آموزش بازی minecraft + [ به صورت جامع و کاربردی ]

آموزش بازی minecraft
0 515

از زمان عرضه اولیه بازی ماین کرافت حدود ده سال می‌گذرد و این بازی همچنان جزو بازی‌های محبوب به شمار می‌آید. اگر تابه‌حال تجربه بازی نداشته‌اید باید بگوییم این بازی حول خانه‌سازی در محیطی 3 بعدی انجام می‌شود و در ابتدا برای کامپیوترهای شخصی ارائه شد. ماین کرافت هدف خاصی را دنبال نمی‌کند و یک بازی تماما ماجراجویی محسوب می‌شود که در دنیای بی‌پایان صورت می‌گیرد و این امکان را می‌دهد که تا هرجا دلتان خواست بازی را ادامه دهید، در این مقاله قصد داریم آموزش بازی Minecraft را به عرضتان برسانیم. در این مطلب از سری مقالات آموزش بازی وبسایت ایموجو با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

شناخت کلی بازی ماین کرافت

برای شروع آموزش بازی ماین کرافت ابتدا توضیحاتی درباره داستان بازی برای آن دسته از افرادی که تازه با این بازی آشنا شده‌اند می‌دهیم. بازی Minecraft یک بازی ساده از دید شوتر اول‌شخص است که در اصل قواعد خاصی برای انجام بازی نداشته و بازیکن کاملا آزادانه به بازی می‌پردازد. شخصیت اصلی بازی برای زنده ماندن در جزیره تلاش می‌کند که برای این منظور المان‌ها و کاراکترهای مختلفی تعریف شده است و باید به مبارزه با دشمن بپردازد که در ادامه آموزش ساخت وسایل جدید در ماین کرافت را نیز آموزش می‌دهیم.

آموزش بازی minecraft
آموزش بازی minecraft

ارزیابی گرافیکی بازی ماین کرافت

پیکسل‌های طراحی شده در Minecraft از گرافیک بالایی برخوردار هستند به‌طوری‌که می‌توان آنها را شمرد، درعین‌حال گرافیک بازی بسیار ساده است و موسیقی مناسب استفاده شده برای بازی جذابیت و هیجان بازی را افزایش می‌دهد؛ اگر از جمله افرادی هستید که عاشق زرق‌وبرق و تجملات در بازی هستید احتمالا این بازی خواسته شما را برآورده نمی‌کند.

روند انجام بازی Minecraft

در ابتدا شما باید تلاش کنید آیتم‌های مختلفی را جمع کنید تا بتوانید وسایل رفاهی خود مثل سرپناه بسازید، بعد از آن نوبت به جمع‌آوری غذا است تا زنده بمانید. قسمت دوم بازی با نام survival شناخته می‌شود و مرحله‌ای است که با امکاناتی که در اختیار دارید باید برای خود صلاح بسازید و به همین دلیل این قسمت هیجان بیشتری نسبت به قسمت یک بازی دارد. قسمت دوم بازی با قطع درختان و جمع‌آوری سنگ آغاز می‌شود، دشمنان شما نیز از این قسمت وارد بازی می‌شوند و شما موظف به مبارزه هستید اما اگر در این مرحله کشته شوید می‌توانید برگردید و بازی را از همان قسمت ادامه دهید.

در نهایت وارد مرحله hardcore می‌شوید؛ این قسمت تکمیل‌کننده قسمت دوم بوده و آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهد تا به جست‌وجو در بازی پرداخته و محیط‌های مختلف را کشف کنید تا آیتم‌های دفاعی بیشتر و بهتری برای خود بسازید.

آموزش بازی minecraft
آموزش بازی minecraft

آشنایی با محیط بازی ماین کرافت

حال که آشنایی کلی با بازی به دست آوردیم می‌توانیم به آموزش بازی Minecraft بپردازیم. ابتدا بازی را روی حالت تک‌نفره singleplayer قرار داده و دکمه ساخت دنیای جدید یا همان create new world  را می‌زنیم، در این مرحله game mood را روی survival تنظیم کنید تا به شروع بازی در ماین کرافت بپردازید؛ برای ادامه بازی ابتدا با کلیدهای انجام عملیات آشنا می‌شویم.

کلیدهای D، W، A،  S برای حرکت کاراکتر به چهار جت استفاده می‌شوند.

با کلید space می‌توانید بپرید.

برای دویدن کافی است دو بار روی کلید W بزنید و اگر نیاز به خم شدن و آهسته راه‌رفتن بود از کلید shift کمک بگیرید.

برای دیدن دارایی خود حین بازی از کلید E استفاده کنید.

