AD

داستان سرایی تاریخی در بازی a plague tale: requiem

0 1,354

اولین نسخه از مجموعه Pestismese در سال 2019 منتشر شد. داستان خواهر و برادری به نام آمیسیا و هوگو را روایت می کند که در دنیایی بی رحم و طاعون زده به دنبال درمانی برای بیماری مرموز هوگو و در همان زمان بودند. آنها باید مراقب موش‌ها، قدرت تفتیش عقاید و خطرات دیگران بودند. این بازی با استقبال خوبی روبرو شد و در عین حال که ضعف هایی داشت، عموما یک شاهکار به حساب می آمد. بازی A Plague Tale: Requiem مدتی است که منتشر شده است و استودیو Asobo سعی کرده بهترین و کامل ترین تجربه را در این نسخه ارائه دهد.
اما آیا این روش موفق است؟ پس تا انتهای این مطلب با همراه باشید.

 

داستان سرایی تاریخی بازی A Plague Tale: Requiem

بازی A Plague Tale: Requiem

یکی از نکاتی که در مورد « بازی A Plague Tale » می توان گفت، سطح بالای واقع گرایی در بیان وقایع تاریخی است. این بازی ریشه در تاریخ فرانسه دارد و نویسندگان برای نوشتن داستانی جدید پروسه طولانی را طی کردند. همکاری نزدیک بین دپارتمان‌های روایت و هنر در نهایت تجربه ای پویا و پر جنب و جوش ایجاد می کند، گویی تاریخ از چشم آمیسیا و هوگو روایت می شود.
این استودیو تمام ابزارها و منابع، از جمله کتاب های مهم، و انبوهی از اطلاعات، به ویژه ویکی پدیا و همچنین وب سایت های تخصصی را جمع آوری کرده است. این استودیو همچنین با یک متخصص تاریخ قرون وسطی همکاری کرد تا فرانسه را در بهترین حالت خود ثبت کند. حتی از تجربیات شخصی سازندگان نیز در دنیای بازی استفاده شد که هدف اصلی آن تمامی تصمیمات تیم سازنده بر اساس وقایع تاریخی بود.

 

روایت داستان پرهیجان بازی A Plague Tale: Requiem

روایت داستان پرهیجان بازی A Plague Tale: Requiem

مثل همیشه به سراغ داستان بازی A Plague Tale: Requiem می رویم، داستان این بازی را می توان گفت عمیق و کاملا طولانی است. داستان چند ماه پس از اولین بازی اتفاق می افتد و شما را بار دیگر در نقش آمیسیا قرار می دهد. بیماری هوگو عود می کند و مادر خانواده، بئاتریس، به شهر دیگری نقل مکان می کند. در واقع سعی می کند در خانه ای زندگی کند که محفل گروه معروفی از پزشکان و کیمیاگران است که بیماری های مردم را درمان می کند. هدف در مان هوگو توسط یک پزشک افسانه ای است.
در همین حال، هوگو همچنان رویای جزیره ای را می بیند که در آن ققنوس او را به یک برکه ای کوچک می برد و وقتی از برکه آب می نوشد، بیماری او به طور کامل و به طور معجزه آسایی درمان می شود. با در نظر گرفتن این توضیح، آمیشیا ترجیح می دهد با هوگو به جستجو جزیره بپردازد، در حالی که مادرشان معتقد است که محفل گزینه بهتری برای درمان فرزندش است و دنبال کردن رویای کودکی هرگز راه حل منطقی نخواهد بود.

داستان بازی شروع به اوج گرفتن می کند و با این اوج گرفتن می تواند شیرین، تلخ، گاهی حماسی و گاهی سایه وحشت بر آن چیره شود. خوبی داستان بازی این است که A Plague Tale: Requiem قصد ندارد از کلیشه های معمول پیروی کند، اما می خواهد هر لحظه شما را غافلگیر کند و در عین حال به شما توصیه هایی می کند تا این واقعیت را از دست ندهیم.
داستان این بازی A Plague Tale: Requiem یک خواهر دلسوز برای بردارش است که قصد دارد برای درمان بیماری طاعون به برادر کوچکتر خود کمک کند. خواهری که حتی در سخت ترین لحظات و شرایط سعی می کند برای برادرش نور امید باشد. خواهری که هرگز دست هوگو را رها نمی کند، چه در جنگ و چه در دریای طوفانی. A Plague Tale: Requiem مجموعه ای از لحظات تلخ و شیرین است، شما در آن بازی غرق خواهید شد، نمی توانید از آن اجتناب کنید. مهم ‌ترین چیز این است که می توانم به شما بگویم این است که :

