است ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   1) ابتدا اطمینان پیدا کنید کارگر مشغول کار نیست و درون کلبه خوابیده است!!
   2) کلبه‌ی کارگر را انتخاب کرده و آن را جابجا کنید و به محلی که امکان قرار دادن آن نیست و ناحیه‌ی زیر آن قرمز رنگ است ببرید!!
   3) در همین حال، دکمه‌ی چیدن بیس یا Layout Editor را لمس نمایید!!
   4) Edit Layout را لمس کنید!
   5) دکمه‌‌ی Cancel را لمس کنید و سپس دکمه‌ی ضربدر را لمس کنید تا به محیط بازی بازگردید!!

 24. عزیزی می گوید

  سلام وقت شما بخیر سوالی داشتم آیا سازنده ها را ارتقا بدهیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   ارتقای سازنده ها نیاز به هزینه زیادی ندارد و حتی بعد از یک حمله میتونید اونارو ارتقا بدید.
   یکی از راه های کسب درامد همین ارتقای کالکتورهان
   مهم نیست که شما چقدر بازی میکنید.این مهمه که شما همیشه به اون احتیاج دارید
   سرمایه و زمان زیادی هم برای ارتقا نمیخواد با یه حساب سر انگشتی شما میتونید تو 10 روز یک کلکتور رو به سطح 12 برسونید !!!!
   بعد از هر ارتقا شما میزان سلامتی و مقاومت نقشه خودتونو بالا میبرید و این میتونه برای دفاع از نقشه شما خیلی خوب و مناسب باشه
   شما میتونید همیشه اونارو ارتقا بدید ولی بهتره بعد از ساختمان های دفاعی این کارو کنید.

 25. حمیدرضا می گوید

  سلام وقت بخیر چگونه Global را به ایران یا مکان دیگر عوض کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر
   این مورد بر اساس اولین ورود شما و آی پی شما انتخاب می شود، وقتی گلوبال شما مثلا امریکا باشد و دوستتان در بخش ایران (IR) چیزی در چت بنویسید شما مشاهده نخواهید کرد، در لیگ ها و تاپ های ایران نخواهید بود. برای رفع مشکل فقط یک بار می توانید اقدام نمایید که برای انجام آن به تنظیمات (Setting) رفته، در پایین صفحه روی Help and support کلیک نمایید. در صفحه جدید روی گزینه آخر یعنی Report an issue کلیک و گزینه Other problem را انتخاب نمایید.
   سپس درخواست خود را ارسال کنید

 26. محمد پارسا رضایی می گوید

  سلام جونه دل مکان بازیو چه جوری تغییر بدممممم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این مورد بر اساس اولین ورود شما و آی پی شما انتخاب می شود، وقتی گلوبال شما مثلا امریکا باشد و دوستتان در بخش ایران (IR) چیزی در چت بنویسید شما مشاهده نخواهید کرد، در لیگ ها و تاپ های ایران نخواهید بود. برای رفع مشکل فقط یک بار می توانید اقدام نمایید که برای انجام آن به تنظیمات (Setting) رفته، در پایین صفحه روی Help and support کلیک نمایید. در صفحه جدید روی گزینه آخر یعنی Report an issue کلیک و گزینه Other problem را انتخاب نمایید.سپس درخواست خود را ارسال کنید

 27. سجاد می گوید

  سلام وقت شما بخیر در صورتی که قبلا با جیمیل سینک نکرده باشیم می‌توان اکانت را بازگرداند؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر با پشتیبانی بازی تماس بگیرید .

 28. غلامی می گوید

  سلام ببخشید من وقتی روی کانکت کیلیک میکنم صفحه هنوز قرمزه چیکار کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای اینکا رکافیه چند بار روی دکمه Connect کلیک کنید سپس اگر مجدد قرمز بود ولی با پیام خوش امد گوییمواجه شدید یکبار از بازی خارج شوید و مجدد وارد بازی شوید حال دکمه کانکت باید سبز شده باشد و Connected نوشته شده باشد

 29. علی متولی می گوید

  سلاممم ببخشید گوشیمو ریستور فکتوری کردم گوگل پلی نصب کردم ولی بااینکه جیمیل و رمزشو میزنم هنوز دهکدم لول یکههه/؟؟؟

  1. ادمین سایت می گوید

   یکبار فیلترشکن را روشن کنید بعد وارد بازی بشین روی sign in کلیک کنید سپس جمیل و رمز جیمیل را که قبلا بازی به ان متصل بوده را بزنید و سپس دکمه ok در پنجره باز شده را بزنید و منتظر باشید تا بازی شمابازگردد اگر بازم موفق نشدین به سوپرسل ایمیل بزنید.