با موس می‌توانید زاویه دیدتان را تغییر دهید و برای تغییر زوایای مختلف دوربین بازی از F5 استفاده کنید.

از right click برای استفاده از آیتم‌ها و قراردادن آنها در مکان موردنظر استفاده می‌شود و از left click برای حمله و شکستن.

کلید Q به شما امکان پرتاب آیتم‌ها را می‌دهد و در آخر کلیدهای 1-9 برای دسترسی به slots فهرست دارایی‌هایتان استفاده کنید.

اجرای بازی Minecraft

اگر برایتان سوال پیش‌آمده که دارایی شما شامل چه چیزهایی است باید بگوییم برای دریافت این دارایی‌ها یا آن‌‌ها را پیدا می‌کنید یا در روند بازی و حفر معدن منابع را استخراج می‌کنید که در ادامه آموزش بازی ماین کرافت ساخت وسایل جدید در ماین کرافت را توضیح می‌دهیم. ابتدا لازم است با کمک کلیدهای معرفی شده درختی را شکسته و صاحب بلوک‌های چوبی شوید.

شما باید به لیست دارایی‌‌ها مراجعه و بلوک‌های چوبی خود را به سمت چهار مربع خالی بکشید، این مربع‌ها در سمت راست شخصیت بازی نمایش‌داده‌شده در لیست دارایی‌ها هستند، حال در output box یا همان جعبه خروجی چهار آیتم جدید دارید که با نام planks در بازی شناخته می‌شوند. با کلیک راست کردن روی این بلوک‌ها آن‌ها را در planks قرار می‌دهید و دوباره به لیست دارایی خود منتقل می‌کنید. نگران نباشید که مراحل ابتدایی بازی برایتان گیج‌کننده یا عجیب است در آموزش بازی Minecraft  توضیحات کامل درباره نحوه بازی و علت کارها توضیح می‌دهیم.

اگر روی 16 عدد planks کلیک کنید و بعد از آن روی چهار جعبه کوچک سمت راست رفته و این بار کلیک راست کنید می‌بیند که در جعبه خروجی یک کرفتینگ تیبل دارید؛ روی planks کلیک کنید تا به فهرست دارایی‌ها برگردد، برای انتخاب کرفتینگ تیبل روی آن کلیک کرده و به toolbar پایین کادر رفته، دوباره کلیک کنید تا کرفتینگ تیبل منتقل شود. با زدن کلیدE از فهرست دارایی خارج شوید و با توجه به لیست کلیدهای گفته شده آیتم‌های مختلف را در crafting قرار دهید.

اگر روی کرفتینگ رفته و راست کلیک کنید رابط کاربری جدیدی را مشاهده می‌کنید که کتاب سبزی در آن قرار دارد و با کلیک بر روی آن می‌توانید منوی بیشتری در اختیار داشته باشید. این کتاب به ما نحوه دریافت کرفتینگ‌های بیشتر را گفته و شما را راهنمایی می‌کند.

 minecraft
minecraft

بیشتر بخوانید: دانلود بازی Minecraft + [ یک بازی هیجان انگیز ]

ساخت ابزار در بازی Minecraft

ابزارهای زیادی از جمله کلنگ، تبر، بیل، شمشیر و… می‌توان در بازی ساخت که به‌منظور این کار لازم است به crafting رفته و با توجه به راهنما شروع به ساخت ابزار کنید؛ برای مثال برای ساخت ابزار ابتدایی روی چوب کرفتینگ کلیک کرده و وارد شده دو بلوک چوبی را روی‌هم قرار دهید تا 4 چوب در خروجی داشته باشید.

با توجه به مراحل گفته شده در پاراگراف قبل plank خود را به کرفتینگ منتقل و به لیست دارایی خود بازگردانید. پس از طی این مراحل راهنمای ساخت ابزار برای شما نمایش داده می‌شود. برای ساخت ابزارهای مورد نیاز در طول بازی نیز به همین روش اقدام می‌کنیم، اگر با موبایل بازی را انجام می‌دهید نیز برای آموزش ساخت وسایل در ماین کرافت اندروید نیاز به طی مراحل گفته شده است تا راهنمای ساخت هر ابزار برایتان نمایش داده شود.

جمع‌بندی بازی ماین کرافت

بازی ماین کرافت از سال 2009 تا امروز از بازی‌های محبوب ژانر ماجراجویی است و برای پلتفرم‌های اندروید، ios نیز قابل اجرا است. ماین کرافت قابلیت بازی آنلاین و آفلاین را در اختیار کاربران قرار داده و در حال حاضر 12 میلیون کاربر دارد. توصیه می کنیم از سایر مقالات آموزش بازی سایت ایموجو دیدن کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.