وقتی بازی داستانش را با چنین پایان تلخ و شیرینی به پایان می رساند، شما به مانیتور خود خیره خواهید شد و بارها و بارها تمام اتفاقات بازی را مرور خواهید کرد.

در کنار طرح و پایان زیبا، به جرأت می توان گفت که زیباترین ویژگی بازی، ارتباط عاطفی هوگو و آمیشیا است. کمتر بازی می توانید در ذهن خود بیاورید که چنین اتصالات عمیقی و احساسی را بدون هیچ مشکلی ببینید. لحظه ای که دو قهرمان بازی در حین گفتگو به چشم ها و حالت های خود نگاه می کنند، کافی است مدتی حالت عکس را فعال کنید تا اوج احساسات ابراز شده توسط سازندگان را مشاهده کنید. مهمتر از همه، A Plague Tale: Requiem پر از پیچ و تاب و امواج سینوسی است. درست زمانی که فکر می کنید همه چیز تمام شده است، انفجارها همان لحظه در بازی رخ می ‌دهد.
این بار، آنتاگونیست های بازی A Plague Tale: Requiem انگیزه های بهتری نسبت به نسخه های قبلی داشتند و خیلی راحت تر می توانستند نفرت را در بازیکن ایجاد کنند. این تلاشی است که استودیو Asobo برای یادگیری چیزهای خوب از نسخه قبلی و ایجاد یک شخصیت شرور در حال حاضر متقاعد کننده است.

 

مبنای بازی A Plague Tale: Requiem چیست؟

گرافیک بازی A Plague Tale: Requiem

این بازی مبتنی بر مبارزه و حل پازل است. چیدن پازل در این بازی ساده است اما برای شما خسته کننده نیست. در بازی Requiem، دشمنان شما انبوهی از موش‌ها و البته سربازانی هستند که در طول داستان با آنها روبرو می‌شوید. آمیسیا دختری 15 ساله است که نباید شمشیر به دست بگیرد و مانند یک شوالیه آموزش دیده بجنگد و تهیه کنندگان او را واقع بینانه به تصویر کشیدند.
هیچ راهی برای کشتن موش ها وجود ندارد و آتش تنها راه اجتناب از آنهاست. بله، گاهی اوقات می توانید از تاکتیک های طعمه برای ترساندن آنها استفاده کنید. اگرچه این روش موقتی است اما بسیار مفید است و باید محیط را به درستی تست کنید. در بازی یک سری معماهای محیطی نیز وجود دارد که البته کم نیستند اما با استقبال خوبی مواجه می شوند و نیازهای متفاوتی را در بازی ایجاد می کنند.

 

روایت حضور مادر خانواده در بازی

روایت حضور مادر خانواده در بازی

اگر نسخه اول را به خاطر داشته باشید، مادر خانواده، بئاتریس، یک کیمیاگر است و ویژگی های بازی بر اساس ابزارها و آیتم های مختلفی است که با ترکیب مواد مختلف ساخته شده و به تدریج در اختیار شما قرار می گیرد. با این وسایل می توانید محیط را روشن کنید، چراغ ها را خاموش کنید و آتش بزنید. همراهان شما نیز بسته به مرحله ای که در آن هستید، مزایای مختلفی به شما می دهند.
به عنوان مثال، لوکاس، شاگرد بئاتریس، این توانایی را دارد که یک وسیله خاص را به داخل آتش بیندازد تا فلاش بنگی ایجاد کند که سربازان را برای مدت کوتاهی کور کند، یا Sophia، ملوانی که در اواسط بازی ملاقات می کنید، می تواند دود ایجاد کند یا با ذره بین خود منطقه را روشن کند.
بگذارید کمی در مورد سربازان دشمن صحبت کنیم. برخی از افراد مانند کمانداران کلاه جنگی ندارند و برخی زره جنگی دارند. در بخش آخر با اسلینگ معروف آمیشیا آشنا شدیم. در این قسمت می توانید با این سلاح سربازان بدون کلاه خود را نابود کنید.