 30. نفیسه محمدی می گوید

  بهترین چینش ساختمان های بازی چگونه باید باشید تا کمتر مورد حمله واقع شویم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این مورد هم بر اساس نوع بازی شما از سه نوع گفته شده است که بهترین منبع را گوگل معرفی می کنیم! برای مثال من به دنبال چند چینش برای بخش مزرعه داری هستم در صفحه گوگل عبارت “clash of clans town hall 5 farming base” را جست جو می کنم. مشاهده می کنید که نام بازی و سطح تالار شهر و نوع بازی بسایر مهم هست. یک مثال دیگر عبارت “clash of clans town hall 5 defense base” را برای بازی دفاعی و سطح 5 از تالار شهر جستجو می کنیم. برای نوع حمله لازم به نوشتن نیست اکثرا. دقت کنید نوع بازی در هر زمان می تواند متغیر یا حتی آمیخته ای از هم باشد!

 31. سلطانی می گوید

  سلام خسته نباشین چه جوری اسممو عوض کنم تو بازی ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر سوال بسیاری از بازیکن ها که ابتدای بازی وقتی نام آنها پرسیده می شود نوشته زیر آن را نخوانده اند که به هیچ وجه بعدا نام بازیکن عوض نمی شود! و در مورد سوال بعدی که فعلا نمی توان نام بازیکنی را جستجو کرد ولی این قابلیت در دستورکار سازنده برای نسخه های بعدی هست.

 32. مسیحا می گوید

  سلام ببخشید میشه بازی کلشمو تو کامپیوتر نصب کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله! ولی این را حتما اول بخوانید، سازنده بازی این کار را ممنوع اعلام کرده و گفته در صورت شناسایی بازیکنانی که از کامپیوتر استفاده می‌کنند اکانت آنها بن خواهد شد.

 33. کیان رضایی می گوید

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشین پسر عمم بازی کلشو تو کامپیوتر داره بازی میکنه اشکال نداره ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر بله! ولی این را حتما اول بخوانید، سازنده بازی این کار را ممنوع اعلام کرده و گفته در صورت شناسایی بازیکنانی که از کامپیوتر استفاده می‌کنند اکانت آنها بن خواهد شد

 34. حامیم عزیزی می گوید

  سلام خسته نباشین جعبه جواهر Gem BOXتو دهکده ها چین چه جوری بدستش بیاریم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر این جعبه همانند بوته ها (Bushes) و درختها (Trees) در دهکده ها ظاهر می شود و با گرفتن اکسیر از شما آن را از بین می برد و در بوته ها و درختها نهایتا 7 جم می توان بدست آورد ولی در این جعبه های جدید ۲۵ الی ۳۰ جم وجود دارد و در هر دهکده یکی می تواند در یک زمان باشد. راهی برای دست آوردن آنها نیست و بصورت رندم در دهکده ها می تواند ظاهر شود ولی تجره ثابت کرده در دهکده هایی که جم کمتری دارند بیشتر ظاهر می شود.

 35. سینا علمی می گوید

  سلام وقت بخیر کارگر بیرون کلبه میخام در حالت خوابیده قرار بگیره چیکار کنم ؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر 1) ابتدا اطمینان پیدا کنید کارگر مشغول کار نیست و درون کلبه خوابیده است!!2) کلبه‌ی کارگر را انتخاب کرده و آن را جابجا کنید و به محلی که امکان قرار دادن آن نیست و ناحیه‌ی زیر آن قرمز رنگ است ببرید!!3) در همین حال، دکمه‌ی چیدن بیس یا Layout Editor را لمس نمایید!!4) Edit Layout را لمس کنید!5) دکمه‌‌ی Cancel را لمس کنید و سپس دکمه‌ی ضربدر را لمس کنید تا به محیط بازی بازگردید!!

 36. علیرضا اسلامی می گوید

  من وارد کلش میشوم میگه خطای اتصال به اینترنت مجددا امتحان کنید ولی اینترنت دارم و بسته هم دارم در بازار میرم میتونم برنامه دانلود کنم ولی در کلش انگار نع انگار اصلا نتم وصل نسیت چرا کمکم کنید لطفا

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر فیلترشکن خودتونو روشن کنید

 37. یلدا می گوید

  سلام می خواستم بدونم چرا به هیچ وجه کد سوپرسل فرستاده نمی شود

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما مطمئن شوید که اطلاعات درست خودتون وارد کردید
   پیام های اضافه جیمیل خودتونو چک کنید و پاک کنید

 38. محسن می گوید

  سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم کسی ک اکانتش روی سوپرسل ایدی ذخیره کرده نمیتونه برش گردونه رو همون گوگل پلی