 

کاربرد کمان پولادی در بازی A Plague Tale: Requiem

کاربرد کمان پولادی در بازی A Plague Tale: Requiem

در وسط نسخه جدید، یک کمان پولادی به شما داده می شود که با آن می توانید سربازان کلاه ایمنی را نابود کنید. با این حال، مهمات این سلاح بسیار محدود است و شما می خواهید همیشه از آن برای پاکسازی محیط از موش ها استفاده کنید. بازی همچنین شامل یک چاقوی کوچک است که می توانید از آن برای کشتن یک سرباز از فاصله نزدیک استفاده کنید، اما گزینه دیگری برای مبارزه مستقیم در بازی وجود ندارد. به خصوص در اوایل بازی که باید استفاده از مخفی کاری را زیاد انتخاب کنید.
با وجود همه این موارد، نبرد در بازی به خصوص در ابتدا آنچنان که باید هیجان انگیز نیست و باس فایت ها و اکشن فایت ها ای کاش قادر بودند کیفیت بهتری به بازی برای مخاطب ارائه دهند. هنگامی که به کمان پولادی و توانایی های ویژه هوگو مانند کنترل جمعیت موش دست پیدا کردید، داستان کمی جالب تر می شود. و مبارزه و مخفی کاری بازی همچنان به طعم و مزه بازی اضافه می ‌کند، شاید باس های بیشتری به دست آورد، اگرچه داستان پتانسیل ارائه را دارد. اما این اتفاق نمی افتد و شاید این یکی از مشکلات اصلی Requiem باشد.

 

وجود صحنه های هیجان انگیز در بازی A Plague Tale: Requiem

وجود صحنه های هیجان انگیز در بازی A Plague Tale: Requiem

صحنه های اکشن و هیجان انگیز زیادی، بازی A Plague Tale: Requiem برای شما رقم می زند. لحظات جنگی بازی آنقدر مهیج و سرگرم کننده است که مخاطب بازی را تعجب زده و میخ کوب می کند. لحظه به لحظه سکانس های جنگی و اکشن این بازی فوق العاده کارگردانی شده است. به عنوان مثال در ابتدای بازی وقتی موج عظیمی از موش ها به شهر حمله می کنند و شما سعی می کنید به نوعی به هوگو برسید، به دلیل استرس دستان شما به کنترلر یا کیبوردتان بسته می شود و این لحظات را تا آخر با اشتیاق دنبال خواهید کرد.
به طور کلی، بازی A Plague Tale: Requiem قابل قبول است.

با اینکه به عنوان یک بازی ماجراجویی مبتنی بر داستان به خوبی عمل کرده، ممکن است برای کسانی که فقط به دنبال گیم پلی دقیق در بخش مبارزات هستند، کمی ناامید کننده باشد.

 

 

نکات مثبت بازی A Plague Tale: Requiem

نکات مثبت بازی A Plague Tale: Requiem

 • یک داستانی پر از احساس و رویدادهای غافلگیر کننده

یک داستانی سرشار از احساس ،حوادث غیر قابل پیشینی با ثبتی از لحظات تلخ و شیرین هنگام بازی در A Plague Tale: Requiem برای گیمر اتفاق خواهد افتاد. دنیای واقع گرایانه این بازی در عین زیبایی که برای مخاطب رقم می زند بسیار می تواند بی رحم و سخت باشد. سبک بازی طوری است که گیمر را هر لحظه نگران اعضای خانواده می کند که چه سرگذشتی در انتظار خانواده است. اگر علاقه مند به بازی های داستان محور، اکشن و پر از لحظات مبارزه ای هستید بازی A Plague Tale: Requiem را حتما در الویت های خود قرار دهید.

 

 • موسیقی و افکت های صدای شخصیت های بازی

جدای از زیبایی گرافیکی بازی، از نظر صدا به عملکرد Requiem می رسیم که دست کمی از جنبه بصری آن ندارد. موسیقی و جلوه های صوتی مورد نظر بازی کاملاً متناسب با موقعیت ها و محیط ها است.  صدای شخصیت های بازی به خصوص آمیشیا، هوگو و لوکاس به خوبی انجام شده و حال و هوای هر شخصیت به خوبی در گفتار آنها منعکس می شود. این امر بیش از پیش به واقعیت بودن بازی می افزاید.

 

 • رندر چشمگیر سیلی از موش های آدم خوار

بازی A Plague Tale: Requiem چیزی جز یک شاهکار زیبا و هنری نیست. در یک لحظه بازی بهشتی را عرضه می کند و هوگو را در مکانی سرسبز و زیبا رها می کند و شما را مجبور می کند تا از دنیای بازی لذت ببرید و از شخصیت های مختلف به صورت جداگانه عکس بگیرید. درست مانند Requiem، می تواند جهان را به یک جهنم تاریک تبدیل کند. همین کافی است که هوگو را عصبانی کند. در یک لحظه تمام بهشتی که از آن عبور کرده اید پر می شود از دریایی از موش های گرسنه و تشنه به خون.

گاهی بیش از صدها هزار موش در اطراف ظاهر می شوند و  جالب اینجاست که در این حالت، بازی از فریمی نمی گذرد و از نظر ذهنی این لحظات در بازی سپری می شود. فضای فیلم Requiem گاهی بسیار زیبا، گاهی خشن و گاهی ترسناک است و سازندگان می توانند با موفقیت تعادل بین این موقعیت ها را به نمایش بگذارند تا خاطرات زیبا و فراموش نشدنی را برای مخاطب رقم بزنند.

 

 

 • شخصیت و کارکترهای واقعی و کم نقص بازی

به زبان ساده، «رکوئیم» بمبی از لحظات احساسی و آنقدر جذاب است که به سختی می توانی آن را زمین بگذاری، و وقتی با آن پایان میخکوب کننده تمام شود، به مانیتور خیره می شوی و هر آنچه را که تجربه کرده ای را دوباره از نو مرور کنید. گیم پلی و صداگذاری آنقدر خوب انجام شده است که همه چیز را در Requiem باور می کنید.

بهترین چیز رابطه هوگو و آمیشیا است. من نمی توانم بازی را به یاد بیاورم که بتواند چنین روابط عمیقی را به این شکل بی عیب و نقص به تصویر بکشد. فقط وقتی این دو در حال صحبت هستند حالت پرتره را روشن کنید و به چشم ها و حالات چهره آنها نگاه کنید تا اوج احساسی بیان شده توسط سازندگان را تماشا کنید. از طرفی رکوئیم پر فراز و نشیب است و موج سینوسی دارد. درست زمانی که فکر می کنید همه چیز تمام شده است، یک جرقه می آید و سپس یک انفجار رخ می دهد.

 

آشنایی با برخی از نکات منفی بازی A Plague Tale: Requiem

 • باگ کم بازی

در مورد زیبایی بازی صحبت کردیم، خوب است کمی هم از بی توجهی سازندگان در قسمت فنی صحبت کنیم! متاسفانه درست زمانی که در بازی غرق می شوید و احساس می کنید هیچ نیرویی نمی ‌تواند ارتباط شما با بازی را قطع کند، یک باگ بسیار آزاردهنده ظاهر می شود و همه چیز را به هم می زند. اگرچه تعداد این خطاها زیاد نیست اما تاثیر بسیار بدی روی گیم پلی بازی می گذارد.

به عنوان مثال در یکی از فصل های بازی یک سرباز در محیط ظاهر می شود و شما به مبارزه می پردازید. بالاخره در این مرحله اتفاقی می افتد و آن چیزی نیست جز ناپدید شدن یا عدم حضور این سرباز. حالا شما با یک مرحله نامناسب و غیر قابل عبور مانده اید و مجبورید آن مرحله را از ابتدا ادامه دهید.