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر زمانیکه شما بازیتونو رو سوپرسل ذخیره میکنید دیگه قابل انتقال به گوگل پلی نیست

 39. محمدامین رسولی می گوید

  میخوام بدونم میشه از اکانت خودم به اکانت دیگر جواهر بدم

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر خیر انتقال جم امکان پذیر نیست

 40. علیرضا عرب می گوید

  سلام من بازی کلش اف کلنز بروز رسانی کردمالان بعد از اپدیت هرکاری میکنم ایمیل به سوپرسلم ارسال نمیشه

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر ایمیلاتون رو بررسی و پاک کنید تا فضای کافی برای دریافت ایمیل رو داشته باشید .. چک کنید حتما جیمیل بازیتونو درست وارد کرده باشید

 41. مهدیار پورولی می گوید

  برای بازی کلش رویال حتما باید روی سوپرسل ذخیره کنیم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر شما میتونیدبازیتونو روی جیمیل ویا سوپرسل ذخیره کنید

 42. کاردل می گوید

  سلام خسته نباشید توی بازی کلش اف کلنز جند تا بیلدر میتونیم بگیریم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر در بازی کلش آف کلنز حداکثر 5 بیلدر را می‌توانید دریافت کنید که در ابتدای بازی، دو بیلدر از این 5 کارگر در اختیار شما قرار می‌گیرند. بسته‌های خاصی وجود دارند که با خرید آن‌ها می‌توانید سه بیلدر دیگر بازی کلش آف کلنز را دریافت کنید.

 43. چروی می گوید

  با سپاسیه سوال داشتم:من از بلو استک استفاده میکنم از نسخه ویندوز بازی.ایا من میتونم از جیمیلم وارد بازی بشم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر دوست گرامی هیچ تفاوتی نمیکنه شما در کدوم نسخه ی بازی رو به جیمیل وصل کرده باشید.هم در ویندوز و هم در اندروید قابل اجرا هست.اصلاً وصل کردن به جیمیل به همین خاطر هست که بتونید در سیستم های مختلف بازی رو اجرا کنید

 44. فریدونمند می گوید

  سلام
  میخواستم ببینم یک اکانت را روی چند گوشی میتوان داشت ؟ ایا محدودیت دارد؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر محدودیتی نداره ولی پیشنهاد میشه این کار رو نکنید چون ممکنه یک اکانت به اشتباه روی اکانت دیگه ذخیره بشه و برخی مشکلات دیگر

 45. ستاری می گوید

  سلام ببخشید
  وقتی توی مشخصات اکانت کسی زیر اسمش یک کد میاد اون مربوط به چیست?
  باتشکر

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر اون گیمر تگ Gamer Tag هستش .زمانی که شما اکانت خود را به هر دلیلی از دست می دهید، با فرستادن گیمر تگ خودتون به سوپرسل ، میتونید اکانتتون رو دوباره بگیرید

 46. مدرسی می گوید

  سلام خسته نباشید من چراتو بازی سپر ندارم؟ و چطور میتونم سپر بگیرم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وفت بخیر سپر شما در اول بازی 3 روز است، بعد از تمام شدن آن هنگامی که کسی به دهکده شما حمله میکند اگر بتواند تاون هال شمارا نابود کند یا بتواند بیش از 40% ساختمان های شما را نابود کند شما برای مدت محدودی سپر به دست می آورید، و اما هنگامی که برای حمله جستجو میکنید سپر را از دست میدهید.

 47. یزدی می گوید

  سلام خسته نباشید برای رفتن به وار باید لولمون چند باشه؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر برای شرکت در وار باید لول بالاتر از 8 داشته باشید.

 48. دودانگه می گوید

  سلام این چست همون صندوق های توی بازیه؟چجوری به دستشون بیاریم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر چست یا صندوق بعد از تمام شدن فصل کلن وار دریافت میکنید نه بعد از هر وار پس وار استارت کنید .

 49. عشقی می گوید

  سلام من امروز که روز وارمون بود ، به جای یه اتک دوتا داشتم دوتا که وین گرفتم دوتاشم حساب کرد!!!
  این باگه یا قانون های خودشو داره.
  لطفا جواب بدین خیلی دوست دارم بدونم از چیه.

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر چون تعداد شما از بقیه کلن ها کمتر بوده به شما دوتا اتک داده

 50. علی می گوید

  چجوری بازی کلش اف کلنزمو ذخیره کنم؟

  1. ادمین سایت می گوید

   سلام وقت بخیر لینک زیر ویدیوی اموزشی ذخیره بازی است تماشا کنید
   https://www.aparat.com/v/yzn4d

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.