از طرفی بازی از شما می خواهد که دکمه های خاصی را فشار دهید تا به جایی بروید، متأسفانه هر کاری انجام دهید هیچ اتفاقی نمی افتد و باید مرحله را از ابتدا شروع کنید. مواقعی پیش می آید که به چیزی گیر می کنید و مجبور می شوید دوباره مرحله را از اول شروع کنید. در 20 ساعت تجربه خود با این بازی، 5-6 مورد از این باگ ها را تجربه کرده ام و از صمیم قلب امیدوارم که این مشکلات در به روز رسانی های برنامه های آینده برطرف شود.

 

 • بازی می توانست از سیستم مبارزه ای بهتری برای خود استفاده کند

با تمام این اوصاف، مبارزات بازی، مخصوصاً در اوایل، آنچنان که می‌توانست جذاب نیست و باس فایت‌ها و اکشن‌ها می‌توانستند کیفیت بهتری داشته باشند. البته از اواسط اکشن وقتی به کمان پولادی و قدرت های خاص هوگو مانند کنترل جمعیت موش ها دسترسی پیدا می کنید، داستان کمی جذاب می ‌شود و مبارزه و مخفی کاری وارد بازی می شود. طعم جدید بازی می توانست پذیرای باس های بیشتری باشد، اگرچه داستان پتانسیل ارائه چنین چیزی را دارد، اما در هر صورت چنین اتفاقی رخ نداد و شاید بتوان این مشکل را یکی از مشکلات اصلی Requiem دانست.

 

سیستم مورد نیاز برای نصب بازی A Plague Tale: Requiem

 

حداقل سیستم برای نصب بازی

 • سیستم عامل: ویندوز 10 (فقط 20H1 – 64 بیت)
 • پردازنده: Intel Core i5-4690K (3.5 گیگاهرتز) یا AMD FX-8300 (3.3 گیگاهرتز)
 • رم Cof: 16 گیگابایت
 • کارت گرافیک: GeForce GTX 970 یا Radeon RX 590
 • Direct X: نسخه 12
 • حافظه: 55 گیگابایت فضای خالی برای نصب بازی بر روی یکی از درایوها
 • نکته مهم: به گفته سازنده بازی، محتوای فوق برای بازی با کیفیت بالا، رزولوشن 1080*1920، نسبت فریم ریت 30 مناسب است.
 • نسخه درایور گرافیک: NVIDIA: 516.79

 

بهترین سیستم پیشنهادی برای نصب این بازی

 • سیستم عامل: ویندوز 10 (فقط 20H1 – 64 بیت)
 • پردازنده: Intel Core i7-8700K (3.7 گیگاهرتز) یا AMD Ryzen 5 3600 (3.6 گیگاهرتز)
 • حافظه رم: 16 گیگابایت
 • طرح گرافیکی: GeForce RTX 3070 یا Radeon RX 6800 XT
 • Direct X: نسخه 12
 • حافظه: 55 گیگابایت فضای خالی برای نصب بازی بر روی یکی از دیسک ها
 • نکته مهم: به گفته سازنده بازی، کانفیگ فوق برای تجربه بازی با کیفیت Ultra، رزولوشن 1080*1920 و نرخ فریم 60 مناسب است و توصیه می شود بازی را بر روی حافظه SSD نصب کنید.
 • نسخه درایور گرافیک: Nvidia: 516.79 یا AMD: 21.9.1

 

سخن پایانی

در این مقاله از سایت emojo بررسی کاملی داشتیم به یک ماجراجویی 20 ساعته پر از روح، هیجان و موش که در بازی A Plague Tale: Requiem همه را مشاهده خواهید کرد !
اگر هنوز این بازی را تجربه نکرده اید، اکنون فرصتی عالی برای آشنایی با دنیای دیدنی این خواهر و برادر است.

85%
Awesome

آیا بازی A Plague Tale: Requiem ارزش تجربه کردن دارد؟

اگر نسخه های قبلی این عنوان بازی را تجربه کرده باشید و آن را دوست داشته باشید، قطعا از A Plague's Tale Requiem لذت بیشتری خواهید برد. از روایت داستان گرفته تا شخصیت های جدید و فصل های جدید بازی، همه دست به دست هم داده اند تا بدون توجه به مشکلات جزئی که با آن مواجه می شوند، تجربه ای سرگرم کننده و طولانی برای شما ایجاد کنند

 • امتیاز بازی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.